8
Nasza ocena: (skala 1-10)

Konto w Nest Bank

Konto w Nest Bank - opłaty

Opłata za prowadzenie 0 zł
Opłata za kartę 0 zł
Płatności mobilne Tak

Nest Bank jest działającym w Polsce bankiem uniwersalnym, który kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Klienci Nest Bank korzystać mogą z funduszy inwestycyjnych, rachunków oszczędnościowych czy pożyczek bankowych na korzystnych warunkach. Wysokość na jaką będzie opiewał kredyt gotówkowy w Nest Bank zależy od wybranej oferty. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy m.in. Nest Gotówka na KLIK – kredyt gotówkowy online do 50 000 zł na 60 miesięcy i Nest Kredyt rodzinny – bezprowizyjny kredyt gotówkowy do 20 000 zł na 60 miesięcy dla rodzin z dzieckiem.

Najpopularniejszym produktem banku jest darmowe konto osobiste za 0 zł, czyli Nest Konto dostępne od 18 roku życia oraz Nest Konto Samodzielne, przeznaczone dla osób od 13. roku życia. Użytkownicy konta Nest mogą liczyć na bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy wewnątrzbankowe i zewnętrzne przez Internet, wydanie karty płatniczej Visa Debit. Umożliwia ona dokonywanie płatności w formie zbliżeniowej w Polsce i zagranicą oraz płatności online.

Nest Konto z debetem do 30 000 zł dla nowych klientów

Nest Konto daje możliwość korzystania z usług dodatkowych oferowanych przez bank. Jedną z nich jest konto z debetem, który pozwoli sfinansować nieprzewidziane wydatki lub spłacić aktywny kredyt w innym banku (wówczas pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na wskazane przez nas konto). Maksymalna kwota kredytu dostępnego online dla nowych klientów to 30 000 zł. Mogą oni także liczyć na skorzystanie z promocyjnej oferty 0% prowizji na dobry początek. Okres kredytowania to 12 miesięcy, ale jest możliwość odnowienia umowy. Do wzięcia kredytu wystarczy wyciąg z konta, a każda wpłata gotówki na nasz rachunek będzie jednocześnie spłatą części kredytu.

Posiadacze Nest Konta mogą wziąć udział w programie poleceń i pomagać innym. Za każde nowe Nest Konto otwarte z polecenia klienta bank przeznaczy 50 zł na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie jest częścią międzynarodowej organizacji, które pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Bank przekaże pieniądze pod warunkiem, że nowa osoba zakładająca konto bankowe wpisze w odpowiednie pola nasze imię i numer telefonu komórkowego oraz zacznie korzystać z Nest Konta i w ciągu 60 dni od jego otwarcia dokona pierwszej płatności swoją kartą Visa.

Podstawowe opłaty w Konto w Nest Bank

Otwarcie i prowadzenie rachunku w Nest Bank jest bezwarunkowo darmowe. Możliwe jest założenie wspólnego rachunku płatniczego dla osób w wieku 13-18 lat. Prowadzenie Nest Konta Samodzielnego jest darmowe i pozwala rodzicom na bieżąco monitorować wydatki swoich dzieci. Do założenia standardowego konta Nest wystarczy dowód osobisty. Bank umożliwia cztery sposoby zawarcia umowy: rozmowa wideo z konsultantem w dni robocze w godzinach 08:00 – 21:00 (aktywacja konta w 5 min.), przelew z konta w innym banku (aktywacja w 15 min.), podpisanie umowy w obecności kuriera (aktywacja w 5 dni) lub wizyta w oddziale banku lub placówce partnerskiej (aktywacja w wybranym przez klienta terminie).

Opłata za otwarcie konta
 • 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku
 • 0 zł
Oprocentowanie w skali rocznej
 • brak

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto w Nest Bank

Darmowa karta płatnicza Visa zapewnia bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce, wpłaty wpłaty gotówki w największej sieci wpłatomatów Euronet oraz usługę Cash Back za 0 zł. Karta Visa do Nest Konta umożliwia płatności smartfonem (po rejestracji karty w aplikacji Google Pay lub Cyfrowym Portfelu Apple Pay) oraz płatności zbliżeniowe zegarkiem poprzez Garmin Pay. Wszystkie karty objęte są usługą 3D Secure, która zapewnia bezpieczeństwo płatności internetowych. Możliwa łączna dzienna wartość operacji gotówkowych to 10 000 zł, a wartość operacji bezgotówkowych to 20 000 zł.

Rodzaj karty
 • Karta VISA do Nest Konta
Transakcje kartą
 • 0 zł
Wypłaty z bankomatów
 • 0 zł - we wszystkich bankomatach w kraju
 • 5 zł - w bankomatach za granicą
Wpłaty do wpłatomatów
 • 0 zł
Transakcje BLIK
 • brak

Konto w Nest Bank - opłaty za przelewy

Użytkownicy Nest Konta za 0 zł mogą korzystać z bezpłatnych przelewów wewnętrznych niezależnie od kanału realizacji. Główne opłaty są naliczane za przelewy zewnętrzne zlecane w placówce banku, dlatego Nest Konto jest produktem korzystnym głównie dla klientów preferujących bankowość mobilną. Maksymalna kwota pojedynczej transakcji płatniczej to 50 / 10 tysięcy* zł. Miesięczny limit transakcji ustalony został na 250 / 30 tysięcy* zł. Realizacja zleceń stałych nie generuje kosztów, jednak za wszelkie modyfikacje dokonane w placówce naliczona zostanie opłata w wysokości 5 zł.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • 0 zł - przelew wewnętrzny
 • 5 zł - przelew zewnętrzny
Przelew ekspresowy
 • 1 zł - przez bankowość internetową lub mobilną
 • 5 zł - w oddziale lub przez serwis telefoniczny
Przelew SWIFT
 • 15 zł - przelew przez bankowość internetową lub mobilną
 • prowizja 0,2% (kwota min. 20 zł max. 200 zł) - przelew w oddziale lub przez serwis telefoniczny
Przelew SEPA
 • 0 zł - przelew przez bankowość internetową lub mobilną
 • 5 zł - przelew w oddziale lub przez serwis telefoniczny
Przelew SORBNET
 • 15 zł

Zalety i wady Konto w Nest Bank

Nest Konto skierowane jest do osób szukających bezwarunkowo darmowego rachunku bankowego, który pozwoli także na oszczędzanie i inwestowanie pieniędzy. Celem Nest Banku było stworzenie oferty przyjaznej rodzinom, a także promowanie pomocy osobom potrzebującym. Z konta zadowolone będą zwłaszcza osoby korzystające głównie z podstawowych funkcji konta i preferujące dokonywanie transakcji finansowych w bankowości internetowej. Wadą oferty jest brak jakichkolwiek promocji bankowych (stan na wrzesień 2020 roku).

Konto w Nest Bank - zalety

 • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta,
 • darmowe przelewy wewnątrzbankowe i zewnętrzne przez Internet,
 • bezpłatna karta płatnicza do konta Visa Debit,
 • cztery dostępne metody na otwarcie konta,
 • wyżej oprocentowane lokaty,
 • zniżki na zakupy w programie Visa Oferty,
 • możliwość wnioskowania o konto z debetem,
 • szansa na promocyjny zwrot 10 proc. raty kredytu w Nest Bank przez pół roku,
 • możliwość założenia wysokooprocentowanego konta oszczędnościowego (2,25% do kwoty 50 000 zł),
 • bezpłatne konto walutowe Nest Waluta prowadzone w EURO, GBP lub USD,
 • możliwość złożenia wniosku o świadczenia “Dobry Start” 300+ i Rodzina 500+ bez wychodzenia z domu,
 • ciekawa oferta poleceń.

Konto w Nest Bank - wady

 • mało intuicyjny panel klienta i aplikacja mobilna,
 • brak oprocentowania konta,
 • płatne polecenia zapłaty, przelewy zagraniczne, zmiana kodu PIN, wyciągi w formie papierowej, wydanie duplikatu karty i wypłaty z bankomatów zagranicy,
 • brak płatności BLIK.

Opinie klientów o Konto w Nest Bank

OcenaLiczba głosów
5★
75%
3
4★
25%
1
3★
0%
0
2★
0%
0
1★
0%
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
Ilona
1 dzień temu
Ocena :
     

Nest Bank jest doskonałym przykładem banku, który nie przychodzi nam na mysl jak mamy wymienic duze banki! Fakt- nie jest to bank gigant, ale co ciekawe, może nie jest to jeden z największych bankow w kraju, ale z pewnością jest to bank, który nadrabia super ofertą! Konto za 0zł w Nest Bank jest jednym z najlepszych kont osobistych w kraju! Oferta Banku jest na serio atrakcyjna i polecam sie z nia zapoznac.

Kamil Kopeć
Kamil Kopeć
9 dni temu
Ocena :
     

Bardzo pozytywne zaskoczenie.
Na Nest natknąłem sie przez przypadek.
Wychodząc z (błędnego) założenia, że bank, który wybieram pownien być duży, miedzynarodowy, z historią, blablabla, odrzuciłem banki nie-giganty!
I tak przez zupełny przypadek gdy trafiłem na porównianie ofert i w zestawieniu był Nest Bank byłem w solidnym szoku, że jednak nie będąc gignatem mozna zaoferować tak dobre warunki. Zdecydowanie polecam zachować otwarty umysł, bo może sie okazać, że mniejszy bank wygrywa z większym!

Bartosz
Bartosz
18 dni temu
Ocena :
     

Konto Nest Bank to jedno z najlepszych kont osobistych dostępnych na rynku. Co ważne-ich konto za 0 zł jest naprawdę kontem za 0 zł, a nie tylko z nazwy! Nawet wydanie karty debetowej Visa nic nas nie kosztuje! Do tego konto jest bardzo nowoczesne i możemy korzysta z takich rozwiązań jak Apple Pay, Garmin Pay oraz Google Pay!!! Konto rewelacja! A żeby yego było mało mamy inne opcje do wyboru- dla podróżujących albo dla nastolatków, konto oszczędnościowe- czyli dla każdego coś dobrego!

eklko
eklko
1 rok temu

Polecam!

Kasia25
Kasia25
1 rok temu
Ocena :
     

Ciekawa oferta, chociaż bank na pierwszy rzut oka nie przekonuje, ale ja polecam!

Polecane oferty

Alior Bank S.A.
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Credit Agricole
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie

2020 © pozyczkaportal.pl