8
Nasza ocena: (skala 1-10)

Konto w Santander Bank Polska

Konto w Santander Bank Polska - opłaty

Opłata za prowadzenie 0 zł
Opłata za kartę 0 zł
* 0 zł przy 5 transakcjach
Płatności mobilne Tak

Santander Bank Polska S.A. (wcześniej Bank Zachodni WBK S.A.) jest trzecim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Instytucja posiada w swojej ofercie fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing i faktoring. Konsumenci mogą wnioskować także o kredyt gotówkowy w Santander Bank w kwocie od 1000 zł aż do 150 000 zł (maksymalnie 20-krotność pensji kredytobiorcy).

Konto Jakie Chcę w Santander Bank to podstawowe konto osobiste za 0 zł. Można je zamówić przez internet, w placówce banku, przez Santander internet lub przez telefon. Do konta wydawana jest karta płatnicza tzw. karta Dopasowana. Wśród oferowanych przez nią funkcji wymienić można, np. możliwości włączania pakietu wypłat gotówki w bankomatach innych banków i instytucji w Polsce lub za granicą. Konto Jakie Chcę daje też możliwość włączenia pakietu wielowalutowego. Pozwala on na darmowe wypłaty z bankomatów za granicą i płatności zagraniczne bez kosztów przewalutowania.

Różnice między ofertą Konto Jakie Chcę a Konto VIP w Santander Bank

Obok Konta Jakie Chcę, Santander Bank posiada w swojej ofercie także Konto VIP. Jego prowadzenie będzie bezpłatne tylko przy miesięcznych wpływach przekraczających 10000 złotych (w przeciwnym razie miesięczna opłata wyniesie 30 zł). W ramach konta możemy też liczyć na darmowe przelewy Express ELIXIR i BlueCash oraz polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Przelew wewnętrzny w placówce banku to koszt 8 zł. Nie zapłacimy natomiast za wypłatę gotówki w banku czy listowny wyciąg z konta. Rachunek Santander Bank Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu kont osobistych 

Do konta wydawana jest karta Visa VIP, która pozwala na darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie oraz skorzystanie z pakietu walutowego za 0 zł miesięcznie. Inne aspekty, które odróżniają Konto VIP od konta za 0 zł to bezpłatne prowadzenie rachunku maklerskiego, korzystne oprocentowanie depozytów i warunki negocjacji kursów walutowych oraz dostęp do profesjonalnego wsparcia indywidualnego doradcy finansowego.

200 zł za wynagrodzenie w promocji dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Posiadacze Konta Jakie Chcę mogą brać udział w promocjach przygotowanych przez Santander Bank. Jedną z ofert jest 200 ZŁ ZA KONTO Z WYNAGRODZENIEM, w której klienci mają szansę na nagrody pieniężne za przeniesienie wynagrodzenia (min. 1000 zł) na nowo otwarte konto osobiste prowadzone w złotówkach. Nagrodą w promocji są środki pieniężne przekazywane na nowo otwarte konto osobiste prowadzone w złotówkach. Nagroda przekazywana jest w postaci maksymalnie 4 uznań po 50 zł każde. Uczestnikiem promocji może być osoba fizyczna, która w okresie od 1 kwietnia 2018 r. do 30 stycznia 2019 r. nie była posiadaczem ani współposiadaczem żadnego konta osobistego prowadzonego w złotówkach, tj. rachunku płatniczego w banku organizatora (z wyłączeniem kont oszczędnościowych). Promocja trwać będzie od 1 lutego 2019 r. do 30 września 2019 r.

To jeszcze nie wszystko. Posiadacze rachunku w Santander Bank mogą także liczyć na skorzystanie z promocji Konto systematyczne z bonusem, która polega na przyznaniu promocyjnego oprocentowania podwyższonego na koncie systematycznym. Nagrodą w promocji jest zastosowanie przez bank Promocyjnego Oprocentowania Podwyższonego w wysokości 2,70 proc. w skali roku dla salda do 20 000 zł na Koncie systematycznym. Promocja trwać będzie do 29.06.2019 r.

Podstawowe opłaty w Konto w Santander Bank Polska

Rachunek występuje ono w dwóch wariantach: Konto Jakie Chcę dla młodych (18-25 lat) i standardowe Konto Jakie Chcę dla klientów powyżej 26 lat. W obu przypadkach możliwe jest otworzenie rachunku wspólnie z drugą osobą. Konto nie jest oprocentowane, a samo jego otwarcie i prowadzenie nie generuje żadnych opłat. Koszty naliczane są dopiero za poszczególne usługi takie jak przelewy w placówce czy wypłaty z bankomatów. W ramach konta korzystać możemy z bezpłatnej aplikacji mobilnej, płatności kartą, telefonem i BLIK-iem, zamówić produkty ubezpieczeniowe a nawet załatwić sprawy urzędowe.

Opłata za otwarcie konta
 • 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku
 • 0 zł
Oprocentowanie w skali rocznej
 • brak

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto w Santander Bank Polska

Do Konta Jakie Chcę w Santander Bank wydawana jest karta Dopasowana Mastercard lub Visa. Klienci z kartą Dopasowaną Visa mogą korzystać z programu Visa Oferty, a klienci z kartą Dopasowaną Mastercard mogą korzystać z programu Mastercard Priceless Specials. Karta umożliwia płatności zbliżeniowe, bezpieczne zakupy w Internecie dzięki usłudze 3D-Secure oraz skorzystanie z usługi Cash Back i Chargeback. Dodatkowo po włączeniu pakietu wielowalutowego nie będzie naliczana opłata za wypłaty z bankomatów za granicą. Wystarczy połączyć swoją kartę Dopasowaną z wybranym kontem walutowym (EUR, GBP lub USD). Koszt pakietu to 9 zł dla klientów 26+.

Rodzaj karty
 • Karta Dopasowana Mastercard lub Visa
Transakcje kartą, opłata miesięczna za kartę uzależniona od liczby transakcji:
 • 0 zł - pod warunkiem dokonania min. 5 transakcji miesięcznie
 • 5 zł - w przypadku niedokonania w miesiącu kalendarzowym, którego opłata dotyczy co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą
Opłata miesięczna za kartę, stała obowiązująca w dniu zawarcia umowy o kartę:
 • 3 zł
Wypłaty z bankomatów
 • 0 zł - w bankomatach sieci Santander Bank Polska S.A.
 • 0 zł / 5 zł** - w pozostałych bankomatach i terminalach w kraju
 • 0 zł / 10 zł** - w bankomatach i terminalach za granicą

Konto w Santander Bank Polska - opłaty za przelewy

Konto Jakie Chcę w Santander Bank skierowane jest głównie do osób aktywnie korzystających z bankowości internetowej i przelewów w polskiej walucie. Konto oferuje darmowe przelewy natychmiastowe Express ELIXIR lub BlueCash w Santander internet i mobile oraz bezpłatną realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty. Płatne są niestety przelewy w placówce, przelewy walutowe i przelewy z rachunków oszczędnościowych.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • 5 zł - dla posiadaczy konta do 26 lat
 • 10 zł - dla posiadaczy konta powyżej 26 lat
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
 • Przelew SWIFT
 • prowizja 0,2 proc. (kwota min. 20 max. 200 zł) przez internet
 • prowizja 0,25 proc. (min. 28,50 max. 200 zł) w oddziale
Przelew SEPA
 • 8 zł - przelew internetowy
 • prowizja 0,25% (kwota min. 28,50 max. 200 zł) w oddziale
Przelew SORBNET
 • 35 zł

Zalety i wady Konto w Santander Bank Polska

Konta Jakie Chcę w Santander Bank to opcja dla osób ceniących wygodę i nowoczesne rozwiązania. Konsumenci mają tu dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych i darmowych przelewów online. Oferta jest zdecydowanie najkorzystniejsza dla osób w wieku od 18 do 25 lat, są one bowiem zwolnione z wielu prowizji a za niektóre operacje płacą znacznie mniej niż starsi klienci. Główną wadą konta są natomiast wysokie koszty związane z obsługą walutową.

Konto w Santander Bank Polska - zalety

 • bezpłatne prowadzenie konta i przelewy ELIXIR, Express ELIXIR, BlueCash,
 • możliwość wyboru sposobu pobierania opłaty za kartę Dopasowaną,
 • darmowe wypłaty gotówki BLIK-iem,
 • wygodne płatności telefonem (zbliżeniowe i BLIK) dzięki bezpłatnej aplikacji Santander mobile i karcie mobilnej do konta,
 • możliwość dodania karty do portfela mobilnego Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, MasterPass, Visa Checkout,
 • opcja wymiany walut w kantorze Santander Bank,
 • dwa rodzaje karty dopasowanej z możliwością dopasowania opłat do swoich potrzeb,
 • automatyczne oszczędzanie z wyżej oprocentowanym kontem systematycznym,
 • zwrot za rachunki w wysokości 1% płatności za prąd, gaz, internet, TV, telefon (max. 300 zł rocznie),
 • częste oferty promocyjne (np. 200 zł premii za przelewanie wynagrodzenia).

Konto w Santander Bank Polska - wady

 • wysokość opłat zależna od wieku klienta,
 • opłaty za bankomaty spoza sieci Santander Bank Polska,
 • wysokie koszty związane z obsługą walutową,
 • karta walutowa dostępna wyłącznie w płatnym pakiecie,
 • płatne sprawdzanie salda w bankomacie i prowizja za wznowienie karty,
 • płatne przelewy z kont oszczędnościowych.

Opinie klientów o Konto w Santander Bank Polska

OcenaLiczba głosów
5★
0%
0
4★
0%
0
3★
100%
1
2★
0%
0
1★
0%
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emilia
Emilia
11 miesięcy temu
Ocena :
     

Bezpłatne prowadzenie konta mnie przekonało.

Polecane oferty

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Bank
Opłata za konto:
Karta:
Przelewy:-
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Pożyczka z Kartą Kredytową Citi Simplicity
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Kredyt gotówkowy w ING Bank Śląski
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie

2020 © pozyczkaportal.pl