8
Nasza ocena: (skala 1-10)

Konto w Santander Bank Polska

Konto w Santander Bank Polska - opłaty

Opłata za prowadzenie 0 zł
Opłata za kartę 0 zł
* 0 zł przy 5 transakcjach
Płatności mobilne Tak

Czy warto założyć konto akurat w Santanderze (były Bank Zachodni WBK S.A)? Sprawdzamy to. Zobacz opłaty za prowadzenie konta, kartę, bankomaty i przelewy w Santanderze. Porównujemy też wady i zalety Konta Jakie chcę oraz Konto Jakie Chcę do konta VIP.

Konto Jakie Chcę w Santander Bank to podstawowe konto osobiste za 0 zł. Można je zamówić przez internet, w placówce banku, przez Santander internet lub przez telefon. Do konta wydawana jest karta płatnicza tzw. karta Dopasowana. Wśród oferowanych przez nią funkcji wymienić można, np. możliwości włączania pakietu wypłat gotówki w bankomatach innych banków i instytucji w Polsce lub za granicą. Konto Jakie Chcę daje też możliwość włączenia pakietu wielowalutowego. Pozwala on na darmowe wypłaty z bankomatów za granicą i płatności zagraniczne bez kosztów przewalutowania.

Różnice między ofertą Konto Jakie Chcę a Konto VIP w Santander Bank

Obok Konta Jakie Chcę, Santander Bank posiada w swojej ofercie także Konto VIP. Jego prowadzenie będzie bezpłatne tylko przy miesięcznych wpływach przekraczających 10000 złotych (w przeciwnym razie miesięczna opłata wyniesie 30 zł). W ramach konta możemy też liczyć na darmowe przelewy Express ELIXIR i BlueCash oraz polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Przelew wewnętrzny w placówce banku to koszt 8 zł. Nie zapłacimy natomiast za wypłatę gotówki w banku czy listowny wyciąg z konta. Rachunek Santander Bank Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu kont osobistych 

Do konta wydawana jest karta Visa VIP, która pozwala na darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie oraz skorzystanie z pakietu walutowego za 0 zł miesięcznie. Inne aspekty, które odróżniają Konto VIP od konta za 0 zł to bezpłatne prowadzenie rachunku maklerskiego, korzystne oprocentowanie depozytów i warunki negocjacji kursów walutowych oraz dostęp do profesjonalnego wsparcia indywidualnego doradcy finansowego.

Podstawowe opłaty w Konto w Santander Bank Polska

Rachunek występuje ono w dwóch wariantach: Konto Jakie Chcę dla młodych (18-25 lat) i standardowe Konto Jakie Chcę dla klientów powyżej 26 lat. W obu przypadkach możliwe jest otworzenie rachunku wspólnie z drugą osobą. Konto nie jest oprocentowane, a samo jego otwarcie i prowadzenie nie generuje żadnych opłat. Koszty naliczane są dopiero za poszczególne usługi takie jak przelewy w placówce czy wypłaty z bankomatów. W ramach konta korzystać możemy z bezpłatnej aplikacji mobilnej, płatności kartą, telefonem i BLIK-iem, zamówić produkty ubezpieczeniowe a nawet załatwić sprawy urzędowe.

Opłata za otwarcie konta
 • 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku
 • 0 zł
Oprocentowanie w skali rocznej
 • brak

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto w Santander Bank Polska

Do Konta Jakie Chcę w Santander Bank wydawana jest karta Dopasowana Mastercard lub Visa. Klienci z kartą Dopasowaną Visa mogą korzystać z programu Visa Oferty, a klienci z kartą Dopasowaną Mastercard mogą korzystać z programu Mastercard Priceless Specials. Karta umożliwia płatności zbliżeniowe, bezpieczne zakupy w Internecie dzięki usłudze 3D-Secure oraz skorzystanie z usługi Cash Back i Chargeback. Dodatkowo po włączeniu pakietu wielowalutowego nie będzie naliczana opłata za wypłaty z bankomatów za granicą. Wystarczy połączyć swoją kartę Dopasowaną z wybranym kontem walutowym (EUR, GBP lub USD). Koszt pakietu to 9 zł dla klientów 26+.

Rodzaj karty
 • Karta Dopasowana Mastercard lub Visa
Transakcje kartą, opłata miesięczna za kartę uzależniona od liczby transakcji:
 • 0 zł - pod warunkiem dokonania min. 5 transakcji miesięcznie
 • 5 zł - w przypadku niedokonania w miesiącu kalendarzowym, którego opłata dotyczy co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą
Opłata miesięczna za kartę, stała obowiązująca w dniu zawarcia umowy o kartę:
 • 3 zł
Wypłaty z bankomatów
 • 0 zł - w bankomatach sieci Santander Bank Polska S.A.
 • 0 zł / 5 zł** - w pozostałych bankomatach i terminalach w kraju
 • 0 zł / 10 zł** - w bankomatach i terminalach za granicą

Konto w Santander Bank Polska - opłaty za przelewy

Konto Jakie Chcę w Santander Bank skierowane jest głównie do osób aktywnie korzystających z bankowości internetowej i przelewów w polskiej walucie. Konto oferuje darmowe przelewy natychmiastowe Express ELIXIR lub BlueCash w Santander internet i mobile oraz bezpłatną realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty. Płatne są niestety przelewy w placówce, przelewy walutowe i przelewy z rachunków oszczędnościowych.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • 5 zł - dla posiadaczy konta do 26 lat
 • 10 zł - dla posiadaczy konta powyżej 26 lat
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
 • Przelew SWIFT
 • prowizja 0,2 proc. (kwota min. 20 max. 200 zł) przez internet
 • prowizja 0,25 proc. (min. 28,50 max. 200 zł) w oddziale
Przelew SEPA
 • 8 zł - przelew internetowy
 • prowizja 0,25% (kwota min. 28,50 max. 200 zł) w oddziale
Przelew SORBNET
 • 35 zł

Zalety i wady Konto w Santander Bank Polska

Konta Jakie Chcę w Santander Bank to opcja dla osób ceniących wygodę i nowoczesne rozwiązania. Konsumenci mają tu dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych i darmowych przelewów online. Oferta jest zdecydowanie najkorzystniejsza dla osób w wieku od 18 do 25 lat, są one bowiem zwolnione z wielu prowizji a za niektóre operacje płacą znacznie mniej niż starsi klienci. Dużą zaletą Santandera są też częste promocje bankowe. Główną wadą konta są natomiast wysokie koszty związane z obsługą walutową.

Konto w Santander Bank Polska - zalety

 • bezpłatne prowadzenie konta i przelewy ELIXIR, Express ELIXIR, BlueCash,
 • możliwość wyboru sposobu pobierania opłaty za kartę Dopasowaną,
 • darmowe wypłaty gotówki BLIK-iem,
 • wygodne płatności telefonem (zbliżeniowe i BLIK) dzięki bezpłatnej aplikacji Santander mobile i karcie mobilnej do konta,
 • możliwość dodania karty do portfela mobilnego Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, MasterPass, Visa Checkout,
 • opcja wymiany walut w kantorze Santander Bank,
 • dwa rodzaje karty dopasowanej z możliwością dopasowania opłat do swoich potrzeb,
 • automatyczne oszczędzanie z wyżej oprocentowanym kontem systematycznym,
 • zwrot za rachunki w wysokości 1% płatności za prąd, gaz, internet, TV, telefon (max. 300 zł rocznie),
 • częste oferty promocyjne (np. 200 zł premii za przelewanie wynagrodzenia).

Konto w Santander Bank Polska - wady

 • wysokość opłat zależna od wieku klienta,
 • opłaty za bankomaty spoza sieci Santander Bank Polska,
 • wysokie koszty związane z obsługą walutową,
 • karta walutowa dostępna wyłącznie w płatnym pakiecie,
 • płatne sprawdzanie salda w bankomacie i prowizja za wznowienie karty,
 • płatne przelewy z kont oszczędnościowych.
Promocje Konto w Santander Bank Polska

Opinie klientów o Konto w Santander Bank Polska

OcenaLiczba głosów
5★
88%
7
4★
0%
0
3★
13%
1
2★
0%
0
1★
0%
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Moris
Ocena :
     

Santander Bank polecam nie tylko przez wzgląd na rewelacyjne konto jakie chcesz, ale na rewelacyjna cała oferte banku- bo to bank, w którym wszystkie podmioty sa bardzo dobrze przemyslane i na super warunkach. Polecam.

Adela
Ocena :
     

Moja przygoda z SANTANDER rozpoczęła się ok. 1,5 roku temu i zdecydowanie Konto jakie chce jest kontem jakiego chciałam! Prowadzenie go nic mnie nie kosztuje, konto internetowe jest na maxa intuicyjne i latwe w obsłudze! No i co ważne, jeśli będę potrzebowała kredytu mieszkaniowego czy kredytu na samochod, czy na cokolwiek innego to mam swiadomosc, że santander ma jedna z najlepszych ofert kredytowych dostepnych na rynku! Santander jest swietnym bankiem z mega ofertą i zdecydowanie to dobry wybór.

Dudek
Ocena :
     

Santander niemal na wszytskich stronach internetowych, w niemal wszytskich kategoriach jest oceniany na maxa! To chyba o czymś świadczy, że klienci banku sa z niego zadowoleni, prawda? Moim zdaniem decydujac sie na zalozenie konta warto zapoznac sie z cała ofertą banku wiec i z karta kredytowa czy z oferta kredytowa- jak porownany sobie oferte santander bank i innych banków zobaczymy, że wyglada to dobrze, a jak poczytamy opinie to przekonamy sie, że nie tylko na papierze jest dobrze, ale i klienci sa zadowoleni i polecaja bank.

Polka
Ocena :
     

Konto jakie chcesz jest dokładnie kontem, które powinno być przykładowym kontem dla innych banków. Santander jest super bankiem i wie o co chodzi w bankowości. Tam wszytsko sie zgadza.

Pawulon
Ocena :
     

Dawniej byłem klientem Deutsche Banku, a po przejęciu ich przez Santander naturalnie zostałem klientem Santander Bank i mogę powiedzieć tyle- zmiany nastąpiły wyłącznie na lepsze. Jestem bardzo zadowolony. Oni walczą o klienta, nawet tego starego- bo wiedza jak latwo jest dzisiaj zmienic bank, przenieść konto. Klient na wage złota. A bank, który to rozumie docenia klienta.

Miszki
Ocena :
     

Rewelacyjne konto z rewelacyjnym cenniek i obsługą! Jeśli chodzi o Santander Bank od moim zdanirm wszytskie ich produkty zostały starannie przemyślany i wszystko tam ma sens! Konto Jakie Chcesz jest dobrym wyborem od samego początku- a dlaczego od samego początku- bo juz przy rejestracji mamy mozliwość korzystania z bonsów. Bank santander dość często organizuje promocje i przy zakładaniu konta zyskujemy jakieś bonusy pieniężne. Jeśli chodzi o prowadzenia konta Jakie chcesz to prowadzenie go nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dla mnie znaczenie miał fakt, że przelewy natychmiastowe są darmowe! No i na koniec- opłacając rachunki z Kontakie Jakie Chcesz- otrzymujemy… Czytaj więcej »

Danielson
Ocena :
     

Konto osobiste jakie chcesz w Santander Bank to bardzo dobre konto, którego prowadzenie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dodatkowe usługi bankowe również są bezpłatne lub bardzo tanie- uważam, że to rewelacyjna oferta i polecam każdemu się z nią zapoznać! Dodatkowo Santander Bank jest bankiem, który regularnie organizuje promocje zarówno dla stałych jak i nowych klientów- więc warto sprrawdzać czy obecnie jest jakaś promocja, z której moglibyśmy skorzystać i coś na posiadaniu konta zarobić!

Emilia
Ocena :
     

Bezpłatne prowadzenie konta mnie przekonało.

Polecane oferty

Bank Pekao
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Nest Bank
Opłata za konto: 0 zł
Karta: 0 zł
Przelewy: 0 zł
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie
Konto w Vialet
Opłata za konto:
Karta:
Przelewy:-
Bankomaty:-
Płatności mobilne:
Bonus za założenie

2021 © pozyczkaportal.pl