8
Nasza ocena: (skala 1-10)

Konto Jakie Chcę w Santander

Konto Jakie Chcę w Santander - opłaty

Opłata za prowadzenie 0 zł
Opłata za kartę 0 zł
* 0 zł przy 5 transakcjach
Płatności mobilne Tak
Załóż konto Porównaj

Czy warto założyć konto akurat w Santander Bank (były Bank Zachodni WBK S.A)? Sprawdzamy to. Zobacz opłaty za prowadzenie konta, kartę, bankomaty i przelewy. Porównujemy też wady i zalety Konta Jakie Chcę oraz Konta VIP.

Konto Jakie Chcę w Santander – cechy szczególne

Konto Jakie Chcę w Santander Bank to podstawowe konto osobiste za 0 zł. Można je założyć przez Internet, w placówce banku lub przez telefon. Do konta wydawana jest karta płatnicza tzw. Karta Dopasowana. Wśród oferowanych przez nią funkcji wymienić można m. in.: pakiet wypłat gotówki w bankomatach innych banków i instytucji w Polsce lub za granicą, opcję pakietu wielowalutowego, pozwalającego na darmowe wypłaty z bankomatów za granicą i płatności zagraniczne bez kosztów przewalutowania. Obsługa konta Jakie Chcę i Karty Dopasowanej może być całkowicie bezpłatna. Wystarczy zapewnić miesięczne wpływy na konto w wysokości 500 zł i zrealizować jedną płatność kartą lub BLIK-iem. Dzięki temu unikniemy opłaty, w kwocie 14 zł.

Konto Jakie Chcę w Santander – promocje bankowe

Santander Bank Polska udostępnia wiele ciekawych promocji dla nowych oraz aktualnych klientów m.in. Program Poleceń, zwrot za rachunki roczne czy premia dla nowych klientów. “Jesienna premia do 100 zł” to promocja skierowana do stałych klientów banku, którzy otrzymają 100 zł za aktywność. Aby wziąć udział w promocji wystarczy tylko sprawdzać SMS-y od banku oraz skrzynkę odbiorczą w bankowości elektronicznej.

Promocje Konto Jakie Chcę w Santander

Oferta promocyjna „Gotówka na start za Konto II” skierowana do nowych klientów umożliwia zdobycie aż 300 zł, które klient otrzyma po spełnieniu prostych warunków. Pierwszym i podstawowym wymaganiem jest założenie Konta Jakie Chcę, w terminie do 31 października 2021 r. oraz wyrażenie odpowiednich zgód. Dodatkowo aby otrzymać bonus należy:

 1. W każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta zapewnić wpływy na łączną kwotę minimum 1000 zł oraz wykonać po 1 transakcji bezgotówkowej kartą w sklepie, internecie lub przy pomocy BLIK na minimum 10 zł.
 2. Raz na miesiąc logować się przez ten czas w aplikacji mobilnej.

Wszyscy posiadacze Konta Jakie Chcę, bez względu na staż, mają teraz okazję na skorzystanie z oferty Santander Bank Polska, dzięki której mogą otrzymać nawet 300 zł zwrotu za opłacane rachunki. Santander oddaje klientowi 1% zwrotu za rachunki, które wystawiają firmy dostarczające gaz, energię elektryczną (prąd), a także usługi telekomunikacyjne, w tym internet, telewizję kablową i satelitarną oraz abonament telefoniczny, wystarczy tylko dokonywać opłat z rachunku Santander.

Kolejną zachętą powinien być wyjątkowo atrakcyjny program polecań Santander Bank, dzięki któremu najskuteczniejsi otrzymać mogą nawet do 500 zł.

Konto Jakie Chcę w Santander – porównanie z Kontem VIP w Santander

Obok Konta Jakie Chcę, Santander Bank posiada w swojej ofercie także Konto VIP. Jego prowadzenie będzie bezpłatne tylko przy miesięcznych wpływach przekraczających 10000 złotych (w przeciwnym razie miesięczna opłata wyniesie 30 zł). W ramach konta możemy też liczyć na darmowe przelewy Express Elixir i BlueCash oraz polecenia zapłaty i zlecenia stałe. Przelew wewnętrzny w placówce banku to koszt 8 zł. Nie zapłacimy natomiast za wypłatę gotówki w banku czy listowny wyciąg z konta. Rachunek Santander Bank Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu kont osobistych.

Do konta wydawana jest karta Visa VIP, która pozwala na darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie oraz skorzystanie z pakietu walutowego za 0 zł miesięcznie. Inne aspekty, które odróżniają Konto VIP od konta za 0 zł to bezpłatne prowadzenie rachunku maklerskiego, korzystne oprocentowanie depozytów i warunki negocjacji kursu walut oraz dostęp do profesjonalnego wsparcia indywidualnego doradcy finansowego.

Podstawowe opłaty w Konto Jakie Chcę w Santander

Rachunek występuje ono w dwóch wariantach: Konto Jakie Chcę dla młodych (18-25 lat) i standardowe Konto Jakie Chcę dla klientów powyżej 26 lat. W obu przypadkach możliwe jest otworzenie rachunku wspólnie z drugą osobą. Konto nie jest oprocentowane, a samo jego otwarcie i prowadzenie nie generuje żadnych opłat. Koszty naliczane są dopiero za poszczególne usługi takie jak przelewy w placówce czy wypłaty z bankomatów. W ramach konta korzystać możemy z bezpłatnej aplikacji mobilnej, płatności kartą, telefonem i BLIK-iem, zamówić produkty ubezpieczeniowe a nawet załatwić sprawy urzędowe.

Opłata za otwarcie konta
 • 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku
 • 0/6 zł
Oprocentowanie w skali rocznej
 • brak

Opłaty za kartę, bankomaty i BLIK w Konto Jakie Chcę w Santander

Do Konta Jakie Chcę w Santander Bank wydawana jest karta Dopasowana Mastercard lub Visa. Klienci z kartą Dopasowaną Visa mogą korzystać z programu Visa Oferty, a klienci z kartą Dopasowaną Mastercard mogą korzystać z programu Mastercard Priceless Specials. Karta umożliwia płatności zbliżeniowe, bezpieczne zakupy w Internecie dzięki usłudze 3D-Secure oraz skorzystanie z usługi Cash Back i Chargeback. Dodatkowo po włączeniu pakietu wielowalutowego nie będzie naliczana opłata za wypłaty z bankomatów za granicą. Wystarczy połączyć swoją kartę Dopasowaną z wybranym kontem walutowym (EUR, GBP lub USD). Koszt pakietu to 7 zł dla klientów 26+.

Rodzaj karty
 • Karta Dopasowana Mastercard lub Visa
Transakcje kartą, opłata miesięczna za kartę uzależniona od spełnienia warunków
 • 0 zł - pod warunkiem zapewnienia miesięcznych, wpływów w wysokości min. 500 zł na konto i jednej transakcji kartą lub BLIK
 • 8 zł - w przypadku niespełnienia warunków
Opłata miesięczna za kartę, stała obowiązująca w dniu zawarcia umowy o kartę:
 • 3 zł
Wypłaty z bankomatów
 • 0 zł - w bankomatach sieci Santander Bank Polska S.A.
 • 0 zł - przy wypłatach BLIK w pozostałych bankomatach i terminalach w kraju
 • 10 zł - za wypłaty kartą w bankomatach i terminalach za granicą
 • 7 zł/mies. - pakiet wypłat bez ograniczeń z bankomatów innych sieci w Polsce i za granicą
Wpłaty do wpłatomatów
 • 0 zł - we wpłatomatach sieci Santander
Transakcje BLIK
 • 0 zł

Konto Jakie Chcę w Santander - opłaty za przelewy

Konto Jakie Chcę w Santander Bank skierowane jest głównie do osób aktywnie korzystających z bankowości internetowej i przelewów w polskiej walucie. Konto oferuje darmowe przelewy natychmiastowe Express ELIXIR lub BlueCash w Santander internet i mobile oraz bezpłatną realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty. Płatne są niestety przelewy w placówce, przelewy walutowe i przelewy z rachunków oszczędnościowych.

Przelew internetowy
 • 0 zł
Przelew w placówce
 • 5 zł - dla posiadaczy konta do 26 lat
 • 10 zł - dla posiadaczy konta powyżej 26 lat
Przelew ekspresowy
 • 0 zł
Przelew SWIFT
 • prowizja 0,2 proc. (kwota min. 20 max. 200 zł) przez internet
 • prowizja 0,25 proc. (min. 28,50 max. 200 zł) w oddziale
Przelew SEPA
 • 0 zł - przelew internetowy
 • 5 zł - przelew zlecony w placówce bankowej przez posiadacza konta do 26 lat
 • 10 zł - przelew zlecony w placówce bankowej przez posiadaczy konta powyżej 26 lat
Przelew SORBNET
 • 35 zł

Zalety i wady Konto Jakie Chcę w Santander

Konta Jakie Chcę w Santander Bank to opcja dla osób ceniących wygodę i nowoczesne rozwiązania. Klienci mają tu dostęp do szerokiej gamy płatności mobilnych i darmowych przelewów online, w tym przelewów ekspresowych. Oferta jest zdecydowanie najkorzystniejsza dla osób w wieku od 18 do 25 lat, są one bowiem zwolnione z wielu prowizji, a za niektóre operacje płacą znacznie mniej niż starsi klienci. Dużą zaletą Santandera są też częste promocje bankowe.

Konto Jakie Chcę w Santander - zalety

 • bezpłatne prowadzenie konta i przelewy ELIXIR, Express ELIXIR, BlueCash,
 • możliwość wyboru sposobu pobierania opłaty za kartę Dopasowaną,
 • darmowe wypłaty gotówki BLIK-iem,
 • wygodne płatności telefonem (zbliżeniowe i BLIK) dzięki bezpłatnej aplikacji Santander mobile i karcie mobilnej do konta,
 • możliwość dodania karty do portfela mobilnego Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, MasterPass, Visa Checkout,
 • dwa rodzaje karty dopasowanej z możliwością dopasowania opłat do swoich potrzeb,
 • możliwość założenia Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 1% w skali roku.

Konto Jakie Chcę w Santander - wady

 • wysokość opłat zależna od wieku klienta,
 • opłaty za bankomaty spoza sieci Santander Bank Polska,
 • płatne sprawdzanie salda w bankomacie i prowizja za wznowienie karty,

Opinie klientów o Konto Jakie Chcę w Santander

OcenaLiczba głosów
5★
88%
7
4★
0%
0
3★
13%
1
2★
0%
0
1★
0%
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Moris
Ocena :
     

Santander Bank polecam nie tylko przez wzgląd na rewelacyjne konto jakie chcesz, ale na rewelacyjna cała oferte banku- bo to bank, w którym wszystkie podmioty sa bardzo dobrze przemyslane i na super warunkach. Polecam.

Adela
Ocena :
     

Moja przygoda z SANTANDER rozpoczęła się ok. 1,5 roku temu i zdecydowanie Konto jakie chce jest kontem jakiego chciałam! Prowadzenie go nic mnie nie kosztuje, konto internetowe jest na maxa intuicyjne i latwe w obsłudze! No i co ważne, jeśli będę potrzebowała kredytu mieszkaniowego czy kredytu na samochod, czy na cokolwiek innego to mam swiadomosc, że santander ma jedna z najlepszych ofert kredytowych dostepnych na rynku! Santander jest swietnym bankiem z mega ofertą i zdecydowanie to dobry wybór.

Dudek
Ocena :
     

Santander niemal na wszytskich stronach internetowych, w niemal wszytskich kategoriach jest oceniany na maxa! To chyba o czymś świadczy, że klienci banku sa z niego zadowoleni, prawda? Moim zdaniem decydujac sie na zalozenie konta warto zapoznac sie z cała ofertą banku wiec i z karta kredytowa czy z oferta kredytowa- jak porownany sobie oferte santander bank i innych banków zobaczymy, że wyglada to dobrze, a jak poczytamy opinie to przekonamy sie, że nie tylko na papierze jest dobrze, ale i klienci sa zadowoleni i polecaja bank.

Polka
Ocena :
     

Konto jakie chcesz jest dokładnie kontem, które powinno być przykładowym kontem dla innych banków. Santander jest super bankiem i wie o co chodzi w bankowości. Tam wszytsko sie zgadza.

Pawulon
Ocena :
     

Dawniej byłem klientem Deutsche Banku, a po przejęciu ich przez Santander naturalnie zostałem klientem Santander Bank i mogę powiedzieć tyle- zmiany nastąpiły wyłącznie na lepsze. Jestem bardzo zadowolony. Oni walczą o klienta, nawet tego starego- bo wiedza jak latwo jest dzisiaj zmienic bank, przenieść konto. Klient na wage złota. A bank, który to rozumie docenia klienta.

Miszki
Ocena :
     

Rewelacyjne konto z rewelacyjnym cenniek i obsługą! Jeśli chodzi o Santander Bank od moim zdanirm wszytskie ich produkty zostały starannie przemyślany i wszystko tam ma sens! Konto Jakie Chcesz jest dobrym wyborem od samego początku- a dlaczego od samego początku- bo juz przy rejestracji mamy mozliwość korzystania z bonsów. Bank santander dość często organizuje promocje i przy zakładaniu konta zyskujemy jakieś bonusy pieniężne. Jeśli chodzi o prowadzenia konta Jakie chcesz to prowadzenie go nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dla mnie znaczenie miał fakt, że przelewy natychmiastowe są darmowe! No i na koniec- opłacając rachunki z Kontakie Jakie Chcesz- otrzymujemy… Czytaj więcej »

Danielson
Ocena :
     

Konto osobiste jakie chcesz w Santander Bank to bardzo dobre konto, którego prowadzenie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dodatkowe usługi bankowe również są bezpłatne lub bardzo tanie- uważam, że to rewelacyjna oferta i polecam każdemu się z nią zapoznać! Dodatkowo Santander Bank jest bankiem, który regularnie organizuje promocje zarówno dla stałych jak i nowych klientów- więc warto sprrawdzać czy obecnie jest jakaś promocja, z której moglibyśmy skorzystać i coś na posiadaniu konta zarobić!

Emilia
Ocena :
     

Bezpłatne prowadzenie konta mnie przekonało.

2021 © pozyczkaportal.pl

Złóż wniosek
Porównaj (0) ×