Co można zyskać w promocji?
  • 900 zł zwrotów za płatności
  • 400 zł za produkty kredytowe
  • 200 zł za pakiet prywatnej opieki medycznej
  • 24 miesiące zwolnienia z opłat
Do kiedy trwa promocja?
  • Do 28 lutego 2022 roku

Promocja Santandera na konto dla firm

Nowe konto bankowe nie jest wymagane przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej. Mimo to przedsiębiorcy powinni mieć oddzielny rachunek biznesowy. Oddzielenie finansów firmowych od osobistych jest tylko jednym z powodów. Równie istotne są atrakcyjne premie przyznawane przez banki w promocjach dla firm. Jedną z nich organizuje Santander, promujący w ten sposób Konto Firmowe Godne Polecenia.

“Promocja Godna Polecenia” wyklucza wyłącznie osoby, które w ramach swojej jednoosobowej działalności gospodarczej prowadziły już konto firmowe w Santander Bank po 31 marca 2019 roku. Przeszkody nie stanowi natomiast posiadanie w tej instytucji rachunku osobistego czy karty kredytowej.

Konto Firmowe Godne Polecenia bez opłat i ze zwrotami do 900 zł

Okazje bankowe związane z rachunkami dla jednoosobowych działalności gospodarczej podzielone są zazwyczaj na niższe bonusy, które uzyskać naprawdę łatwo, a także kilkaset złotych większe, ale znacznie trudniejsze do zdobycia. Niestety, Santander nie proponuje tym razem żadnej kwoty “podstawowej”. Główną nagrodą za nowe Konto Firmowe Godne Polecenia jest moneyback.

W celu otrzymania 900 zł za założenie konta firmowego i korzystanie z niego należy:

  1. Do 28 lutego 2022 roku założyć nowe konto firmowe przez infolinię, aplikację mobilną lub formularz na stronie https://www.santander.pl/firmy
  2. Do 15 dnia każdego z sześciu kolejnych miesięcy następujących po miesiącu podpisania umowy wysłać przelew w kwocie co najmniej 200 zł do ZUS lub US.
  3. W ciągu tych samych sześciu miesięcy płacić kartą debetową, odzyskując w formie zwrotu 3% płatności (maksymalnie 150 zł miesięcznie).

Zwroty trafią na konto do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji. W przeciwieństwie do promocji bankowych dla klientów indywidualnych, w tym przypadku instytucja finansowa nie ma prawa zwolnić przedsiębiorcy z konieczności opłacenia podatku. Wszystkie bonusy należy więc zgłosić do Urzędu Skarbowego.

Santander oferuje też dodatkowe premie za konto dla firm

Jako że moneyback wynosi w tym przypadku 3%, do uzyskania maksymalnej kwoty 900 zł za Konto Firmowe Godne Polecenia musielibyśmy wydawać 5000 zł miesięcznie. To sporo, a jeżeli dana jednoosobowa działalność gospodarcza nie wymusza ponoszenia regularnych kosztów np. za paliwo, problemem może być uzyskanie nawet 1/3 tej kwoty. Trzeba jednak przyznać, że na tle konkurencji i tak wygląda to atrakcyjnie. Podobne wydatki w promocji BNP Paribas dla firm przyniosą w tym samym czasie zaledwie 600 zł.

Określone firmy będą mogły jednak zwiększyć premię za konto dla firm poprzez skorzystanie z dodatkowych usług. Szczególnie interesującą opcją wydaje się premia za pakiet prywatnej opieki medycznej, która jest podstawową usługą dla wielu właścicieli JDG. Ile jeszcze można zarobić?

  • 400 zł za zawarcie umowy kredytu z Santander Bank Polska S.A. lub umowy leasingu z Santander Leasing S.A. w ciągu 6 miesięcy od otworzenia konta dla firm.
  • 200 zł za zawarcie umowy o pakiet prywatnej opieki medycznej w LUX MED za pośrednictwem Santander Bank Polska S.A. w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy o Konto Firmowe Godne Polecenia.