Ekopożyczka w PKO BP to nawet 50 000 zł na mniej niż 3%!

Tani kredyt gotówkowy na fotowoltaikę czy elektryczny środek transportu dostępny jest obecnie w większości banków. Jaką promocję przygotował PKO BP? Ekopożyczka, wynosząca maksymalnie 50 000 zł, zostanie udzielona na mniej niż 3%. Jakie warunki należy spełnić, aby mieć szansę na atrakcyjne warunki?
Ekopożyczka w PKO BP nie tylko dla stałych klientów
PKP Bank Polski

Bank PKO BP przez blisko sto lat swojej działalności zapracował na zaufanie klientów z całej Polski. Jest instytucją wiarygodną i dbającą o bezpieczeństwo powierzonych mu środków. Ponadto finansuje potrzeby i marzenia swoich klientów. Pomimo swego wieloletniego stażu potrafi połączyć zamiłowanie do tradycji z najnowszymi technologiami, w które chętnie inwestuje.

Weź pożyczkę Opinie o PKO BP

Co można zyskać w promocji?
  • Pożyczka gotówkowa z oprocentowaniem zmiennym 2,99%
Do kiedy trwa promocja?
  • Do odwołania

Ekopożyczka w PKO BP nie tylko dla stałych klientów

Jeżeli mowa o kredytach gotówkowych w bankach, najlepsze promocje dotyczą obecnie pożyczek na cele ekologiczne. W PKO BP ekopożyczka udzielana jest na preferencyjnych warunkach nawet tym klientom, którzy na co dzień nie prowadzą rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tej instytucji. Jakie zatem warunki trzeba spełniać?

Do otrzymania pożyczki gotówkowej w PKO BP niezbędna jest pozytywna ocena zdolności kredytowej. Podstawą jest więc dobra historia kredytowa, brak negatywnych wpisów w BIK i zadłużenia oraz stabilne źródło dochodów. Najłatwiej będzie je udowodnić, jeżeli posiada się konto właśnie w tym banku i spływa na nie wypłata. W innych przypadkach potrzebny może być wyciąg z konta lub nawet zaświadczenie o zarobkach. W celu obniżenia oprocentowania ekopożyczki, należało będzie również udokumentować ekologiczne użycie uzyskanych środków.

Tańsza ekopożyczka tylko na podstawie faktury

Wniosek o ekopożyczkę w PKO BP złożyć można wyłącznie w oddziale banku. Jest to spory minus dla osób przyzwyczajonych do szybkich kredytów gotówkowych online. Chcąc przeznaczyć co najmniej 85% środków na cele ekologiczne, można ubiegać się o kwotę od 1500 do 50 000 zł. Potencjalny okres kredytowania wynosi od 2 do 120 miesięcy. A na co konkretnie można wydatkować te pieniądze?

Ekopożyczka w PKO BP sfinansuje:

  • panele fotowoltaiczne,
  • kolektory solarne,
  • pompy ciepła,
  • samochody osobowe z napędem elektrycznym lub hybrydowym,
  • motocykle i skutery z napędem elektrycznym.

Ważne jest jednak, aby ekologiczny cel odpowiednio udokumentować. Bank wymaga od klienta przedstawienia wystawionej na pożyczkobiorcę faktury VAT. Jej wystawca musi prowadzić firmę na terenie Polski. Faktura może być datowana na maksymalnie 30 dni przed datą wypłaty pożyczki, ale nie później niż 3 miesiące. W takim terminie trzeba ją też dostarczyć bankowi. Co ważne, na 85% pożyczonej kwoty może składać się kilka faktur.

Koszt ekopożyczki w PKO BP

Kwota, którą trzeba przeznaczyć na cel ekologiczny, liczona jest od sumy pożyczonej, nie zawierającej w sobie kosztu ekopożyczki. Ten zaś może być spory, nawet biorąc pod uwagę znacznie obniżone oprocentowanie zmienne. Przy obecnym standardowym w PKO BP poziomie 8%, promocyjne wynosi 2,99%. Na jakie koszty przekłada się to przy pięcioletniej pożyczce w zależności od kwoty?

Kwota 10 000 zł 25 000 zł 40 000 zł
Liczba rat 60 60 60
Wysokość raty 202 zł 505 zł 807 zł
Kwota do spłaty 12 110 zł 30 275 zł 48 441 zł
RRSO 8,09% 8,09% 8,09%

Jak propozycja ta prezentuje się na tle konkurencji? Zaciągając promocyjną ekopożyczkę w Pekao, przy kwocie 14 404 zł na 46 rat trzeba będzie spłacić 16 769,80 zł. Przy podobnych parametrach ekologicznego kredytu gotówkowego, całkowita kwota do zapłaty wyniesie w PKO BP 17 127 zł. Okazuje się więc, że w tym przypadku brak prowizji jest lepszym wyborem niż znacznie niższe oprocentowanie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze

2021 © pozyczkaportal.pl

Porównaj (0) ×