Bank PKO oferuje swoim klientom trzy rodzaje karty kredytowych, które posiadają odmienną szatę graficzną i korzyści. Dla klientów indywidualnych dostępna jest:

 • Przejrzysta karta kredytowa PKO
 • Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum
 • Karta kredytowa PKO VISA INFINITE (w Bankowości Osobistej)

Karty kredytowe PKO umożliwiają płatności zbliżeniowe w sklepach i punktach usługowych w Polsce i zagranicą oraz płatności kartą online. Po połączeniu karty z aplikacją IKO możliwe jest wygodne płacenie telefonem, kodem BLIK, Apple Pay lub Garmin Pay, jak też opłacanie miesięcznych rachunków oraz przelew środków z rachunku karty kredytowej na dowolne konto bankowe. W każdej chwili można złożyć wniosek o wydanie kolejnej karty kredytowej za darmo, w ramach przyznanego limitu kredytowego. Z dodatkowej karty korzystać mogą osoby od 13 roku życia. Karty kierowane do osób aktywnie korzystających z limitu kredytowego.

Karty kredytowe PKO

Wariant karty Przejrzysta karta kredytowa PKO Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum Karta kredytowa PKO VISA INFINITE
(Bankowość Osobista)
Oprocentowanie 7,2% 7,2% 7,2%
Limit kredytowy 1000 – 20 000 zł 5000 zł do 200 000 zł 1 000 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Spłata minimalna 4% – min. 50 zł 4 proc. – min. 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu 35 zł 0 zł 0 zł

Opłaty za kartę kredytową PKO

Aktywne korzystanie z karty wpływa na obniżenie opłaty rocznej za kartę. Posiadacze karty kredytowej PKO mogą korzystać z aż 55 dni wolnych od odsetek za transakcje bezgotówkowe w przypadku spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie. We wszystkich wariantach karty, za polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego z rachunku karty kredytowej pobierana jest opłata 4% nie mniej niż 15 zł (za każdą transakcję od jej wartości). Ubezpieczenie na życie dla posiadaczy kart kredytowych jest w PKO obowiązkowe.

Opłaty za kartę kredytową PKO

Wariant karty Przejrzysta karta kredytowa PKO Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum Karta kredytowa PKO VISA INFINITE
(Bankowość Osobista)
Wydanie karty głównej 0 zł 0 zł 0 zł
Roczna opłata za kartę 0 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 600 zł

30 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 500 zł

60 zł – w pozostałych przypadkach

0 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 5 000 zł

125 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 2 500 zł

250 zł – w pozostałych przypadkach

0 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 11 000 zł

400 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 8 200 zł

800 zł – w pozostałych przypadkach

Warunki darmowej karty kredytowej dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę
Bankomaty w kraju – 4% nie mniej niż 10 zł
za granicą – 4% nie mniej niż 10 zł
w kraju – 3%
za granicą – 0%
w kraju – 3%
za granicą – 0%
Koszt przewalutowania 3,5% 0% 0%

Zadłużenie na karcie kredytowej PKO

Termin spłaty zadłużenia znajdzie się w zestawieniu transakcji dokonanych kartą. Środki powinny znaleźć się na rachunku karty najpóźniej w dniu spłaty. Okres bezodsetkowy kart kredytowych PKO wynosi 55 dni, a spłata minimalna 4% (min. 50 zł). Karta PKO może być spłacana w ratach. Wystarczy, że dokonamy transakcji kartą (min. 500 zł, max. 95 proc. limitu karty) i w ciągu 3 dni zadzwonimy na Kartolinię, by zgłosić chęć rozłożenia długu na 6, 9 lub 12 rat. Opłata w wysokości 35 zł za przekroczenie limitu karty naliczana jest wyłącznie przy Przejrzystej karcie kredytowej PKO.

Korzyści karty kredytowej PKO

Zarządzanie kartą kredytową PKO jest możliwe przez serwis internetowy iPKO i aplikację mobilną IKO. Posiadacze kart mogą z łatwością kontrolować wydatki dzięki darmowym powiadomieniom (SMS i w aplikacji IKO) informującym m.in. o transakcji kartą, terminie spłaty i zbliżającej się opłacie rocznej. Przy każdej karcie mamy też możliwość czasowej blokady karty w sytuacjach, gdy pozostaje ona bez nadzoru.

Korzyści Karty Przejrzystej PKO

 • możliwość wyboru szaty graficznej karty

Korzyści Karty PKO Mastercard Platinum

 • pakiet ubezpieczeń podróżnych dla ciebie i rodziny – ubezpieczenie działa na całym świecie, bez dodatkowych opłat
 • swobodne płatności w każdej walucie – brak prowizji za przewalutowanie transakcji
 • nagrody w programie Mastercard Priceless Specials – punkty za zakupy u partnerów programu (m.in. Black Red White, Circle K, Cinema City, Carrefour, Douglas, Empik, iSpot, RTV Euro AGD), które można wymieniać na m.in. vouchery na zakupy, bilety lotnicze czy wynajem auta
 • usługi Concierge
 • szybkie płatności w internecie – również z „Płacę z IPKO”

Korzyści Karty PKO VISA INFINITE

 • bogaty pakiet ubezpieczeń
 • usługa Concierge zapewniająca opiekę w czasie podróży i w domu

dostęp do prestiżowych saloników VIP na lotniskach (wstęp do ekskluzywnych saloników wypoczynkowych na lotniskach na całym świecie bez konieczności posiadania biletu lotniczego typu Business lub First Class i niezależnie od linii lotniczych)

 • rabaty w ekskluzywnych sklepach i punktach handlowo-usługowych w ramach Programu Przywilejów oraz Visa oferty
 • szybkie płatności w internecie – również z „Płacę z IPKO”

Jak założyć kartę kredytową w Banku PKO?

Do wnioskowania o Przejrzystą kartę kredytową PKO wystarczy dochody na poziomie 1000 zł netto miesięcznie, ale decyzja o przyznaniu karty kredytowej jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta. W przypadku karty PKO Mastercard Platinum wymagana jest także zdolność kredytową na min. 5000 zł. By otrzymać kartę Wystarczy wypełnić wniosek przez internet w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji IKO, a następnie potwierdzić przygotowaną ofertę Banku i adres kontaktowy. Ostatnim etapem jest akceptacja umowy kodem jednorazowym i oczekiwanie na przesłanie karty. Ekspresowe wysłanie karty Przejrzystej PKO w kraju kosztuje 50 zł, a za granicę 150 zł. Szybka wysyłka karty jest darmowa dla karty Platinum i INFINITE. Niezdecydowani klienci mogą zamówić rozmowę z konsultantem banku PKO.

Po odebraniu karty można ją aktywować w: oddziale, bankomacie PKO Banku Polskiego, przez Kartolinię lub iPKO.

Złóż wniosek