Karta kredytowa PKO

Informacje o Karta kredytowa PKO
Karta kredytowa PKO - zobacz ofertę
3.5/5
11
opinii
Ocena
7/10
Złóż wniosek
Opłata za kartę:
0 zł
Maks. okres bezodsetkowy
55 dni
Maksymalny limit
100000 zł
Płatności mobilne:
Tak
Bonus za założenie karty
-
Skromna, ale zarazem bardzo korzystna oferta kart kredytowych banku PKO BP to możliwość wyboru jednej z trzech kart. Karty różnią się maksymalnym limitem, który ustalany jest indywidualnie względem potrzeb i możliwości klienta. Proces uzyskania karty w banku PKO BP jest niezwykle prosty, albowiem dyspozycję wyrobienia karty można złożyć nawet w aplikacji mobilnej IKO. Niskie koszty prowadzenia karty oraz niewielkie oprocentowanie robią z tej oferty niezwykle ciekawy produkt. Każdą z kart cechują niskie opłaty i wielkie możliwości, a limit nawet do 1 000 000 złotych robi wrażenie. Nie czekaj, tylko sprawdź ofertę kart kredytowych banku PKO BP.

Bank PKO oferuje swoim klientom trzy rodzaje karty kredytowych, które posiadają odmienną szatę graficzną i korzyści. Dla klientów indywidualnych dostępna jest:

 • Przejrzysta karta kredytowa PKO
 • Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum
 • Karta kredytowa PKO VISA INFINITE (w Bankowości Osobistej)

Karty kredytowe PKO umożliwiają płatności zbliżeniowe w sklepach i punktach usługowych w Polsce i zagranicą oraz płatności kartą online. Po połączeniu karty z aplikacją IKO możliwe jest wygodne płacenie telefonem, kodem BLIK, Apple Pay lub Garmin Pay, jak też opłacanie miesięcznych rachunków oraz przelew środków z rachunku karty kredytowej na dowolne konto bankowe. W każdej chwili można złożyć wniosek o wydanie kolejnej karty kredytowej za darmo, w ramach przyznanego limitu kredytowego. Z dodatkowej karty korzystać mogą osoby od 13 roku życia. Karty kierowane do osób aktywnie korzystających z limitu kredytowego.

Karty kredytowe PKO

Wariant karty Przejrzysta karta kredytowa PKO Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum Karta kredytowa PKO VISA INFINITE
(Bankowość Osobista)
Oprocentowanie 7,2% 7,2% 7,2%
Limit kredytowy 1000 – 20 000 zł 5000 zł do 200 000 zł 1 000 000 zł
Okres bezodsetkowy 55 dni 55 dni 55 dni
Spłata minimalna 4% – min. 50 zł 4 proc. – min. 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu 35 zł 0 zł 0 zł

Opłaty za kartę kredytową PKO

Aktywne korzystanie z karty wpływa na obniżenie opłaty rocznej za kartę. Posiadacze karty kredytowej PKO mogą korzystać z aż 55 dni wolnych od odsetek za transakcje bezgotówkowe w przypadku spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie. We wszystkich wariantach karty, za polecenie przelewu lub polecenie przelewu wewnętrznego z rachunku karty kredytowej pobierana jest opłata 4% nie mniej niż 15 zł (za każdą transakcję od jej wartości). Ubezpieczenie na życie dla posiadaczy kart kredytowych jest w PKO obowiązkowe.

Opłaty za kartę kredytową PKO

Wariant karty Przejrzysta karta kredytowa PKO Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum Karta kredytowa PKO VISA INFINITE
(Bankowość Osobista)
Wydanie karty głównej 0 zł 0 zł 0 zł
Roczna opłata za kartę 0 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 600 zł

30 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 500 zł

60 zł – w pozostałych przypadkach

0 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 5 000 zł

125 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 2 500 zł

250 zł – w pozostałych przypadkach

0 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 11 000 zł

400 zł – gdy w miesiącu dokonano transakcji na kwotę min. 8 200 zł

800 zł – w pozostałych przypadkach

Warunki darmowej karty kredytowej dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę
Bankomaty w kraju – 4% nie mniej niż 10 zł
za granicą – 4% nie mniej niż 10 zł
w kraju – 3%
za granicą – 0%
w kraju – 3%
za granicą – 0%
Koszt przewalutowania 3,5% 0% 0%

Zadłużenie na karcie kredytowej PKO

Termin spłaty zadłużenia znajdzie się w zestawieniu transakcji dokonanych kartą. Środki powinny znaleźć się na rachunku karty najpóźniej w dniu spłaty. Okres bezodsetkowy kart kredytowych PKO wynosi 55 dni, a spłata minimalna 4% (min. 50 zł). Karta PKO może być spłacana w ratach. Wystarczy, że dokonamy transakcji kartą (min. 500 zł, max. 95 proc. limitu karty) i w ciągu 3 dni zadzwonimy na Kartolinię, by zgłosić chęć rozłożenia długu na 6, 9 lub 12 rat. Opłata w wysokości 35 zł za przekroczenie limitu karty naliczana jest wyłącznie przy Przejrzystej karcie kredytowej PKO.

Korzyści karty kredytowej PKO

Zarządzanie kartą kredytową PKO jest możliwe przez serwis internetowy iPKO i aplikację mobilną IKO. Posiadacze kart mogą z łatwością kontrolować wydatki dzięki darmowym powiadomieniom (SMS i w aplikacji IKO) informującym m.in. o transakcji kartą, terminie spłaty i zbliżającej się opłacie rocznej. Przy każdej karcie mamy też możliwość czasowej blokady karty w sytuacjach, gdy pozostaje ona bez nadzoru.

Korzyści Karty Przejrzystej PKO

 • możliwość wyboru szaty graficznej karty

Korzyści Karty PKO Mastercard Platinum

 • pakiet ubezpieczeń podróżnych dla ciebie i rodziny – ubezpieczenie działa na całym świecie, bez dodatkowych opłat
 • swobodne płatności w każdej walucie – brak prowizji za przewalutowanie transakcji
 • nagrody w programie Mastercard Priceless Specials – punkty za zakupy u partnerów programu (m.in. Black Red White, Circle K, Cinema City, Carrefour, Douglas, Empik, iSpot, RTV Euro AGD), które można wymieniać na m.in. vouchery na zakupy, bilety lotnicze czy wynajem auta
 • usługi Concierge
 • szybkie płatności w internecie – również z „Płacę z IPKO”

Korzyści Karty PKO VISA INFINITE

 • bogaty pakiet ubezpieczeń
 • usługa Concierge zapewniająca opiekę w czasie podróży i w domu

dostęp do prestiżowych saloników VIP na lotniskach (wstęp do ekskluzywnych saloników wypoczynkowych na lotniskach na całym świecie bez konieczności posiadania biletu lotniczego typu Business lub First Class i niezależnie od linii lotniczych)

 • rabaty w ekskluzywnych sklepach i punktach handlowo-usługowych w ramach Programu Przywilejów oraz Visa oferty
 • szybkie płatności w internecie – również z „Płacę z IPKO”

Jak założyć kartę kredytową w Banku PKO?

Do wnioskowania o Przejrzystą kartę kredytową PKO wystarczy dochody na poziomie 1000 zł netto miesięcznie, ale decyzja o przyznaniu karty kredytowej jest uzależniona od zdolności kredytowej klienta. W przypadku karty PKO Mastercard Platinum wymagana jest także zdolność kredytową na min. 5000 zł. By otrzymać kartę Wystarczy wypełnić wniosek przez internet w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji IKO, a następnie potwierdzić przygotowaną ofertę Banku i adres kontaktowy. Ostatnim etapem jest akceptacja umowy kodem jednorazowym i oczekiwanie na przesłanie karty. Ekspresowe wysłanie karty Przejrzystej PKO w kraju kosztuje 50 zł, a za granicę 150 zł. Szybka wysyłka karty jest darmowa dla karty Platinum i INFINITE. Niezdecydowani klienci mogą zamówić rozmowę z konsultantem banku PKO.

Po odebraniu karty można ją aktywować w: oddziale, bankomacie PKO Banku Polskiego, przez Kartolinię lub iPKO.

Złóż wniosek

Promocje Karta kredytowa PKO

Opinie klientów o Karta kredytowa PKO

3.5/5
11 opinii
4
2
2
1
2
Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze
Daniel
Ocena :
     

Opłaty za korzystanie i za nie korzystanie, czyli nie ważne czy będziesz używać czy nie i tak zapłacisz

10 zł opłaty za płatność w lotto

Karta jest przezroczysta i powoduje że kod cvv jest cały czas widoczny, co naraża właściciela karty na kradzież danych I pieniędzy z karty, wystarczy nagranie z monitoringu gdzie płaciliśmy i mamy numer karty, imię i nazwisko właściciela, datę ważności i kod cvv co powoduje że można użyć karty wszędzie.

Wacław
Ocena :
     

Zostałem oszukany bo w przepisach jest rozliczenie karty do 23 dnia każdego miesiąca nic tam niema że już 17 dnia każdego miesiąca są rozliczane odsetki spłata dokonana 20 i za 3 dni naliczono mi 46 zł odsetek i nie ważne tu jest czy to są 2 dni czy miesiąc bo rozlicza się w zaokrągleniu do miesiąca.

Zoja
Ocena :
     

PKO nie jest moim ulubionym bankiem, ale trzeba im oddać, że oferta kart kredytowych jest przyzwoita!

Wojtek
Ocena :
     

Karta kredytowa w PKO może i teoretycznie ma całkiem spoko ofertę karty kredytowej, ale sam bank PKO nie jest bankiem, który polece komukolwiek. Szczerze? Bardziej sie opłaca założyć konto osobiste w innym banku i w nim wyrobic sobie kartę kredytową- tak bedzie taniej, bezpieczniej, lepiej!

Czyżyk Tomasz
Ocena :
     

Powiem szczerze, że nie jestem do końca zadowolony z mojego banku! PKO nie rozumie, że czasy kiedy pani w okienku może wszystko i może nas traktować jak tylko sobie chce, bez szacunku i pani w okienku nasz pan- juz się dawno się skończyły!!! nie przeczę, że oferta karty kredytowej jest całkiem ok, ale jednak podejście „banku” do klienta pozostawia sporo do życzenia.

Lucyna

Nie ufam niczemu co państwowe! Ja jestem na nie!

Miłosz
Ocena :
     

Szanuje PKO. Super Bank z zasadami, dobrą ofertą, miła obsługą i historią!

Joszi
Ocena :
     

Jestem szczęśliwą posiadaczką karty kredytowej Mastercard Platinium w PKO. Super karta i mogę ją tylko polcecić.

Wacław

Ja raczej nie polecam, mam przeżroczysta kartę, bo pożyczone pieniądze trzeba spłacać nie po 55 dniach tylko po 17, a za resztę naliczane jest 17.5%. Źle opisane zasady użytkowania i mało atrakcyjne okresy bezprocentowych pożyczek.

Renata
Ocena :
     

Bez karty kredytowej w dzisiejszych czasach jest na serio trudno się poruszać. Wiele stron internetowych nie akceptuje płatności kartami nie kredytowymi, ale przede wszystkim, główną zaletą i ideą karty kredytowej jest możliwość kupowania gdy zabraknie nam do przysłowiowego pierwszego. W PKO karty kredytowe nie maja turbo wysokich limitów, a koszta posiadania kart nie są najniższe- chyba, że na serio często płacimy kartą kredytową. Rzecz w tym, że u konkurencji kwoty „wydawane” by karta byla darmowa są zdecydowanie mniejsze.

Wacław

Zasada przy tych kartach jest jedna pożyczyłeś to spłać to jak najszybciej bo ci naliczą duże procenty i to nie jest 17.5% w stosunku rocznym tylko więcej.

KonradK

Wacek, matematyka się kłania. Jeśli nie potrafisz korzystać z karty kredytowej z głową – no cóż, płać i płacz.

Maksym
Ocena :
     

Posiadam karte kredytowa w PKO- taka standardową, żadną platinium i uważam, że to świetna opcja ponieważ posiadanie karty jest darmowe- jedyne co to nie mogę (w sensie moge, ale drogo to kosztuje, wiec sam sobie nalozyłem zakaz) korzystać z bankomatow, ale karta kredytowa to nie debetówka- wyb=platy z kart kredytowych zazwyczaj sa drogie.

Zocha
Ocena :
     

Karta dla ludzi, którzy korzystaja z niej na terenie polski. Koszta przewalutowania są raczej wysokie! Warunków do spełnienia by karta była darmowa jest raczej niewiele.

eklko
Ocena :
     

Polecam!

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Złóż wniosek
Porównaj (0) Wyczyść