Płatność kartą w kantorze – podstawowe informacje

Dokonywanie transakcji kartą debetową lub kartą kredytową jest popularną formą płatności, z której korzysta coraz więcej osób! Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to niezwykle komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu możemy kupować różne rzeczy w sklepach stacjonarnych i internetowych bez konieczności posiadania przy sobie gotówki.

W kantorach również możemy kupić walutę poprzez wykorzystanie karty płatniczej w złotówkach. Jeszcze do niedawna było to w zasadzie niespotykane i klienci, którzy chcieli przewalutować środki najpierw musieli wypłacić pieniądze z bankomatu. W tym miejscu należy podkreślić, że nie wszystkie kantory dają taką możliwość. Ponadto ten proces przewalutowania wiąże się z dodatkowymi kosztami – więcej treści na temat opłat znajdziesz w następnych akapitach tekstu.

Czy płatność kartą w kantorze wiąże się z kosztami?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że w każdym przypadku dokonywania płatności kartą w kantorze z naszego konta bankowego będą zabierane środki na opłacenie dodatkowej prowizji. W ten sposób banki rekompensują sobie całą procedurę wymiany waluty np. ze złotówek na franki szwajcarskie. Od czego zależy wysokość takich kosztów? W głównej mierze od sumy, która podlega wymianie.

Maksymalnie prowizja za płatność kartą w kantorze może wynieść nawet 10 proc. od wartości całej transakcji! To naprawdę duża kwota pieniędzy, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy wymiana waluty w ten sposób będzie się nam po prostu opłacać i w znaczący sposób nie nadwyręży naszego budżetu. Musi to być rozważna decyzja! Tak dużej prowizji na pewno nie zapłacimy przy płatności kartą w jednym z kantorów internetowych, takich jak Walutomat.

Jeżeli jednak będzie nam zależało na przewalutowaniu jakiejś kwoty poprzez transakcję kartą płatniczą, wtedy warto dowiedzieć się, czy bank byłby skłonny zrezygnować z wymogu uregulowania prowizji. Może się okazać, że instytucja podejmie decyzję na naszą korzyść jednak nie możemy tego brać za pewnik.

Konta walutowe dobrą alternatywą dla płatności kartą w kantorze

Innym sposobem na uniknięcie prowizji za płatność kartą w kantorze jest założenie konta wielowalutowego, w ramach których banki nie pobierają żadnych dodatkowych opłat od klientów, którzy chcą przewalutować pieniądze. Takie rozwiązanie w największym stopniu przyda się jednak wszystkim, którzy np. zarabiają w obcej walucie i zamierzają regularnie wymieniać środki lub planują zamieszkać za granicą i na co dzień płacić kartą wielowalutową.

Konto wielowalutowe wiąże się z pewnymi opłatami, które bank będzie regularnie co miesiąc pobierał z rachunku osobistego (poza ewentualnym okresem promocji bankowej). Z tego względu trzeba się zastanowić, czy będziemy z niego korzystać na bieżąco, ponieważ w przeciwnym wypadku może być to dla nas nieopłacalne.

Gdzie można znaleźć najlepsze konto wielowalutowe? To proste, wystarczy skorzystać z wybranej porównywarki finansowej, na której powinny znajdować się najlepsze propozycje z rachunkami cieszącymi się obecnie dużym zainteresowaniem klientów, jak również mnóstwo informacji na ich temat.

W jakich kantorach online można płacić kartą

Coraz większą popularnością na naszym rynku cieszą kantory internetowe, które dają możliwość szybkiej i zarazem prostej wymiany walut bez konieczności wychodzenia z domu. Oprócz tego w kantorach online można jeszcze liczyć na korzystne kursy walut, natomiast w niektórych przypadkach nawet na niski spread walutowy!

W jakich kantorach online istnieje możliwość płatności kartą Visa lub MasterCard? Zapoznaj się z poniższą tabelą!

Kantor Realizacja płatności online
Cinkciarz Kantor gwarantuje szybkie oraz intuicyjne opłacanie przekazów pieniężnych z wykorzystaniem kart płatniczych (debetowych oraz kredytowych) w tym najpopularniejszych: Visa, Visa Electron, Mastercard i Maestro.
Walutomat Walutomat.pl obsługuje popularne karty MasterCard, Visa, VPay, Maestro, JCB. Usługa działa dla zweryfikowanych klientów Walutomatu, czyli takich, którzy wykonali przynajmniej jedną wpłatę przelewem lub przez szybkie płatności.
Internetowykantor.pl Po złożeniu zlecenia otrzymamy dane do przelewu, który można wykonać samodzielnie poprzez wykorzystanie swojej bankowości elektronicznej.
Xkantor.com Wpłaty jak również wypłaty najszybciej realizowane są w ramach banków zintegrowanych z platformą XKantor.com, czyli: BZ WBK, Pekao SA, PKO BP, mBank, Alior Bank oraz Raiffeisen Polbank.
Liderwalut.pl Wpłaty należy dokonać przelewem. W tytule przelewu wpisujemy tylko numer transakcji. Po zaksięgowaniu uzyskanych pieniędzy przez kantor otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem.