Liderwalut – jakie waluty?

Kantor internetowy Liderwalut.pl należy do firmy Cashhome Sp. z o.o., która działa na rynku walutowym od ponad 25 lat. Przekłada się to bezpośrednio na jej duże doświadczenie w tej branży. Dzięki Liderwalut.pl można wymienić najpopularniejsze jednostki pieniężne takie, jak euro, frank szwajcarski czy funt brytyjski, a także bardziej egzotyczne, np. juany. Zobacz wszystkie 16 walut, które można kupować i sprzedawać w tym internetowym kantorze:

Waluta Kod waluty
Polski złoty PLN
Frank szwajcarski CHF
Funt brytyjski GBP
Euro EUR
Dolar amerykański USD
Korona norweska NOK
Korona szwedzka SEK
Korona duńska DKK
Dolar kanadyjski CAD
Dolar australijski AUD
Rubel rosyjski RUB
Jen japoński JPY
Juan CNY
Korona czeska CZK
Lira turecka TRY
Forint węgierski HUF

Jak założyć konto na Liderwalut.pl?

Aby móc wymieniać waluty w Liderwalut.pl konieczne jest posiadanie własnego konta. Proces rejestracji jest stosunkowo prosty i wygląda następująco:

 1. Wejdź na stronę Liderwalut.pl.
 2. Kliknij przycisk “Załóż konto” znajdujący się w prawym górnym rogu strony głównej serwisu.
 3. Wybierz rodzaj konta: prywatne lub firmowe.
 4. Podaj swój e-mail i stwórz hasło do logowania.
 5. Zapoznaj się z regulaminem przed potwierdzeniem wprowadzonych danych.
 6. Zaakceptuj zasady korzystania z serwisu Liderwalut.pl.
 7. Kliknij przycisk “Zarejestruj się”.

Przed ukończeniem procesu rejestracji można przeprowadzić symulację transakcji, która pozwala na stwierdzenie czy wymiana walut jest prosta. Teraz wystarczy aktywować konto:

 1. Wejdź na swoją skrzynkę e-mail.
 2. Znajdź wiadomość od Liderwalut.pl i ją otwórz.
 3. Przeczytaj treść e-maila i kliknij link aktywacyjny.

W tym momencie konto zostało aktywowane. Następnie należy uzupełnić swoje dane:

 1. Zaloguj się do konta
 2. Kliknij w “Ustawienia”, a następnie “Twoje dane”.
 3. Podaj swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres. W przypadku konta firmowego będzie to nazwa firmy, NIP, REGON, KRS oraz adres, pod którym zarejestrowano działalność i dane dotyczące osoby zawierającej transakcje w jej imieniu.
 4. Kliknij “Zapisz”.
 5. Wprowadź numery i dane rachunków bankowych, których użyjesz do wykonywania transakcji.

Jak wymienić pieniądze w kantorze Liderwalut.pl?

Gdy konto zostało już aktywowane, a wszystkie dane uzupełnione, w celu wymiany waluty należy zalogować się w serwisie Liderwalut.pl, a następnie wystarczy:

 1. W panelu klienta wybrać opcję kupna lub sprzedaży waluty.
 2. Wpisać wymienianą kwotę i rodzaj środka pieniężnego. Wtedy też można wprowadzić kod promocyjny.
 3. Kliknąć przycisk “Sprawdź ofertę”.
 4. Po przeniesieniu na stronę potwierdzenia transakcji w ciągu 30 sekund wybrać konta bankowe i zaakceptować ofertę.
 5. Kliknąć “Zatwierdź”.
 6. Transakcja została zawarta. Na adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z parametrami transakcji. Liderwalut.pl powiadomi też telefonicznie o dokonaniu zlecenia

W tym momencie trzeba wykonać przelew na konto serwisu w odpowiedniej walucie, wpisując dane widoczne w zakładce “historia transakcji”. O zaksięgowanych środkach Liderwalut.pl powiadomi nas niezwłocznie.

Ile czasu trwa wymiana waluty w kantorze Liderwalut.pl?

Liderwalut.pl rozlicza się z wymienionych walut po zaksięgowaniu środków na rachunku kantoru od 9:00 do 16:00. Czas księgowania zależny jest od banku, w którym posiadamy rachunek. Jeśli mamy konto w tej samej instytucji co Liderwalut.pl, to przelew księgowany jest online. W innym przypadku może to zająć maksymalnie do 3 dni roboczych.

Kantor wypłaca pieniądze niezwłocznie, jeśli mamy rachunek w tym samym miejscu, co Liderwalut.pl. W innej sytuacji może to być 1 dzień roboczy dla transakcji realizowanych zgodnie z sesjami Elixir lub maksymalnie 3 dni w przypadku przelewów w walucie. Dla rubla rosyjskiego czas może się dodatkowo wydłużyć.

Aplikacja mobilna Liderwalut.pl

Liderwalut.pl udostępnił swoim klientom wygodną aplikację mobilną dla urządzeń z systemami Android oraz iOS. Są one dostępne za pośrednictwem Google Play oraz AppStore. Program jest darmowy i zawiera wiele przydatnych funkcji. Kompaktowy oraz prosty w użyciu interfejs pozwala na łatwą wymianę walut niezależnie od danego miejsca czy czasu.

Do Panelu Klienta można zalogować się zarówno przez login oraz hasło, jak i poprzez odcisk palca – nasz smartfon musi jednak być wyposażony w czytnik linii papilarnych. Aplikacja umożliwia ponadto sprawdzenie kursów bez logowania oraz rejestrację, jeśli nie mamy jeszcze aktywnego konta.

To nie wszystko – Liderwalut.pl zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w korzystaniu z programu – a to dzięki protokołom SSL, szyfrowanej bazy danych, uwierzytelnianiu oraz autoryzacji użytkowników. Co więcej, aplikacja umożliwia sprawdzanie swoich punktów promocyjnych i realizowanie otrzymanych kodów rabatowych.

Jak wpłacić pieniądze do kantoru Liderwalut.pl?

Po akceptacji proponowanego kursu zostanie wyświetlona tabela z podsumowaniem operacji wymiany i danymi do przelewu – kwotą oraz numerem rachunku. W tym momencie należy wysłać środki na zawarte w potwierdzeniu konto – w tytule przelewu wystarczy jedynie wpisać numer transakcji. Jeśli wprowadzimy dodatkowe informacje, czas rozliczenia wymiany znacznie się wydłuży. Gdy przelana kwota zostanie zaksięgowana, Liderwalut.pl wyśle odpowiednie potwierdzenie. To wszystko – platforma wykona przelew zwrotny na wskazany rachunek bankowy.

Środki do wymiany można także wpłacić z rachunku osoby trzeciej, który dodaliśmy wcześniej w naszym Panelu Klienta. Aby to zrobić, po akceptacji kursu trzeba jedynie zaznaczyć odpowiedni numer konta jako ten, z którego dokonamy przelewu środków do wymiany.

Odbiór pieniędzy w Liderwalut.pl

Wypłata wymienionych środków w Liderwalut.pl jest niezwykle prosta. Pieniądze mogą zostać wysłane na nasze konto walutowe lub złotowe, rachunek innej osoby lub firmy, a także w postaci przelewu zwrotnego na konto banku zagranicznego. Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta.
 2. Wybierz zakładkę “Rachunki bankowe”.
 3. Wprowadź rachunek bankowy i dodatkowe dane do przelewu.
 4. Podczas zawierania transakcji wymiany zaznacz, na które konto ma trafić przelew zwrotny od Liderwalut.pl.

Należy pamiętać, że przelewy zagraniczne mogą być realizowane tylko do państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Szwajcarii i Chorwacji.

Liderwalut.pl – prowizje i opłaty

W przypadku serwisu Liderwalut.pl koszty związane z wymianą środków pieniężnych wyglądają następująco:

 • Przy przelewach zwrotnych opłaty pobierane są tylko w przypadku wysyłkach walut obcych na rachunki banków, w których kantor nie posiada kont oraz transferu GBP i USD na rachunek w BOŚ.
 • Liderwalut.pl nie pobiera opłat za przelewy zwrotne w PLN do wszystkich banków.
 • W przypadku opłat, które nie są związane bezpośrednio z transakcją (np. nadwyżki) koszt to 5 zł, 2 eur, 5 usd, 5 chf lub 5 gbp.

Liderwalut.pl umożliwia swoim klientom także anulowanie transakcji na ich prośbę. Wtedy minimalna opłata wynosi 20 zł.

Wady i zalety kantoru internetowego Liderwalut.pl

Liderwalut.pl to prosta i łatwa w obsłudze platforma do kupna i sprzedaży wielu walut. Największą zaletą jest to, że jeśli wymieniamy obce waluty na PLN, to przelew zwrotny jest darmowy. Ponadto do skorzystania z oferty zachęca dobrze przemyślana aplikacja mobilna oraz współpraca Liderwalut.pl z największymi bankami w Polsce. Jakie są wszystkie wady i zalety tej platformy?

Zalety:

 • Wygodna aplikacja mobilna.
 • Darmowe przelewy zwrotne w walutach obcych do banków zintegrowanych.
 • Brak opłat za wypłatę w PLN do wszystkich banków.
 • Dużo walut do wyboru.
 • Łatwa rejestracja.

Wady:

 • Minimalna opłata 20 zł za anulowanie transakcji.
 • Brak portfela walutowego.
 • Opłata za nadwyżki.
 • Płatne przelewy zwrotne w obcej walucie do banków zagranicznych i niezintegrowanych.