Walutomat – jakie waluty?

Ten internetowy kantor w ofercie posiada możliwość wymiany pieniędzy w parze z PLN oraz w oparciu o inne pary walutowe, których szczegółową charakterystykę zawarto w poniższej tabeli.

Pary z PLN Inne pary walutowe
EUR/PLN EUR/USD
USD/PLN EUR/GBP
CHF/PLN EUR/CHF
GBP/PLN GBP/USD

Wymień walutę

Jak założyć konto na Walutomat.pl?

Do wymiany walut w internetowym kantorze Walutomat.pl konieczne jest utworzenie konta użytkownika. Rejestracja jest darmowa – brak tu także opłat za jego prowadzenie. Jak je otworzyć i aktywować? To bardzo proste:

 • Wejdź na walutomat.pl i kliknij duży pomarańczowy przycisk “Załóż darmowe konto”.
 • Wybierz typ konta – indywidualne lub firmowe.
 • Podaj swój adres e-mail oraz hasło. Jeśli masz kod rabatowy, możesz go teraz użyć.
 • Zaakceptuj regulamin serwisu Walutomat.pl.
 • Kliknij “Dalej”.

Następnie trzeba wejść w link aktywacyjny wysłany na adres e-mail wpisany podczas rejestracji – wiadomość powinna być zatytułowana “Rejestracja konta w Walutomacie”. Zostaniemy przeniesieni do strony, gdzie należy wpisać odpowiednie dane, w zależności od typu konta. Dla osoby fizycznej będą to:

 • imię i nazwisko,
 • obywatelstwo,
 • PESEL,
 • dane adresowe.

Należy zaznaczyć, że wprowadzone informacje muszą zgadzać się z danymi, na które zarejestrowane są Twoje rachunki bankowe. Teraz jedyne co trzeba zrobić, to podać nr telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod autoryzacyjny. Po potwierdzeniu numeru mamy pełen dostęp do Panelu Klienta.

Jak wymienić pieniądze w kantorze Walutomat?

Platforma walutomat.pl dostępna jest 24/7 i dodatkowo obsługuje wszystkie banki w Polsce. Sama wymiana pieniędzy w kantorze jest prosta i pozbawiona zbędnych formalności. Nowoczesny system pozwala na sprawne przejście przez cały proces. Aby to zrobić, wystarczy kilka szybkich kroków:

 1. Załóż darmowe konto w serwisie walutomat.pl
 2. Dokonaj transakcji środków przeznaczonych na wymianę
 3. Zaznacz walutę, na którą chcesz wymienić przelane pieniądze
 4. Wybierz jeden z 3 sposobów na odebranie przewalutowanych środków

Interfejs użytkownika jest intuicyjny, więc nawet początkujący poradzą sobie z internetową wymianą środków. Warto wspomnieć, że Walutomat umożliwia swoim klientom odebranie pieniędzy gotówką w ponad 300 punktach odbioru, na wskazane konto odbiorcy lub osobiste konto walutowe, a środki wymienimy na dwa sposoby – przelewem lub za pośrednictwem portfela walutowego.

Wymień walutę

Ile czasu trwa wymiana waluty w Walutomacie

Proces wymiany waluty w Walutomacie może zostać zakończony nawet w 15 minut. Ogólne zasady określają, że czas realizacji danego zlecenia jest zależny od typu wymiany – w przypadku wyboru aktualnie najlepszego oferowanego kursu, zostanie ona wykonana natychmiast. W sytuacji, gdy użytkownik ustali własny kurs kupna i sprzedaży, czas wymiany może zostać wydłużony.

Jeśli chodzi o czas realizacji przelewu, to zależy on od tego, czy dany transfer między kontem Walutomatu a rachunkiem klienta ma charakter wewnętrzny lub zewnętrzny. Ogólnie rzecz biorąc, pieniądze można otrzymać najwcześnieju w 30 minut od wymiany, a najpóżniej do 3 dni roboczych. Wypłaty realizowane są w godzinach 8:00-23:00 każdego dnia tygodnia.

Jak działa portfel walutowy Walutomat

Portfel walutowy na Walutomat.pl to rodzaj elektronicznej skarbonki lub konta walutowego. Dzięki niemu można dowolnie wypłacać i wpłacać środki do wymiany – bez oczekiwania na przelew. Gdy już kupimy lub sprzedamy wybrane jednostki pieniężne, w dowolnej chwili zlecimy wypłatę pieniędzy na swoje konto, konto odbiorcy w Polsce lub za granicę, a także odbierzemy euro w gotówce. Usługa e-skarbonki jest darmowa.

Portfel należy zasilić poprzez wpłatę PLN, EUR, USD, GBP lub CHF przelewem bankowym albo przy użyciu systemu ekspresowych transakcji Przelewy24.

Jak wpłacić pieniądze do kantoru Walutomat?

Na Walutomat.pl istnieje możliwość wpłaty na różne sposoby. Przy kupnie lub sprzedaży przy użyciu zwykłego przelewu wystarczy przesłać środki na wyświetlony po zleceniu wymiany numer konta bankowego. Trzeba wtedy zalogować się do serwisu bankowości elektronicznej naszego banku i wprowadzić dane. Należy przy tym sprawdzić, czy poprawnie wpisaliśmy tytuł przelewu – w innym wypadku wpłata może być zaksięgowana później niż zwykle.

Zdecydowanie bardziej wygodnym rozwiązaniem jest wpłata do portfela walutowego. Można to zrobić w dowolnej chwili, nawet kiedy nie zamierzamy wymienić waluty. Aby wpłacić pieniądze:

 1. Zaloguj się do konta (na Walutomat.pl lub przez aplikację mobilną).
 2. Przejdź do zakładki “Wpłata”.
 3. Zaloguj się do konta swojego banku i wykonaj przelew.

Przed zleceniem transferu środków upewnij się, że wpłacasz pieniądze na odpowiedni numer konta – Walutomat.pl ma inny rachunek dla każdej waluty. Portfel zasilić można też przy użyciu karty płatniczej – opcja jest dostępna tylko dla tych użytkowników, którzy wpłacili środki do portfela minimum jeden raz.

Odbiór pieniędzy w walutomat.pl

Wymienioną na Walutomat.pl można odebrać na kilka sposobów:

 • na Twoje konto walutowe,
 • na rachunek odbiorcy,
 • gotówką w punktach odbioru (tylko euro),

Pierwsze dwa sposoby są najprostsze – wystarczy wybrać odpowiednią opcję i wpisać dane odbiorcy. Na uwagę zasługuje jednak ostatnia metoda – Walutomat.pl umożliwia odbiór gotówki w ponad 350 punktach odbioru w całej Polsce. W ten sposób odbierzemy tylko środki w EUR. Koszt takiej wypłaty to 2,50 EUR – zostanie ona pobrana z portfela Walutomat. Jednorazowo można wypłacić od 50 do nawet 2 000 EUR. Kwota odbioru musi być jednak wielokrotnością 50 jednostek pieniężnych, np. 200 lub 1 000 EUR – nie wypłacimy natomiast 245, 134 EUR itd.

Przy złożeniu zlecenia wypłaty należy wybrać datę i miejsce odbioru z listy dostępnych placówek. Dodatkowo trzeba zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości z numerem PESEL (jeśli go nie mamy, wystarczy paszport zagraniczny lub karta pobytu).

Walutomat – prowizje i opłaty

Osoby posiadające konta w instytucjach finansowych takich Alior Bank, BZ WBK, ING Bank Śląski, Millennium Bank, Pekao SA, PKO BP, T-Mobile Usługi Bankowe, Nordea Bank, Kredyt Bank oraz Deutsche Bank ponoszą jedynie koszty prowizji wynoszącej 0,2 proc (2 jednostki waluty za każde 1000 wymienionych) dla wartości do 200 000 zł miesięcznie.

Pozostali klienci Walutomatu muszą liczyć się z dodatkową opłatą za przelew walutowy w kwocie 4, 5 lub 9 zł. Przy pierwszej transakcji za pośrednictwem Walutomatu prowizja zostaje pomniejszona o 50 proc. rabatu.

Jeśli chodzi o wymianę złotówek, to prowizja nie może być niższa niż 1 grosz dla PLN, 1 eurocent dla EUR, 1 pens dla GBP oraz 1 centym dla CHF.

W przypadku bardziej aktywnych użytkowników przygotowano specjalny system rabatowy, który obniża wysokość prowizji. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przede wszystkim firmom i korporacjom, które operują stosunkowo wysokimi kwotami. W poniższej tabeli zawarto szczegółowe dane dotyczące tej promocyjnej oferty.

Prowizja Warunek
0,15 proc. (rabat 25 proc. do końca następnego miesiąca) Miesięczny obrót od 200 000 do 1 mln PLN
0,1 proc (rabat 50 proc. do końca następnego miesiąca) Miesięczny obrót od 1 mln do 3 mln PLN
0,08 proc. (rabat 60 proc. do końca następnego miesiąca) Miesięczny obrót od 3 mln do 10 mln PLN
0,06 (rabat 70 proc. do końca następnego miesiąca) Miesięczny obrót powyżej 10 mln PLN

Spółka Currency One będąca właścicielem Walutomatu po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego wysyła użytkownikom faktury VAT. Uwzględniają one wszystkie opłaty związane z wymianą danej waluty. Po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie walutomat.pl użytkownicy mogą pobrać dokument. Istnieje także możliwość otrzymania faktury w formie papierowej, jednak należy wtedy powiadomić wcześniej Walutomat o takim żądaniu.

Wady i zalety kantoru internetowego Walutomat.pl

Kantor internetowy Walutomat.pl to jedna z najbardziej znanych i często wykorzystywanych platform do wymiany walut online. Za pośrednictwem tego serwisu wygodnie i bezpiecznie kupimy lub sprzedamy jednostki pieniężne, także mobilnie przez aplikację Walutomat. Dodatkowo, przy aktywnym korzystaniu z platformy, możemy liczyć na rabaty. Na uwagę zasługuje tu także opcja wypłaty EUR w gotówce w punktach odbioru. Jakie są wady i zalety Walutomat.pl?

Wymień walutę
Zalety:

 • Bezpieczeństwo – licencja KNF.
 • Portfel walutowy.
 • Różne sposoby wpłaty i wypłaty środków.
 • Wymiana nawet w 15 minut.
 • Aplikacja mobilna.
 • Rabaty dla aktywnych.

Wady:

 • Prowizje od przelewów.
 • Mało walut do wyboru.
 • Dodatkowe opłaty za korzystanie z niektórych banków.