Walutomat – jakie waluty?

Ten internetowy kantor w ofercie posiada możliwość wymiany pieniędzy w parze z PLN oraz w oparciu o inne pary walutowe, których szczegółową charakterystykę zawarto w poniższej tabeli.

Pary z PLNInne pary walutowe
EUR/PLNEUR/USD
USD/PLNEUR/GBP
CHF/PLNEUR/CHF
GBP/PLNGBP/USD

Wymień walutę

Jak wymienić pieniądze w kantorze Walutomat?

Platforma walutomat.pl dostępna jest 24/7 i dodatkowo obsługuje wszystkie banki w Polsce. Sama wymiana pieniędzy w kantorze jest prosta i pozbawiona zbędnych formalności. Nowoczesny system pozwala na sprawne przejście przez cały proces. Aby to zrobić, wystarczy kilka szybkich kroków:

  1. Załóż darmowe konto w serwisie walutomat.pl
  2. Dokonaj transakcji środków przeznaczonych na wymianę
  3. Zaznacz walutę, na którą chcesz wymienić przelane pieniądze
  4. Wybierz jeden z 3 sposobów na odebranie przewalutowanych środków

Interfejs użytkownika jest intuicyjny, więc nawet początkujący poradzą sobie z internetową wymianą środków. Warto wspomnieć, że Walutomat umożliwia swoim klientom odebranie pieniędzy gotówką w ponad 300 punktach odbioru, na wskazane konto odbiorcy lub osobiste konto walutowe.

Ile czasu trwa wymiana waluty w Walutomacie

Proces wymiany waluty w Walutomacie może zostać zakończony nawet w 15 minut. Ogólne zasady określają, że czas realizacji danego zlecenia jest zależny od typu wymiany – w przypadku wyboru aktualnie najlepszego oferowanego kursu, zostanie ona wykonana natychmiast. W sytuacji, gdy użytkownik ustali własny kurs kupna i sprzedaży, czas wymiany może zostać wydłużony.

Jeśli chodzi o czas realizacji przelewu, to zależy on od tego, czy dany transfer między kontem Walutomatu a rachunkiem klienta ma charakter wewnętrzny lub zewnętrzny. Ogólnie rzecz biorąc, pieniądze można otrzymać najwcześnieju w 30 minut od wymiany, a najpóżniej do 3 dni roboczych. Wypłaty realizowane są w godzinach 8:00-23:00 każdego dnia tygodnia.

Wymień walutę

Koszty wymiany walut w Walutomacie

Osoby posiadające konta w instytucjach finansowych takich Alior Bank, BZ WBK, ING Bank Śląski, Millennium Bank, Pekao SA, PKO BP, T-Mobile Usługi Bankowe, Nordea Bank, Kredyt Bank oraz Deutsche Bank ponoszą jedynie koszty prowizji wynoszącej 0,2 proc (2 jednostki waluty za każde 1000 wymienionych) dla wartości do 200 000 zł miesięcznie.

Pozostali klienci Walutomatu muszą liczyć się z dodatkową opłatą za przelew walutowy w kwocie 4, 5 lub 9 zł. Przy pierwszej transakcji za pośrednictwem Walutomatu prowizja zostaje pomniejszona o 50 proc. rabatu.

Jeśli chodzi o wymianę złotówek, to prowizja nie może być niższa niż 1 grosz dla PLN, 1 eurocent dla EUR, 1 pens dla GBP oraz 1 centym dla CHF.

W przypadku bardziej aktywnych użytkowników przygotowano specjalny system rabatowy, który obniża wysokość prowizji. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przede wszystkim firmom i korporacjom, które operują stosunkowo wysokimi kwotami. W poniższej tabeli zawarto szczegółowe dane dotyczące tej promocyjnej oferty.

ProwizjaWarunek
0,15 proc. (rabat 25 proc. do końca następnego miesiąca)Miesięczny obrót od 200 000 do 1 mln PLN
0,1 proc (rabat 50 proc. do końca następnego miesiąca)Miesięczny obrót od 1 mln do 3 mln PLN
0,08 proc. (rabat 60 proc. do końca następnego miesiąca)Miesięczny obrót od 3 mln do 10 mln PLN
0,06 (rabat 70 proc. do końca następnego miesiąca)Miesięczny obrót powyżej 10 mln PLN