Niekończąca się lista wydatków ślubnych

W przypadku tak istotnego wydarzenia, jakim jest ślub, kalkulacja musi być bardzo dokładna. Początkowo tylko w sferze wyobrażeń, po ustaleniu terminu stanowi już realny projekt, wymagający precyzji w wyliczaniu kosztów i umiejętności oszczędzania. Stąd ustalane z wyprzedzeniem listy gości i umieszczana w każdym zaproszeniu prośba o wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności. W niektórych przypadkach młoda para przygotowuje listę prezentów, jakie chciałaby dostać od gości. Praktyczne podejście do tematu jest rodzajem profilaktyki. Pozwala uniknąć zaskoczenia w momencie, gdy nagle straty przewyższają zyski.

Można mówić o kilku sposobach uniknięcia takiej sytuacji. Jedną z nich jest kredyt, ale nie wszystkie pary mogą sobie pozwolić na taki start. Alternatywą jest pożyczenie pieniędzy od rodziny, ale to również nie jest opcja dla każdego.

Szybki zastrzyk gotówki na wesele

W przypadku takich uroczystości jak ślub, planowane z wyprzedzeniem wydatki nie muszą pogrążać młodego małżeństwa finansowo. Młodzi otrzymują zwrot kosztów w postaci pieniędzy, które goście ofiarowują wraz z prezentami ślubnymi. W wielu przypadkach, zysk z „kopert” często pokrywa koszty wesela. Niejednokrotnie młodzi małżonkowie mogą nawet liczyć na nadwyżkę, które pozwala im wejść w nowe życie na plusie.


„Planując pożyczkę na większy wydatek, warto zastanowić się nad tym, kiedy możemy ją spłacić. Jeżeli okres spłaty będzie krótki, świetnym rozwiązaniem jest chwilówka. Przy jej wybieraniu zawsze należy kierować się rozsądkiem i wcześniej sprawdzić oferty za pomocą jednej z porównywarek online” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.

Przy przygotowywaniu wielkiego dnia warto jest zatem pamiętać o tej możliwości. Trzeba wykorzystać fakt, że to jedna z nielicznych sytuacji, kiedy to szybki zwrot wydatków jest niemal pewny. Narzeczeni nie muszą przejmować się koniecznością stopniowego spłacania oprocentowanych kwot. Przeciwnie, mogą wykorzystać sprzyjającą im okoliczność i płynnie uregulować swoją sytuację finansową. Elastyczność spłaty chwilówek jest głównym czynnikiem decydującym o ich popularności wśród pożyczkobiorców. Wśród młodych małżeństw pojawia się również możliwość wzięcia pożyczki ze współmałżonkiem, niestety długi zaciągnięte przez partnera mogą okazać się dla nas dotkliwe.

Skorzystanie z usług instytucji pozabankowej jest w tej sytuacji bardzo korzystnym rozwiązaniem. Ograniczone do minimum formalności nie sprawią przyszłym małżonkom dodatkowych utrudnień przy organizacji wielkiego dnia. W ten sposób nowożeńcy mogą rozpocząć nową drogę życia w samodzielności i bez długów.