Co można zyskać w promocji?
  • 150 zł
  • Rachunek oszczędnościowy 1,8% w skali roku
Do kiedy trwa promocja?
  • Do 31 maja 2021 roku

Kto może otworzyć promocyjne konto w mBanku?

Brak obciążeń za prowadzenie rachunku, zwolnienie z comiesięcznych opłat za korzystanie z karty czy bezpłatne szybkie przelewy to tylko kilka cech rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, którymi banki konkurują o klientów chcących założyć konto bankowe. Dla wielu osób istotna jest kwota, jaką po podpisaniu umowy otrzymają od instytucji „na start”. mBank ma dla nich do 150 zł. Kogo dokładnie chce przekonać do otwarcia rachunku?

Okazja przedstawiana w dokumentach banku jako „Aktywność się opłaca” przeznaczona jest dla osób, które po 1 lipca 2017 roku nie były posiadaczami ani współposiadaczami rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i/lub rachunków oszczędnościowych o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Z udziału w promocji mBanku nie dyskwalifikuje bycie stroną w umowie o inne produkty finansowe.

W jaki sposób zasłużyć na maksymalne 150 zł bonusu?

Niestety, otrzymanie pełnej kwoty dostępnej w promocji wymagało będzie od nas sporej aktywności lub „kombinowania”. 150 zł oferowane nowym klientom przez mBank zostało bowiem rozłożone na 3 premie po maksymalnie 50 zł miesięcznie. Na wysokość bonusu wpływa liczba transakcji, a nie przelewana lub wydawana kwota. Dodatkową zachętą ma być 1,8% na koncie oszczędnościowym Moje Cele również nie wygląda ekscytująco – przechowywanie tam maksymalnej kwoty 10 000 zł przez 3 miesiące po opodatkowaniu zapewni przychód na poziomie nie przekraczającym 40 zł.

Aby otrzymać pieniądze za nowe konto w mBanku, należy:

  1. Do 31 maja 2021 roku podpisać umowę o eKonto osobiste z kartą, a w przypadku chęci oszczędzania przy składaniu wniosku zadysponować otwarcie rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele.
  2. Przez trzy miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta zapewniać jednorazowy (w przeciwieństwie do wielu innych promocji – nie łączny) wpływ na minimum 1000 zł. Może pochodzić z naszego rachunku w innym banku.
  3. W tym samym okresie zarabiać po 1 zł za każdą transakcję kartą, a po 2 zł za każdą płatność telefonem lub BLIKIEM. Do końca następnego miesiąca otrzymamy maksymalnie 50 zł nagrody wynikającej z płatności.

W celu otrzymania 3-miesięcznego promocyjnego oprocentowania 1,8% w skali roku należy dodatkowo wpłacać o 100 zł więcej niż wynosi suma obciążeń. Wszystkie środki powyżej 10 000 zł będą pracowały na standardowym, bliskim 0 procencie.

Jako że do płatność BLIKIEM zalicza się wypłata gotówki z bankomatu czy przelew na numer telefonu, do uzbierania pełnej sumy wystarczy powtórzenie tych czynności 25 razy na małych kwotach. Chociaż nie angażuje to wielkiego kapitału, zdecydowanie jest czasochłonne. Dlatego też warto przemyśleć inne promocje bankowe.

Gdzie bankowe okazje są znacznie lepsze?

Wymienić można kilka instytucji, w których za założenie konta i spełnienie mniej skomplikowanych warunków otrzymamy więcej pieniędzy. Warto sprawdzić promocje takie jak: