Co można zyskać w promocji?Do 300 zł za każdego klienta z naszego polecenia.
Do kiedy trwa promocja?Do 31 sierpnia 2021 roku

Kto może rekomendować konta w programie „PolecamBank”?

Większość promocji na rynku dotyczy nowych klientów, a przecież według danych Banku Światowego opublikowanych w 2019 roku co najmniej jeden rachunek osobisty ma już 87% Polaków! Założenie nowego konta bankowego wprawdzie nic nie kosztuje, ale jest to zawsze dodatkowa sterta papierów. Niektóre banki oferują na szczęście programy poleceń, w których za każdego rekomendowanego klienta otrzymamy nawet 200 zł, w zależności od otwartego przezeń rachunku.

Program „PolecamBank” jest idealnym przykładem tego typu promocji. Skierowana jest ona do posiadaczy dowolnego rachunku osobistego w mBanku. Niestety, w regulaminie wyraźnie podkreślono, że samo konto firmowe nie wystarczy. Z wzięcia udziału w akcji nie eliminuje nas natomiast uczestnictwo w poprzednich edycjach.

Dodatkowo istotną cechą uczestnika promocji będzie dar przekonywania. Premię dostaniemy tylko wówczas, gdy z naszego polecenia założone zostanie jedno z następujących kont:

 • eKonto możliwości (od 13 do 24 roku życia) – 75 zł
 • eKonto osobiste – 100 zł
 • mKonto Intensive – 200 zł
 • mBiznes konto – 200 zł
 • mBiznes konto przy zakładaniu firmy – 300 zł
 • mBiznes konto z usługą mOrganizer finansów – 300 zł

Co musimy zrobić, aby dostać pieniądze w promocji mBanku?

Lista kroków, które musimy wykonać jako polecający, nie jest długa. Aby ubiegać się o bonus za skuteczne rekomendowanie usług mBanku, powinniśmy:

 1. Do 31 sierpnia 2021 r. zarejestrować się w programie „PolecamBank” za pomocą formularza dostępnego w aplikacji mobilnej lub systemie bankowości internetowej, nadając kod polecający.
 2. Namówić znajomego lub członka rodziny do otworzenia konta w Mbanku i przekazać mu identyfikator poleceń.
 3. W miesiącu następującym po tym, w którym przy użyciu naszego identyfikatora poleceń zostanie otwarty rachunek objęty promocją, wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą w sklepach oraz punktach usługowych (nie liczą się zakupy przez internet!).

Tyle musimy dać w promocji mBanku od siebie. Warto jednak kontrolować, czy osoba polecana stosuje się do regulaminu i swoich obowiązków promocyjnych. Sprawdźmy, co do nich należy.

Co musi zrobić osoba polecana, aby została wypłacona premia?

Osoba, która chce założyć nowe konto w mBanku z naszego polecenia, musi być przede wszystkim nowym klientem. Według regulaminu promocji oznacza to, że nie mogła posiadać żadnego produktu finansowego mBanku po 1 stycznia 2017 roku. Jeśli spełnia te warunki i da się skusić naszej rekomendacji, musi wówczas:

 1. Do końca promocji (31 sierpnia 2021 roku) złożyć wniosek o otwarcie konta przez stronę internetową banku, w aplikacji mobilnej, w placówce mBanku, w punkcie mFinanse lub na infolinii.
 2. We wniosku wpisać lub podać nasz identyfikator poleceń.
 3. Przez okres miesiąca następującego po tym, w którym otworzyła rachunek, aktywnie korzystać z konta. W przypadku klientów indywidualnych oznacza to co najmniej 1 płatność BLIKIEM oraz minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą, dokonanych stacjonarnie. Dla kont firmowych jest to 5 transakcji bezgotówkowych kartą.

Tyle wystarczy, abyśmy zasłużyli na nagrodę. Odpowiednia kwota przelana zostanie na nasze konto do końca miesiąca po spełnieniu warunków umowy. Za rachunek w mBanku otwarty z naszego polecenia w grudniu otrzymamy więc pieniądze najpóźniej do końca lutego. Szkoda, że podobnie jak w programie poleceń Santandera na premię nie mogą liczyć także polecani. Z pewnością byłoby wówczas łatwiej ich przekonać!