Co można zyskać w promocji?
  • 350 zł
  • zwolnienie z opłat na 24 miesiące
Do kiedy trwa promocja?
  • Do 31 marca 2021 roku

Do kogo skierowana jest promocja?

Osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą może otworzyć konto bankowe dla zwyczajnych klientów lub korzystać z dotychczasowego rachunku osobistego. Za sprawą atrakcyjnych premii gotówkowych i zwolnień z opłat nie ma jednak sensu łączyć wydatków prywatnych z tymi związanymi z przedsiębiorstwem. Teraz do banków kuszących promocjami właścicieli JDG dołączył mBank.

Nowa oferta jednej z największych instytucji finansowych na polskim rynku skierowana jest do przyszłych przedsiębiorców. Mogą oni liczyć na 24 miesiące bez opłat za prowadzenie konta oraz 350 zł w formie przelewu na konto. Warunkiem jest brak jednoosobowej działalności gospodarczej w dniu składania wniosku o otwarcie firmy. Co trzeba dokładnie zrobić, aby okazja „Załóż firmę i konto firmowe z gwarancją 0 zł” przysłużyła się naszemu biznesowi?

Zwolnienie z kosztów za założenie firmy, premia gotówkowa za płatności

Samo założenie firmy nie wystarczy, aby odebrać przysługujące nam nagrody. mBank wymaga od świeżo upieczonych właścicieli firm, aby w ciągu pierwszych 30 dni od podpisania umowy stali się aktywnymi użytkownikami wyrobionej karty debetowej. Jak dokładnie powinno to wyglądać?

Osoba decydująca się na rozpoczęcie działalności gospodarczej z mBankiem w celu uzyskania premii powinna:

  1. Do 31 marca 2021 roku złożyć wniosek promocyjny o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej za pośrednictwem mBanku i jednoczesne otwarcie mBiznes konta Standard z kartą debetową MasterCard Debit Business w placówce banku, na stronie www.mbank.pl albo u wymienionych tam partnerów instytucji. To zapewni zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku, darmowe przelewy i kilka innych przywilejów na okres 24 miesięcy.
  2. Przez 30 dni od ostatecznego podpisania umowy wykonać transakcje bezgotówkowe wydaną kartą debetową na łączną kwotę sięgającą minimum 1000 zł.

Osoby korzystające zazwyczaj z promocji na konta osobiste nie powinny zapomnieć, że okazje firmowe rządzą się innymi prawami w kwestii odprowadzania podatków. Premia traktowana jest jako przychód firmy. Spłynie na konto do końca maja, więc warto pamiętać, aby dopisać ją do zeznań podatkowych.

Czy właściciele firm mają do dyspozycji lepsze promocje bankowe?

Wśród promocji kierowanych do osób planujących rozkręcenie własnej firmy propozycja mBanku nie ma sobie równych. Kwota jest jak na obecnie standardy naprawdę wysoka, przynajmniej jeżeli chodzi o premie podstawowe – biznesy korzystające z terminali płatniczych czy mające kontrahentów za granicą liczyć mogą na większe kumulacje nagród.

Gdzie opłaca się obecnie założyć konto firmowe pod kątem premii gotówkowej? Wiele zależało będzie od rodzaju działalności. Propozycje są następujące: