Co można zyskać w promocji?Bon 200 zł w Empik.com
Do kiedy trwa promocja?Do 18.10.2020 r.

W kolejnej odsłonie promocji dla młodszych klientów PKO BP rozdaje bony na 200 zł do Empik.com. Według obietnic banku spełnienie jej warunków nie będzie stanowiło problemu nawet dla tych osób, które nie mają szans na regularne wpływy na konto. Sprawdzamy, czy oferta „Dla młodych II” faktycznie jest tak prosta.

Jak promocja PKO BP definiuje młodych? Kto z niej skorzysta?

Według opublikowanego w 2019 roku raportu Związku Banków Polskich nawet 80% nastolatków miało konto w banku, a 46% zakładało swój pierwszy rachunek osobisty przed ukończeniem 18 roku życia. Osób decydujących się na taki krok po osiemnastce jest nieco więcej, dlatego też nie dziwią kolejne atrakcyjne oferty na konta bankowe dla ludzi wchodzących w dorosłość. Jedną z nich jest promocja PKO BP „Dla młodych II”.

Na nęcący bonus za otwarcie i prowadzenie rachunku osobistego liczyć mogą osoby w wieku 18-26 lat. Dodatkowo od 1 stycznia 2019 r. do 5 października 2020 r. nie mogły one posiadać w PKO BP żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Oprócz niedługiego okresu promocji, kończącej się 18 października, powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że jest ona ograniczona również ilościowo.

Na bon o wartości 200 zł do wykorzystania na Empik.com załapie się zaledwie 500 pierwszych uczestników. W przeciwieństwie do wielu innych promocji bankowych, liczyć będzie się jednak nie wypełnienie wniosku czy refleks ze zgłaszaniem się na stronie promocji, lecz data ostatecznego odhaczenia wszystkich warunków otrzymania premii. Czym zrobimy to szybciej, tym większe będą szanse na otrzymanie nagrody.

Co musimy zrobić, aby dostać bon na 200 zł do Empik.com?

Jeżeli chodzi o stopień trudności, bonus od PKO BP należy do najłatwiejszych do zgarnięcia spośród wszystkich promocji bankowych dostępnych na rynku. Osoby chcącego z niego skorzystać, nie będą musiały się mocno napocić, aby otrzymać nagrodę.

Jeżeli pragniemy uzyskać taką premię w formie karty podarunkowej do Empik.com, musimy:

  1. Do 18.10.2020 r. za pośrednictwem strony internetowej banku, serwisu iPKO lub aplikacji mobilnej IKO otworzyć PKO Konto dla Młodych wraz z kartą.
  2. Przy składaniu wniosku o otwarcie rachunku wyrazić zgodę na kontakt marketingowy ze strony pracowników banku.
  3. W tym samym terminie zarejestrować się na stronie promocji „Dla młodych II”, co będzie równoznaczne ze zgłoszeniem chęci udziału w promocji.
  4. Do 13.11.2020 r. zapłacić 3 razy bezgotówkowo kartą debetową Mastercard wydawaną do konta oraz 3 razy skorzystać z płatności przy pomocy wygenerowanego w IKO kodu BLIK.

Tylko tyle wystarczy, aby zgarnąć kartę podarunkową do Empik.com. Jak przystało na promocję bankową dla osób poniżej 26 roku życia, bank nie wymaga od nas regularnych przychodów czy obracania dużymi sumami pieniędzy. Nagroda zostanie wydana najpóźniej do 30 listopada w postaci kodu, do którego odebrania potrzebna będzie aplikacja IKO. Jego termin ważności upływa dopiero 31 marca.

Co daje PKO Konto dla młodych? Jak sprawić, aby było darmowe?

Łatwość w uzyskaniu nagrody nie powinna być jedynym argumentem przemawiającym za otwarciem konta w banku. Powinniśmy o tym pamiętać zwłaszcza wówczas, gdy jest to nasz pierwszy rachunek i za jego pośrednictwem uczymy się poruszania w świecie finansów osobistych.

Na jakie elementy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego powinniśmy zwrócić uwagę? Jak wygląda to w przypadku propozycji PKO BP dla osób w wieku 18-26?

  • Opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku – w przypadku rachunku PKO konto dla młodych wynosi ona 0 zł.
  • Koszt przelewów – za krajowe zlecenia w systemie bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną również nie zapłacimy ani grosza.
  • Wypłata z bankomatu – podobnie jak z prowadzeniem rachunku oraz przelewami, i to we wszystkich bankomatach na terenie kraju!
  • Miesięczna opłata za kartę – tutaj musielibyśmy nastawić się na opłatę rzędu 5 zł miesięcznie, ale możemy jej uniknąć, wykonując w każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym co najmniej 4 płatności kartą albo BLIKIEM.

Podobne warunki oferują młodym wszystkie banki, dlatego to właśnie promocje są często języczkiem u wagi przy zakładaniu konta przed 26 rokiem życia. Premia “Dla młodych II” jest na tyle łatwa do zdobycia, że może być to najgorętsza oferta studencka tej jesieni.