Co można zyskać w promocji?
 • 100 zł za polecenie konta
 • 100 zł za nowe konto z polecenia
Do kiedy trwa promocja?
 • Do 6 kwietnia 2021 roku

Do kogo skierowany jest program poleceń PKO BP?

Kiedy zastanawiamy się jakie konto bankowe wybrać, o rekomendację poprosić możemy znajomych. Jeśli ich bank prowadzi program poleceń, wybranie określonego rachunku wiązało będzie się z premią, przyznawaną najczęściej obu stronom. Dokładnie tak samo jest w przypadku najnowszej propozycji PKO BP.

Rekomendacji udzielać mogą klienci banku, którzy na 5 marca 2021 roku posiadają w PKO BP rachunek osobisty lub firmowy od co najmniej 90 dni. Konto z polecenia w ramach promocji założą zaś te osoby, które nie miały otwartego Konta za Zero po 5 marca 2018 roku. To przejrzyste i oczywiste warunki.

Jak wygenerować kod poleceń w PKO BP?

Do zadań osób chcących wziąć udział w obecnej edycji programu poleceń PKO BP należy wyłącznie wygenerowanie kodu. Premia w wysokości 100 zł przyznana zostanie im wówczas, gdy polecony wypełni zadania związane z aktywnością na nowo założonym koncie. Aby do tego doszło, należy zarejestrować się na specjalnej stronie przygotowanej przez bank.

W celu uzyskania kodu poleceń należy:

 1. Wejść na stronę http://www.polecam.pkobp.pl/
 2. Kliknąć przycisk „Zarejestruj się”.
 3. Wypełnić formularz rejestracyjny.
 4. Wyrazić wymagane zgody.
 5. Wysyłać kod rekomendacyjny w świat.

Premia za polecenie trafi na konto najpóźniej do końca czerwca 2021 roku. Oczywiście tylko wtedy, gdy zarekomendowany przez nas klient PKO BP otworzy rachunek i wykaże na nim podstawową aktywność w ciągu miesiąca od podpisania umowy. Takich bonusów odebrać można maksymalnie 10. Wszelkie podatki opłacone zostaną przez bank.

Jak założyć nowe konto PKO BP z polecenia?

Zadań stojących przed nowym klientom jest w programie PKO BP znacznie więcej. To nie tylko założenie konta za pośrednictwem strony promocji i wpisanie kodu, ale także wykonanie transakcji potwierdzających użytkowanie konta.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać 100 zł za założenie konta w PKO BP?

 • Do 6 kwietnia 2021 roku złożyć wniosek o Konto za Zero za pośrednictwem strony www.polecam.pkobp.pl, wpisując kod poleceń otrzymany od obecnego klienta banku.
 • W tym samym terminie podpisać umowę.
 • W ciągu 30 dni od podpisania umowy albo wydać 500 zł przy pomocy karty i BLIKA, albo zrobić po 3 transakcje bezgotówkowe kartą oraz BLIKIEM.

Również osoba polecana na nagrodę będzie czekać maksymalnie do 30 czerwca 2021 roku. Także nie zapłaci od niej podatku.

Na jakie premie za polecanie kont liczyć możemy w innych bankach?

Program poleceń PKO BP nie jest jedyną tego typu promocją dostępną na rynku. Chociaż wyróżnia się wysokością premii, nie zawsze będzie prosto przekonać znajomych lub członków rodziny do założenia konta. Niektóre okazje bankowe pozwalają bowiem łączyć wpisanie kodu rekomendacyjnego z innymi bonusami. Jak działa to w innych instytucjach?