Co można zyskać w promocji?Bon 100 zł w Smyku lub Empiku
Do kiedy trwa promocja?Do 31 marca 2021 roku

Najnowsza promocja PKO BP, którą zainteresować powinni się wszyscy rodzice, oferuje bon na 100 zł do wydania w Smyku za konto dla dzieci do lat 13 oraz taką samą kwotę na karcie podarunkowej Empiku dla nastolatków z przedziału 13-18. W tym pierwszym przypadku mamy jednak do czynienia z pewnym ukrytym kosztem, który ujawniamy przy prześwietlaniu obu rachunków osobistych.

Do kogo skierowana jest promocja PKO BP?

Promocja „Z dziećmi warto się liczyć” na PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze skierowana jest do rodziców osób małoletnich, odpowiednio do 13. roku życia oraz w wieku 13-18 lat. Aby bank przyznał bonus naszej latorośli, na dzień wydania nagrody musimy mieć co najmniej jeden rachunek oszczędnościowo–rozliczeniowy w PKO BP (z wyłączeniem rachunków Inteligo) z aktywnym dostępem do iPKO. Może być to chociażby PKO Konto za Zero.

Jeżeli chcemy skorzystać z bonusów, powinniśmy się pospieszyć. Okres promocji „Z dziećmi warto się liczyć” sięga 31 marca 2021 roku, ale dla każdego z kont obowiązuje limit 1400 nagród. W pierwszej kolejności dostaną je ci, którzy najszybciej spełnili warunki promocji. Szybkie założenie konta nic nie da, jeżeli będziemy ociągali się z dalszymi działaniami!

Czy warto specjalnie zakładać konto w PKO BP, aby nasza pociecha otrzymała od banku kieszonkowe? Warunki promocji są na tyle łatwe do spełnienia, że jak najbardziej można to rozważyć. Tym bardziej, że równolegle trwa promocja piłkarska PKO BP warta nawet 300 zł. Mimo iż żadna z nagród nie da nam gotówki, fani piłki nożnej robiący zakupy w Empiku lub Smyku mogą zaoszczędzić łącznie 400 zł przez pół roku. Nie jest to kwota, wobec której przechodzi się obojętnie.

Co zrobić, aby otrzymać bon na 100 zł do Empiku lub Smyka?

Na nieco mniejszą sumę do wydania w Empiku lub Smyku liczyć mogą małoletni, których rodzice zdecydują się uczyć swoje pociechy oszczędzania w ramach promocji „Z dziećmi warto się liczyć”. Jak zdobyć bony na 100 zł, które śmiało posłużyć mogą jako ciekawa forma kieszonkowego?

  1. W przypadku PKO Konta Dziecka do 31 marca 2021 roku w placówce, na stronie banku lub w aplikacji mobilnej IKO zawieramy w imieniu małoletniego umowę o otwarcie i prowadzenie konta, po czym składamy odrębny wniosek o kartę PKO Junior (VISA).
  2. W przypadku PKO Konta Pierwszego w tym samym terminie wyrażamy zgodę na otwarcie konta przez nasze dziecko, które musi założyć rachunek osobisty wraz z kartą płatniczą.
  3. Wyrażamy zgodę na komunikację marketingową ze strony banku.
  4. Zgłaszamy chęć wzięcia udziału w promocji „Z dziećmi warto się liczyć” na dedykowanej jej podstronie PKO BP https://www.pkobp.pl/promocja-warto/
  5. Do kwietnia 2021 roku należy wykonać 2 transakcje bezgotówkowe kartą wydaną dla odpowiedniego konta, z czym dziecko jak najbardziej powinno sobie poradzić.

Aby otrzymać nagrodę, do czasu jej wydania nie możemy zamknąć konta ani cofnąć zgody na kontakt marketingowy ze strony pracowników banku. Elektroniczna karta podarunkowa Smyk (PKO Konto Dziecka) lub e-karta prezentowa Empik (PKO Konto Pierwsze) trafi do nas maksymalnie do 30 kwietnia 2021 roku. Premię w formie kodu odbierzemy za pomocą bankowości elektronicznej.

Zastanówmy się rodzinnie, czy warto założyć Konto Dziecka lub Konto Pierwsze

Przed wzięciem udziału w promocji PKO BP warto zastanowić się nad jej plusami i minusami wraz z dzieckiem. To najlepszy sposób, aby nauczyć naszą pociechę krytycznego podejścia do produktów finansowych. Analizę powinniśmy rozpocząć od przeglądu podstawowych funkcji, które ma każde z kont. Szczególną uwagę zwracajmy na koszty, które niosło będzie ze sobą korzystanie z nich.

W przypadku PKO Konto Pierwsze nie będzie niespodzianek. Koszty prezentują się podobnie do tych, którymi charakteryzują się konta bankowe dla dorosłych. Jedyny stały wydatka to opłata 3,90 zł miesięcznie za korzystanie z karty debetowej PKO Ekspres. Na całe szczęście unikniemy jej dzięki wykonaniu co najmniej 2 płatności kartą albo BLIKIEM w danym okresie rozliczeniowym. Darmowe są za to:

  • otwarcie i prowadzenie rachunku,
  • wypłacanie gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce,
  • przelewy za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.

Przykra niespodzianka czekać będzie nas wówczas, gdy bezrefleksyjnie rzucimy się na PKO Konto Dziecka. W jego przypadku dochodzi opłata za wydanie karty PKO Junior. Nie da się jej uniknąć i wyniesie nas jednorazowo 15 zł. To rzadka sytuacja w promocjach na konta osobiste i właśnie na tym przykładzie warto wytłumaczyć dziecku, czemu nad każdą okazją warto pochylić się z uwagą i dwa razy ją przemyśleć.