Bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie Konta za Zero

Kolejną nowością Konta za Zero będzie bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie rachunku. Do tej pory prowadzenie konta było bezpłatne, jeśli założyliśmy kartę debetową. Teraz obsługa konta będzie całkowicie darmowa. Bank zniesie również prowizję za kartę, o ile wykonamy nią co najmniej pięć transakcji miesięcznie.

Karta do nowego Konta za Zero będzie mieć funkcję wielowalutową, gwarantującą brak opłat za przewalutowanie. Osoby, które zdecydują się na nową wersję konta w PKO BP, będą cieszyć się także wspomnianą bezpłatną wypłatą z bankomatów. Brak dodatkowych kosztów ma dotyczyć wypłaty BLIK-iem ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wypłaty pieniędzy kartą ze wszystkich bankomatów za granicą.

Nowe konto w PKO BP dla aktywnych klientów

Nowa wersja Konta za Zero jest odpowiedzią na potrzeby klientów aktywnie korzystających z rachunku. Właściciele konta będą mogli bezpłatnie wypłacać gotówkę w kraju i za granicą, a także korzystać za darmo z bankowości internetowej i mobilnej. PKO BP nie pobierze opłat za wszystkie podstawowe operacje wykonywane w serwisie internetowym iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO.

Nowe Konto za Zero będzie można założyć już od 1 marca, przez internet lub w dowolnej placówce PKO Banku Polskiego.

PKO BP – największy bank w Polsce

Choć PKO BP zawiązał spore rezerwy na kredyty frankowe i zwrot części prowizji za kredyty konsumenckie spłacane przed czasem, jest niekwestionowanym liderem pod kątem aktywów. Dystansuje konkurentów również na rynku kont osobistych. Pod koniec 2019 roku bank prowadził około 8 mln rachunków dla klientów indywidualnych. W skali roku liczba kont osobistych w PKO BP wzrosła o 315 tysięcy.