W jaki sposób uzyskać pożyczkę na biznes?

Założenie działalności gospodarczej nie jest skomplikowanym zadaniem. Świadczy o tym chociażby liczba zakładanych przedsiębiorstw. Według raportu Banku Światowego, z biegiem lat Polacy coraz odważniej podchodzą do pomysłu prowadzenia własnej działalności. W 2015 roku znajdowaliśmy się na 32 miejscu światowego zestawienia wskazującego na poziom przedsiębiorczości w 190 krajach. W 2016 roku zajmowaliśmy już 25 miejsce, a w roku poprzednim – 24 1. 71% Polaków wyraża pozytywny stosunek do zakładania własnego biznesu, co nie oznacza, że niczego się nie boimy. Szczególnie martwimy się wydatkami na ZUS, rozliczeniami z Urzędem Skarbowym oraz możliwością kontroli. Obawiamy się również, że trudniej będzie nam uzyskać kredyt hipoteczny na zakup własnego M 2. Mimo to, startujemy z własną firmą, starając się o dotacje z urzędu pracy albo wspomagając się inkubatorami przedsiębiorczości. Jeżeli brakuje nam środków, możemy też aplikować o pożyczkę na rozpoczęcie działalności.
Pożyczka dla firm na start. pozwala ubiegać się o zastrzyk gotówki już od pierwszego dnia działalności. Z taką propozycją wychodzi do przedsiębiorców np. Aasa dla Biznesu. Szybka decyzja i minimum formalności to tylko niektóre zalety korzystania z jej oferty. Aasa pożycza maksymalnie 10 000 zł, a dług należy zwrócić w terminie do 24 miesięcy.

Pożyczka dla firm na rozwój działalności

Kiedy już założymy firmę, niejednokrotnie skarżymy się na płynność finansową działalności. Często brakuje nam pieniędzy z racji niedotrzymywania terminów płatności przez kontrahentów 3. Aby zaradzić tej sytuacji, trzeba szukać dodatkowych źródeł finansowania, pozwalających przeczekać trudniejszy moment i dalej inwestować w rozwój firmy. Tutaj również z pomocą przychodzą pożyczki na biznes, w tym chwilówki dla firm. Warto sprawdzić np. ofertę Visset, który proponuje przedsiębiorcom 5000 zł na 30 dni. Do tego, pożyczkodawca zachęca do wzięcia pierwszej pożyczki za darmo w kwocie do 1000 zł. Warunkiem podpisania umowy jest m.in. 6-miesięczny okres prowadzenia firmy.

Zalety pożyczek dla firm

 1. Uzyskanie środków na realizację zamierzonych inwestycji.
 2. Prosty sposób składania wniosku o pożyczkę.
 3. Dogodne warunki umowy pożyczki.
 4. Błyskawiczna decyzja.
 5. Szybki przelew pieniędzy.
 6. Możliwość dostosowania wielkości pożyczki do potrzeb własnej firmy.
 7. Możliwość wpisania pożyczki w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy pożyczkę na biznes można wpisać w koszty działalności?

Pożyczka na biznes jest nie tylko zastrzykiem gotówki. Może być również sposobem na zmniejszenie podatku, kiedy wpiszemy ją w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Czy to możliwe? Tak. Warunkiem jest wykorzystanie pieniędzy na cele związane z działalnością. Pamiętaj! Nie odpiszesz od podatku całej kwoty. W koszt prowadzenia działalności możesz wpisać jedynie naliczone odsetki.

Kredyt na start nie taki prosty

Banki nie są tak chętne do pomagania młodym przedsiębiorcom. Jak już wspomniano, wskazują na to wyśrubowane warunki. Szczególnie właścicielom małych i średnich firm trudno jest sprostać postawionym wymogom. Według badań, w każdym półroczu tylko 10% osób prowadzących tego rodzaju działalności stara się o kredyt bankowy 4. Do tego, kredyt dla nowych firm oferuje tak naprawdę niewiele instytucji – zwykle wymagają one 6, a nawet 12 miesięcy działalności. Wyjątkami są Idea Bank oraz PKO BP, które oferują kredyt na start. PKO BP nie wymaga nawet faktur rozliczeniowych, ale konieczne jest wykazanie realizacji założeń zgodnie z przedłożonym w banku biznesplanem.
Również przy kredytach na rozwój firmy banki stawiają więcej formalności, niż instytucje pozabankowe. Zamiast tracić czas, łatwiej nam będzie aplikować o pożyczkę na biznes u jednego z wielu działających na rynku pożyczkodawców. Zwłaszcza, że na każdym kroku staramy się godzić życie rodzinne z zawodowym i wolelibyśmy wywinąć się od żmudnych formalności. Najlepsze oferty pożyczek dla przedsiębiorców czekają na nas w rankingach pożyczek dla firm. Aplikuj bez względu na to, jak długo prowadzisz firmę, a zaoszczędzone chwile spędź z rodziną. To ważne zwłaszcza dla kobiet, które chcą realizować się w pracy, a jednocześnie mieć szczęśliwy dom.

Kobieta w biznesie

Czy własna firma jest domeną mężczyzn? Płeć piękna nie obawia się prowadzenia działalności. Coraz odważniej wkracza w świat biznesu, ponieważ praca na własny rachunek gwarantuje większą niezależność. Jak pokazują dane z raportu CEiDG, co piąta firma zarejestrowana w Polsce należy do kobiety 5. Kobiety w biznesie radzą sobie świetnie i nie mają zamiaru z tego rezygnować. Połączenie aktywności zawodowej i życia prywatnego nie stanowi problemu dla 58% ankietowanych bizneswoman. Aż 51% z nich uważa, że panie są bardziej zaradne i zorganizowane niż mężczyźni. 52% ankietowanych uczestniczek badania potwierdza, że nie mogą sobie wyobrazić funkcjonowania bez pracy. Dla 55% badanych kobiet praca stanowi źródło satysfakcji życiowej 6.
Panie czynnie korzystają też z produktów kredytowych. Wartość firmowych zobowiązań kredytowych, na które podpisały umowę, wynosi 17,63 mld zł. Stanowi to 26% łącznej wartości kredytów, które są zaciągane przez jednoosobowe działalności gospodarcze. Pożyczka na biznes może stanowić dla nich atrakcyjny sposób na wsparcie budżetu. Terminowo spłacając wszelkiego rodzaju kredyty i pożyczki, budują pozytywną historię kredytową, a w przyszłości mają możliwość ubiegania się o coraz większe kwoty. Gdzie szukać najlepszych ofert?

Ranking firm pożyczkowych – poznaj najlepsze oferty pożyczki na biznes

Gdzie wobec tego starać się o pożyczki dla firm? Sprawdzając najnowsze zestawienia, szybko dowiemy się, który z pożyczkodawców oferuje nam dogodne warunki pożyczania pieniędzy. Szczególną uwagę warto zwrócić na pożyczkę online wspomnianej już firmy Aasa dla Biznesu. Wyróżnia ją możliwość odbioru gotówki na poczcie, za pomocą otrzymanego wraz z umową czeku Giro.
Z oferty pożyczkowej można też korzystać przy braku zdolności kredytowej. Jak to możliwe? W takiej sytuacji pożyczkodawca wymaga od nas innego zabezpieczenia spłaty pożyczki. Dla Autokapital.pl takich zabezpieczeniem jest samochód. Pożyczka pod zastaw może sięgać nawet 100 000 zł. Dzięki dogodnym propozycjom, każdy przedsiębiorca znajdzie ofertę, która będzie odpowiadać jego potrzebom i możliwościom finansowym.

„Pożyczka na biznes powoli staje się obowiązkowym punktem oferty instytucji pozabankowych. Pożyczkodawcy zdecydowanie ułatwiają życie przedsiębiorcom, oferując im szybki proces wnioskowania zamiast długich kolejek i błyskawiczne decyzje w miejsce długiego oczekiwania na weryfikację, aby ostatecznie dowiedzieć się, że kredytu na firmę nie będzie. Sektor pozabankowy wspiera własną działalność i zachęca do wzięcia pożyczki przez internet, aby realizować swoje marzenia o biznesie” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.


 1. Bank Światowy „Doing Business 2017”
 2. Światowy Raport Amway o Przedsiębiorczości AGRE 2016
 3. 31 edycja Indeksu Zatorów Płatniczych BIG
 4. Ministerstwo Gospodarki, „Trendy rozwojowe mikro-, małych i średnich firm”, 2017 rok
 5. Raport CEiDG, stan na 10.01.2018 r.
 6. Badanie opinii na zlecenie BIK, Kantar TNS, luty 2018