Co można zyskać w promocji?
  • 300 zł w gotówce
  • 900 zł zwrotów za płatności
  • 500 zł w bonach za terminal
Do kiedy trwa promocja?
  • Do 31 marca 2021 roku

Do kogo skierowana jest promocja Santandera dla firm?

Nawet jeśli nowe konto bankowe nie jest przy zakładaniu firmy wymagane przez prawo, większość przedsiębiorców wraz ze startem biznesu decyduje się także na otworzenie rachunku biznesowego. Pozwala to nie tylko zachować porządek w finansach osobistych, ale daje także szansę na uzyskanie atrakcyjnych zwrotów za płatności oraz premii gotówkowych. Sporą kumulację nagród przygotował w I kwartale 2021 roku Santander.

Z promocji wykluczone są wyłącznie osoby, które w ramach swojej jednoosobowej działalności gospodarczej prowadziły już konto firmowe w Santanderze. Karencja uzależniona jest od bonusów, o które chcemy się ubiegać. W przypadku 300 zł premii gotówkowej nie mogliśmy mieć rachunku po 1 listopada 2019 roku, a jeśli chodzi o zwroty za płatności datą graniczną jest 31 marca 2019 roku. Przeszkody nie stanowi natomiast posiadanie w tej instytucji rachunku osobistego czy karty kredytowej.

Premia 300 zł jest prosta, ale na zwroty trzeba sobie zapracować

Okazje bankowe związane z rachunkami dla jednoosobowych działalności gospodarczej podzielone są zazwyczaj na niższe bonusy, które uzyskać naprawdę łatwo, a także kilkaset złotych większe, ale znacznie trudniejsze do zdobycia. Nie inaczej jest z promocją na Konto Firmowe Godne Polecenia, gdzie w prosty sposób otrzymamy tylko 300 zł. Zwroty sięgające 900 zł czy 500 zł w bonach za terminal to nieco trudniejsza kwestia.

W celu otrzymania 300 zł za założenie konta firmowego należy:

  1. Do 31 marca 2021 roku zarejestrować konto uczestnika na stronie https://www.bonus.ebrokerpartner.pl/
  2. W tym samym terminie zawnioskować za pośrednictwem strony https://www.bonus.ebrokerpartner.pl/akcja/santander-firmowe-edycja-2/ o Konto Firmowe Godne Polecenia.
  3. Do 15 kwietnia 2021 roku dopełnić formalności związanych z podpisaniem umowy.
  4. Do 31 maja 2021 roku wykonać co najmniej 3 zewnętrzne przelewy elixir/express elixir/bluecash (z wyjątkiem tych do ZUS-u), a także co najmniej raz zalogować się do aplikacji Santander Mobile.

Jedynym istotnym haczykiem jest fakt, że po zapracowaniu na nagrodę mamy zaledwie 7 dni na uzupełnienie formularza z danymi do wypłaty. Link do niego otrzymać możemy do 18 czerwca, więc warto być w tym czasie szczególnie uważnym. Pamiętać należy również o istotnej różnicy między promocjami na konta firmowe a osobiste. W tym pierwszym przypadku premia liczona jest jako przychód jednoosobowego przedsiębiorstwa, zatem należy uwzględnić ten bonus w zeznaniach podatkowych.

Za okazją dla firm przemawiają też inne promocje Santandera

Osoby myślące dopiero o założeniu działalności być może wolały będą zwrócić się w kierunku oferującego 350 zł za nowe konto firmowe mBanku. Może okazać się to błędem zważywszy na fakt, że inne propozycje Santandera znacznie zwiększają atrakcyjność oferty tego banku. Mowa tu przede wszystkim o trwającej od kilku miesięcy „Promocji dla przedsiębiorców V”, która także kończy się w marcu.

Dzięki niej przez pół roku każdego miesiąca uzyskać można do 150 zł zwrotów za transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do konta. Jako że moneyback wynosi w tym przypadku 3%, do uzyskania maksymalnej kwoty 900 zł musielibyśmy wydawać 5000 zł miesięcznie. Kilkaset bonusowych złotych powinno być jednak w zasięgu każdego.

Do końca 2021 roku trwa dodatkowo promocja, w ramach której za darmo dzierżawić będziemy przez 9 miesięcy terminale płatnicze firmy Elavon. Podpisawszy umowę na terminal na 24 miesiące, zyskujemy prawo do bonu na zakupy w Euro RTV AGD za 500 zł, jeśli w ciągu trzech pierwszych miesięcy jego użytkowania zrobimy po 30 000 zł obrotu netto miesięcznie. To znacznie trudniejszy warunek do spełnienia!