Rata na Plus to firma działająca w segmencie pozabankowym. W ofercie instytucji można znaleźć pożyczki na raty. Maksymalna wysokość zobowiązania wynosi 5000 zł, minimalna to 600 zł. Czas na spłatę wierzytelności jest stosunkowo długi i może wynieść nawet 6 miesięcy. Raty wpłaca się raz w miesiącu, na konto pożyczkodawcy.

Rata na Plus to marka należąca do grupy Aventus, działającej na rynku pożyczkowym od 5 lat. Aventus jest również właścicielem marek szybkich chwilówek Smart Pożyczka i Pożyczka Plus. Przez ten okres instytucja udzieliła ponad 300 000 pożyczek. Firma cieszy się uznaniem wśród klientów, ze względu na indywidualne podejście i szybki proces weryfikacyjny. Co więcej firma unika formalności, a pieniądze na koncie pożyczkobiorcy pojawiają się natychmiast po podjęciu decyzji o udzieleniu pożyczki.

Rata na Plus - Pożyczka na raty do 10 000 zł

Rata na Plus – Pożyczka na raty do 600 zł

Firma oferuje pożyczki na raty w maksymalnej wysokości 5000 zł. Spłata wierzytelności odbywa się w comiesięcznych ratach. Przewidziany okres uregulowania długu przewidziany jest na okres od 30 dni, do 6 miesięcy.

Najmniejsza przewidziana pożyczka to 600 zł. Co ciekawe tak niską wierzytelność również można rozbić na półroczny okres spłaty. Według udostępnionego na stronie internetowej pożyczkobiorcy taryfikatora, wysokość miesięcznej raty w przypadku najniższej kwoty zobowiązania wynosi jedyne 142 zł. Dzięki długiemu okresowi spłaty, klient firmy może spłacić zobowiązanie bez nadszarpnięcia domowego budżetu. Jednak należy mieć świadomość, że im dłuższy czas spłaty zobowiązania, tym rośnie całkowita suma wierzytelności.

Wypełnij wniosek

Rata na Plus – kto może starać się o pożyczkę?

Oferta firmy jest skierowana do osób pełnoletnich. Aby mieć możliwość zaciągnięcia pożyczki online należy znajdować się w przedziale wiekowym od 21 do 73 lat. Co więcej potencjalny pożyczkobiorca powinien posiadać płynność finansową. W związku z czym firma pożyczkowa wymaga, aby klient przedstawił zaświadczenie o stałym zatrudnieniu.

Również klient musi mieć świadomość, że instytucja pozabankowa sprawdzi jego obecność w bazach dłużników. W związku z czym nieterminowa spłata poprzednich zobowiązań może mieć wpływ na decyzję o przyznaniu pożyczki.

Osoba starająca się o chwilówkę musi być obywatelem RP. Co więcej pożyczkobiorca musi posiadać stałe miejsce zamieszkania. Obcokrajowcy nie mogą korzystać z usług firmy Rata na Plus. W takim przypadku, razie braku spłaty zobowiązania, instytucja finansowa nie będzie mogła podjąć kroków w celu odzyskania wierzytelności.

Rata na Plus – jak wziąć pożyczkę krok po kroku

Procedura ubiegania się o pożyczkę jest maksymalnie uproszczona. Firma nie stosuje zbędnych formalności. Cały proces wnioskowania potrwa maksymalnie kilkanaście minut.

W pierwszej kolejności, należy wybrać kwotę pożyczki. Do tego celu warto użyć suwaków, które znajdują się po prawej stronie witryny pożyczkodawcy. Wysokość pożyczki na raty znajduje się przedziale od 600 do 5000 zł. Następnie potencjalny klient jest zobligowany do wybrania okresu spłaty. W tym przypadku również należy skorzystać z regulatorów. W kolejnym kroku pożyczkobiorca powinien wypełnić formularz rejestracyjny. W ankiecie trzeba podać swoje podstawowe dane: imię, nazwisko, PESEL, numer i seria dowodu osobistego, adres zamieszkania, itd. W kolejnym kroku klient zobowiązany jest do dokonania przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę – 1 gr. Jest to standardowa procedura praktycznie każdej instytucji finansowej, działającej w segmencie pożyczek online. Dzięki przelewowi pożyczkobiorca potwierdza swoją tożsamość. Można tego dokonać również dzięki aplikacji Kontomatik.

Weź pożyczkę

Rata na Plus – pieniądze natychmiast na koncie

Firma pożyczkowa dokonuje tzw. automatycznej weryfikacji klienta. Za pomocą specjalnego systemu, można ekspresowo zweryfikować swoją tożsamość. Takie rozwiązanie ma duży wpływ na przyspieszenie całego procesu ubiegania się pożyczkę. Po potwierdzeniu danych osobowych potencjalnego klienta, instytucja pozabankowa wysyła do rejestru dłużników prośbę o udostępnienie danych na temat historii kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy, instytucja pozabankowa wysyła wiadomość o przyznaniu pożyczki. W tym samym czasie przelewane są pieniądze na konto pożyczkodawcy. Warto pamiętać, że wpływ środków jest zależny od księgowań bankowych.

Jak spłacić pożyczkę na raty w Rata na Plus?

Istnieje kilka możliwości spłaty zobowiązania. Pierwszą opcją jest przelew internetowy. Wszystkie niezbędne dane do operacji bankowej, klient otrzymuje w prywatnej wiadomości e – mail. Ważne – w tytule przelewu należy wpisać swój numer PESEL. Dzięki temu pożyczkobiorca będzie miał pewność, że środki finansowe zostaną poprawnie zaksięgowane. Co ciekawe istnieje kilka rachunków bankowych, które mogą posłużyć do spłaty zobowiązania.

Drugą możliwością jest tradycyjny przelew w oddziale banku. Klient również może uregulować wierzytelność za pomocą poczty. Jeśli pożyczkobiorca nie posiada wystarczających środków do spłaty zobowiązania, może dokonać przelewu z rachunku bankowego osoby trzeciej.

Pożyczkobiorca powinien mieć świadomość, że nieterminowa spłata zobowiązania wiąże się z licznymi konsekwencjami. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki powinien mieć pewność, iż zdoła uregulować wierzytelność. Jeśli klient będzie miał problem ze spłatą pożyczki powinien natychmiast poinformować o tym fakcie instytucję pozabankową. Rata na Plus zapewnia, że w tym aspekcie jest skłonna wypracować wspólny kompromis.

Weź pożyczkęRata na Plus - Pożyczka na raty do 10 000 zł

Rata na plus – podsumowanie

Rata na Plus - zalety

  • Wysoka górna granica wieku - 73 lata
  • Prosta procedura ubiegania się pożyczkę
  • Natychmiastowa wypłata środków po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku
  • Wcześniejsza możliwość spłaty zobowiązania
  • Możliwość uregulowania należności z rachunku bankowego osoby trzeciej

Rata na Plus - wady

  • Sprawdzanie klienta w bazach dłużników BIG, BIK, ERIF i KRD
  • Pożyczka dopiero od 20 lat

Informacje o Rata na Plus

Nazwa firmy

Aventus Group Sp. z o. o.

Adres ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B p.III
15-888 Białystok
Telefon 85 871 00 60
Adres e-mail info@ratanaplus.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00 - 21:00
Weekend: 09:00 - 17:00
Wniosek Wypełnij wniosek