Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

Przewodniczący konferencji, Michał Czuma, Prezes Zarządu (CEO) G+C Kancelaria Doradców Biznesowych, przeprowadzi uczestników wydarzenia przez wiele interesujących tematów. Pośród nich znajdą się zagadnienia związane z:

 • Aktualnymi trendami i skutecznymi rozwiązaniami, mającymi na celu przeciwdziałać przestępczości w sektorze finansowym,
 • Sposobami działania Cyberprzestępców i obecnymi tendencjami w obszarze przestępstw z użyciem internetu lub innych sieci komputerowych,
 • Oszustwami handlowymi,
 • Zagadnieniami bezpieczeństwa przeprowadzania transakcji handlowych,
 • Fraudami w świecie PSD2,
 • Mechanizmami minimalizacji oraz fraudów transakcji w internetowych platformach handlowych,
 • Wymaganiami odnoszącymi się do Strong Customer Authentiction i Transaction Monitoring w PSD 2,
 • Obowiązkami instytucji w związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu,
 • Innowacyjnymi metodami służącymi wykrywaniu nadużyć kredytowych,
 • Narzędziami pomagającymi zminimalizować ryzyko występowania przestępstw finansowych,
 • Wyzwaniami, które stoją przed organami ścigania w związku z kryptowalutami.

Specjalny pokaz na żywo

Szczególnym punktem prezentacji o cyberoszustach, którą poprowadzi Janusz Nawrat, Dyrektor Banku, CISO, Departament Bezpieczeństwa Informacji i Systemów Informatycznych Raiffeisen Polbank, będzie pokaz na żywo. Na oczach gości zostanie przeprowadzony symulowany atak w serwisie transakcyjnym bankowości internetowej. Będzie można zobaczyć, w jaki sposób oszuści wykonują transakcje w bankowości internetowej w imieniu klienta. Takim klientem może być każdy z nas. Prezentacja uwzględni wszystkie elementy modus operandi przestępców działających w sieci. Zakończą ją merytoryczne wnioski oraz wskazania, jak można przeciwdziałać oszustwom, aby nie stać się ich ofiarą. Czy są sposoby na bezpieczne posługiwanie się takimi systemami? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą eksperci.

Prelegenci konferencji Zarządzanie Ryzykiem Przestępstw Finansowych

W gronie tegorocznych prelegentów konferencji, poza Januszem Nawratem, pojawi się również wiele innych ekspertów i praktyków. Pośród nich znajdzie się Richard Hübler, Deputy Head of Financial Crime Management, Edyta Zdziarska, ekspert Analityk w Dziale Rozwiązań Korporacyjnych Pionu Business Intelligence oraz mł. insp. dr. hab. inż. Jerzy Kosiński, który opowie o tendencjach cyberprzestępczości w ostatnich latach.
W kolejnych prezentacjach spotkamy się z Jakubem Pepłońskim, kierownikiem ds. Współpracy z Organami Ścigania w Grupie Allegro Sp. z o.o., Marcinem Nadolnym, Head of Regional Fraud and Security Practice i Adrianem Witkowskim, Compliance Manager w PayU. O ewolucji w walce ze zorganizowanym oszustwem kredytowym opowie Iurii Khmelenko, Anti-Fraud Project Manager. Łukasz Gracki, Operations Fraud Risk Manager, zaprezentuje temat oszustwa Bec-Business Email Compromise. Spotkamy się również z Andrzejem Koweszko, kryminologiem oraz ekspertem zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem i Andrzejem Otto, Inspektorem Nadzoru w Domu Maklerskim Raiffeisen Bank Polska. Swój temat przedstawi również Ričardas Pocius, Director, FIU – Law Enforcement Outreach and Investigations, Central and Eastern Europe. O kryptowalutach opowie Artur Kubiak, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa, BitBay Sp. Z o.o., a zagadnienie związane z narzędziem ISO 37001 przedstawi Maciej Wnuk, niezależny ekspert i szkoleniowiec.

Kto jest zaproszony do udziału w wydarzeniu?

Do udziału w wydarzeniu szczególnie zaprasza się członków zarządu, dyrektorów departamentów ryzyka oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dyrektorów i menedżerów biur antyfraudowych, pracowników Departamentów Ryzyka Operacyjnego i Kredytowego, pracowników departamentów Complianace, audytorów i pracowników departamentów płatności elektronicznych. Na konferencji powinni pojawić się również dyrektorzy, menedżerowie IT, a także pracownicy biur sprzedaży oraz prawnicy. Patronat nad organizowanym wydarzeniem objęła Pozyczkaportal.pl.

„Ryzyko przestępstw finansowych budzi największe obawy osób obracających się w różnych obszarach biznesu. Z tego względu warto brać udział w takich wydarzeniach i czerpać z wiedzy polskich oraz zagranicznych ekspertów, którzy wiedzą, jak zarządzać tym ryzykiem. Co najważniejsze zaś, mogą podpowiedzieć, w jaki sposób można to zagrożenie zminimalizować” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.