20 i 21 listopada, w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie, po raz kolejny odbędzie się międzynarodowa konferencja Zarządzania Ryzykiem Przestępstw Finansowych. Jej organizatorem jest firma Prestige Conferences Sp. z o.o., specjalizująca się w przygotowywaniu tego rodzaju projektów dla biznesu. Główną tematyką spotkania będą aktualne zagrożenia oraz sposoby przeciwdziałania przestępczości, będącej zagrożeniem nie tylko dla sektora finansowego.

Jakie tematy będą poruszane podczas konferencji?

Przewodniczący konferencji, Michał Czuma, Prezes Zarządu (CEO) G+C Kancelaria Doradców Biznesowych, przeprowadzi uczestników wydarzenia przez wiele interesujących tematów. Pośród nich znajdą się zagadnienia związane z:

 • Aktualnymi trendami i skutecznymi rozwiązaniami, mającymi na celu przeciwdziałać przestępczości w sektorze finansowym,
 • Sposobami działania Cyberprzestępców i obecnymi tendencjami w obszarze przestępstw z użyciem internetu lub innych sieci komputerowych,
 • Oszustwami handlowymi,
 • Zagadnieniami bezpieczeństwa przeprowadzania transakcji handlowych,
 • Fraudami w świecie PSD2,
 • Mechanizmami minimalizacji oraz fraudów transakcji w internetowych platformach handlowych,
 • Wymaganiami odnoszącymi się do Strong Customer Authentiction i Transaction Monitoring w PSD 2,
 • Obowiązkami instytucji w związku z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu,
 • Innowacyjnymi metodami służącymi wykrywaniu nadużyć kredytowych,
 • Narzędziami pomagającymi zminimalizować ryzyko występowania przestępstw finansowych,
 • Wyzwaniami, które stoją przed organami ścigania w związku z kryptowalutami.

Specjalny pokaz na żywo

Szczególnym punktem prezentacji o cyberoszustach, którą poprowadzi Janusz Nawrat, Dyrektor Banku, CISO, Departament Bezpieczeństwa Informacji i Systemów Informatycznych Raiffeisen Polbank, będzie pokaz na żywo. Na oczach gości zostanie przeprowadzony symulowany atak w serwisie transakcyjnym bankowości internetowej. Będzie można zobaczyć, w jaki sposób oszuści wykonują transakcje w bankowości internetowej w imieniu klienta. Takim klientem może być każdy z nas. Prezentacja uwzględni wszystkie elementy modus operandi przestępców działających w sieci. Zakończą ją merytoryczne wnioski oraz wskazania, jak można przeciwdziałać oszustwom, aby nie stać się ich ofiarą. Czy są sposoby na bezpieczne posługiwanie się takimi systemami? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą eksperci.

Prelegenci konferencji Zarządzanie Ryzykiem Przestępstw Finansowych

W gronie tegorocznych prelegentów konferencji, poza Januszem Nawratem, pojawi się również wiele innych ekspertów i praktyków. Pośród nich znajdzie się Richard Hübler, Deputy Head of Financial Crime Management, Edyta Zdziarska, ekspert Analityk w Dziale Rozwiązań Korporacyjnych Pionu Business Intelligence oraz mł. insp. dr. hab. inż. Jerzy Kosiński, który opowie o tendencjach cyberprzestępczości w ostatnich latach.
W kolejnych prezentacjach spotkamy się z Jakubem Pepłońskim, kierownikiem ds. Współpracy z Organami Ścigania w Grupie Allegro Sp. z o.o., Marcinem Nadolnym, Head of Regional Fraud and Security Practice i Adrianem Witkowskim, Compliance Manager w PayU. O ewolucji w walce ze zorganizowanym oszustwem kredytowym opowie Iurii Khmelenko, Anti-Fraud Project Manager. Łukasz Gracki, Operations Fraud Risk Manager, zaprezentuje temat oszustwa Bec-Business Email Compromise. Spotkamy się również z Andrzejem Koweszko, kryminologiem oraz ekspertem zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem i Andrzejem Otto, Inspektorem Nadzoru w Domu Maklerskim Raiffeisen Bank Polska. Swój temat przedstawi również Ričardas Pocius, Director, FIU – Law Enforcement Outreach and Investigations, Central and Eastern Europe. O kryptowalutach opowie Artur Kubiak, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa, BitBay Sp. Z o.o., a zagadnienie związane z narzędziem ISO 37001 przedstawi Maciej Wnuk, niezależny ekspert i szkoleniowiec.

Kto jest zaproszony do udziału w wydarzeniu?

Do udziału w wydarzeniu szczególnie zaprasza się członków zarządu, dyrektorów departamentów ryzyka oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dyrektorów i menedżerów biur antyfraudowych, pracowników Departamentów Ryzyka Operacyjnego i Kredytowego, pracowników departamentów Complianace, audytorów i pracowników departamentów płatności elektronicznych. Na konferencji powinni pojawić się również dyrektorzy, menedżerowie IT, a także pracownicy biur sprzedaży oraz prawnicy. Patronat nad organizowanym wydarzeniem objęła Pozyczkaportal.pl.

„Ryzyko przestępstw finansowych budzi największe obawy osób obracających się w różnych obszarach biznesu. Z tego względu warto brać udział w takich wydarzeniach i czerpać z wiedzy polskich oraz zagranicznych ekspertów, którzy wiedzą, jak zarządzać tym ryzykiem. Co najważniejsze zaś, mogą podpowiedzieć, w jaki sposób można to zagrożenie zminimalizować” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.