Co można zyskać w promocji?1500 zł za aktywne korzystanie z iKonta Biznes
Do kiedy trwa promocja?Do odwołania

Kto może ubiegać się o pieniądze za korzystanie z iKonta Biznes?

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą korzystać z podstawowego konta bankowego, którego używają też do celów prywatnych. Znacznie lepszym pomysłem jest jednak otwarcie rachunku przeznaczonego wyłącznie do działań związanych z firmą. Oddzielenie wydatków osobistych od służbowych to podstawowa zasada higieny finansowej dla przedsiębiorców, ale niezłą zachętą są też promocje bankowe dla klientów biznesowych.

Jedną z najatrakcyjniejszych propozycji na rynku stanowi obecnie promocja Alior Banku. Jest ona kierowana do osób, które nie posiadają ani nigdy nie posiadały produktów finansowych tej instytucji kierowanych do przedsiębiorców. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, abyśmy wzięli udział w akcji nawet wtedy, gdy mamy w Aliorze konto osobiste. Chociaż na zyskanie pełnego bonusu nie ma co liczyć większość świeżo założonych działalności, nawet początkujący biznesmeni z łatwością zasłużą na kilkaset złotych.

Za co otrzymamy premię w promocji Aliora dla klientów biznesowych?

W przypadku opisywania promocji Pekao na 1000 zł za założenie konta biznesowego łatwo mogliśmy podzielić warunki do spełnienia na prostsze i trudniejsze. Niemal każdy przedsiębiorca miał tam szanse na uzyskanie 300 zł po pierwszym kwartale od założenia konta, podczas gdy walka o kolejne 700 zł była znacznie trudniejsza.

W promocji Alior Banku premiowani jesteśmy tymczasem przez okres 12 miesięcy. Za regularne wykonywanie określonych zadań możemy zarobić różne kwoty, otrzymując maksymalnie 125 zł za miesiąc. Znacznie trudniej ocenić zatem, na ile pieniędzy możemy liczyć.

Sprawdźmy, za co konkretnie otrzymamy bonusy po przystąpieniu do promocji, co zrobimy podczas zakładania iKonta Biznes czy Konta 4×4 na stronie internetowej banku.

  • Przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł lub przelew do Urzędu Skarbowego opiewający na co najmniej 500 zł, wyłączając przelewy natychmiastowe oraz zlecenia stałe – premia 20 zł.
  • Zrealizowanie i rozliczenie transakcji kartą wydaną do konta na minimum 2000 zł – premia 25 zł.
  • Dokonanie co najmniej 1 przelewu SEPA na kwotę minimum 100 euro – premia 10 zł.
  • Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku – jednorazowa premia 10 zł.
  • Skorzystanie z usługi Autodealing przy wymianie walutowej na łączną kwotę min. 5000 jednostek waluty obcej lub wykonanie takiego samego przewalutowania pomiędzy rachunkami własnymi – premia 25 zł.
  • Wykonanie w miesiącu minimum trzech przelewów zagranicznych lub przelewów w walucie obcej w kraju – premia 15 zł.
  • Średniomiesięczne saldo – premia 5 zł za saldo powyżej 10 000 do 50 000 albo premia 10 zł za saldo powyżej 50 000 do 100 000 albo premia 20 zł za saldo powyżej 100 000.

Na jaki bonus liczyć możemy tak naprawdę w promocji Alior Banku „1500 zł dla firm”?

Większość przedsiębiorców nie powinna mieć problemu ze spełnieniem pierwszych dwóch punktów. Za “pewne” można więc uznać dwanaście premii po 45 zł, wypłacanych pod warunkiem wykonania i rozliczenia minimum 4 transakcji kartą debetową w miesiącu, za który przysługuje nagroda. Nie wolno zapomnieć, że podlegają one opodatkowaniu!

Jako kwotę referencyjną wobec pozostałych promocji dla przedsiębiorców przyjmujemy zatem łącznie 540 zł. To więcej niż wielu przedsiębiorców uzyskać może we wspomnianym już Pekao czy akcji Idea Banku za założenie konta FIRMA+. Co z faktem, że na większą kwotę z Aliora pracować będziemy swoją aktywnością okrągły rok? Wyrównanie 300 zł z analogicznych promocji na konta bankowe zajmie nam niecałe 7 miesięcy.