Co można zyskać w promocji?
  • 4% zwrotu kosztów pobytu w hotelach
Do kiedy trwa promocja?
  • Termin zależy od banku, z którego korzystasz

Jak zaoszczędzić 4% ceny pobytu?

Twój kolejny wyjazd wakacyjny lub służbowy może okazać się tańszy o nawet 4%. Wystarczy, że podczas rezerwacji skorzystasz z karty debetowej lub karty kredytowej wydanej przez Twój bank. Dokładne procedura, wysokość zwrotu oraz czas trwania promocji różni się w zależności od banku, z którego korzystasz. Poniżej opiszemy dokładne warunki, na razie skupmy się na tym, co musisz zrobić, żeby skorzystać z promocji.

  1. Na stronie internetowej swojego banku, w jego aplikacji mobilnej lub stronie Booking.com poszukaj możliwości uzyskania zwrotu części wydatków na rezerwację pobytu.
  2. Skorzystaj z dedykowanego linka prowadzącego do strony rezerwacji. Wybierz miejsce, czas i rodzaj pokoju, który Cię interesuje. Następnie dokonaj rezerwacji korzystając z karty płatniczej. Uwaga – zwrotu nie uzyskasz, jeżeli zdecydujesz się na płatność na miejscu.
  3. Zwrot, czyli moneyback, otrzymasz w kilkanaście dni od daty wymeldowania lub zapłaty za pobyt (w zależności od tego, która z tych rzeczy nastąpi wcześniej).

Jak otrzymać zwrot 4% w Twoim banku?

Jak pisaliśmy, sposób uzyskania zwrotu zależy do banku, którego karty użyjemy.

Citi Handlowy – oferta Citi Specials

By otrzymać 4% moneyback jako klient banku Citi Handlowy musimy odnalećć ofetę Booking.com na stronie Citi Specials. Następnie dodajemy jedną z naszych kart do konta na Booking.com i dokonujemy nią płatności za rezerwację. Procedura jest prosta i nie powinna sprawić nam żadnych problemów. Na zwrot środków na konto powiązane z kartą będziemy czekać do 70 dni.

Santander Bank Polska – zakładka “Promocje”

Klienci Santander Bank Polska zwrot otrzymać mogą korzystając z linku, który znajdą w zakładce “Promocje”, w sekcji dotyczącej klientów indywidualnych na stronie internetowej banku. O możliwości
4% zwrotu z Booking.com w Santander pisaliśmy szerzej w zeszłym mieściącu. W skrócie – użyć możemy dowolnej karty płatniczej tego banku, a zwrot dostaniemy już po 64 dniach.

Alior Bank – “Oferty specjalne”

Na stronie Alior Banku, jego klienci indywidualni, znajdą cały wachlarz ofert specjalnych i promocji. W odpowiedniej zakładce należy wybrać tę od Booking.com i dokonać płatności za rezerwację kartą Alior. Dodatkowo możemy to uczynić również przy pomocy Kantoru Walutowego, co jest bardzo przydatne przy wojażach zagranicznych. Czas oczekiwania na zwrot to 65 dni.

ING Bank Śląski – “Moje Rabaty” w bankowości internetowej

ING postanowił swoją współpracę z Booking umieścić w bankowości internetowej. Musimy się do niej zalogować, wybrać zakładkę “Moje Rabaty”, następnie “Kody rabatowe”, a w końcu kategorię “Sport i turystyka”. Mniej wnikliwi klienci mogą zwyczajnie nie być świadomi możliwości zwrotu. Oczywiście takowy dostaniemy tylko za rezerwacje dokonane z linku tam podanego oraz opłacone kartami wydanymi przez ING. Maksymalnie 70 dni czekania na zwrot i jasno określony czas trwania promocji – do 31 grudnia 2022 roku.

mBank – mOkazje

Nieco bardziej restrykcyjne podejście do kwoty zwrotów ma mBank. Ogranicza on bowiem liczbę rezerwacji, za jakie otrzymamy moneyback do 5. Suma zwrotów nie może przekroczyć 2000 zł, zaś jednorazowy zwrot musi być niższy niż 1000 zł. Promocja trwa w tym banku tylko do 31 marca 2022 roku, więc warto się pospieszyć. Link do rezerwacji znajdziemy w zakładce “mOkazje”. Na środki przyjdzie nam zaś poczekać 75 dni.

BNP Paribas – zwrot jedynie w punktach

Bankiem, który jako jedyny nie przyznaje zwrotu w gotówce jest BNP Paribas. Zamiast tego zdobyć możemy punkty w ramach programu mamBonus. By je otrzymać należy na stronie programu wejść w zakładkę “Przejdź do rezerwacji” i, oczywiście, użyć karty którą zarejestrowaliśmy w programie. Za każde wydane 10 zł otrzymamy 100 punktów. Pojawią się one na naszym koncie na początku miesiąca, następującego po wymeldowaniu z hotelu.

Warto zyskiwać na wyjazdach

Jak widać otrzymanie zwrotu części środków wydanych na Booking.com może wymagać od nas nieco poszukiwań, jednak sama procedura jest zazwyczaj bardzo prosta. Należy pamiętać, by korzystać z linków, które zapewnia nasz bank oraz dokonywać płatności odpowiednią kartą. Płatność za pobyt w hotelu to okazja do podwójnej korzyści, bo w wielu innych promocjach jest brana pod uwagę, gdy staramy się o wypełnić stawiane nam warunki. Tak jest przy bonusie w wysokości 200 zł do Biedronki w mBank czy bonach na Allegro o wartości 300 zł od BNP Paribas.