Gdzie wypłacić euro z bankomatu? Bankomaty Euronet

Firma Euronet jest właścicielem największej sieci bankomatów w Polsce i daje dostęp do gotówki na terenie całego kraju. Wypłatę euro z bankomatu zrealizujemy w wybranych bankomatach. Informację, gdzie znajduje się najbliższy bankomat Euronet, sprawdzimy w wyszukiwarce usług w sieci Euronet na stronie www.euronet.pl. Wybieramy usługę „wypłata euro” i podajemy województwo, miasto oraz ulicę. Przechodzimy dalej i sprawdzamy listę dostępnych w pobliżu bankomatów, wraz z godzinami otwarcia i dokładną listą usług, które można w nich wykonać. Nie każdy wie, że w urządzeniach Euronet można też dokonać wpłaty na konto.

Wypłata euro w sieci bankomatów Euronet jest dostępna dwadzieścia cztery godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, w bankomatach zlokalizowanych w całej Polsce. Euro wypłacimy każdą kartą płatniczą wydaną w Polsce i rozliczaną w PLN.

Jak wypłacić euro z Euronetu?

Bankomaty Euronetu wypłacające euro mają charakterystyczną naklejkę lub nadstawkę z symbolem waluty EUR. Minimalną kwotą, którą można pobrać, jest 50 euro.

Jak wypłacić euro z bankomatu Euronet? Wypłata EUR przebiega identycznie, jak wypłata PLN w bankomacie.

Instrukcja wypłaty EUR:

 1. Włóż kartę do bankomatu.
 2. Wybierz język, w którym chcesz być obsługiwany.
 3. Wpisz PIN, zasłaniając ręką klawiaturę. Należy chronić kod PIN przed przypadkowym odczytaniem go przez osoby trzecie!
 4. Wybierz operację, czyli wypłatę gotówki w euro.
 5. Wybierz lub samodzielnie podaj kwotę, którą chcesz wypłacić.
 6. Potwierdź lub odrzuć otrzymanie potwierdzenia transakcji.
 7. Odbierz kartę, gotówkę i potwierdzenie transakcji (opcjonalnie).

Zanim wypłacimy euro z bankomatu, na ekranie urządzenia widzimy podsumowanie operacji: kwotę wypłaty EUR, aktualny kurs wymiany i kwotę obciążenia rachunku w PLN. Na tym etapie możemy jeszcze zrezygnować z wypłaty. Jeśli wszystkie informacje się zgadzają, naciskamy przycisk „akceptuj”.

Euronet nie pobiera opłat za wypłatę euro z bankomatu. Trzeba się jednak liczyć z kosztami, które może pobrać wydawca karty w związku z tym, że wypłatę realizuje Euronet 360 Finance Limited (E360F). Jego siedziba znajduje się w Londynie.

Kurs euro w bankomatach Euronet

Możliwość wypłaty euro z bankomatu Euronet oznacza, że kiedy potrzebujemy obcej waluty, nie musimy już wymieniać pieniędzy w kantorze online. Zwłaszcza, że kurs euro w bankomatach Euronet jest korzystny dla naszego portfela. Podlega bieżącej aktualizacji i jest ustalany na podstawie najnowszych notowań EUR/PLN na rynku międzybankowym. Dodatkowo – jak już wiemy – Euronet nie pobiera żadnej prowizji za wypłatę euro. Dlatego warto korzystać z tej usługi!

Kurs euro w bankomatach Euronet sprawdzimy w trzech miejscach:

 • przed wypłatą euro na ekranie powitalnym bankomatu (opcja: „Sprawdź kurs euro”),
 • w trakcie wypłaty euro z bankomatu,
 • w telefonicznym centrum obsługi klienta Euronet.

Wypłata euro z bankomatu ING Bank Śląski i pozostałych banków

Banki również oferują możliwość wypłaty euro z bankomatu. Ile to kosztuje? Przyzwyczailiśmy się już, że opłata za prowadzenie rachunku i wypłata z bankomatu własnego banku jest równa 0 zł. Tylko niektóre banki wymagają spełnienia dodatkowych warunków, np. regularnego zasilenia konta bankowego na określoną kwotę. Ile będzie nas kosztować wypłata euro? Każda wypłata w euro wymaga przewalutowania transakcji. Dodatkową opłatę może pobrać operator bankomatu.

Karta kredytowa również daje możliwość wypłaty z bankomatu, może to jednak sporo kosztować. Zdecydowanie korzystniej dla naszego portfela jest posługiwać się kartą płatniczą wydaną do konta osobistego. Kiedy często wypłacamy euro z bankomatu, dobrą alternatywą jest konto walutowe.

Wypłata euro z konta walutowego

Konto walutowe to specyficzny rodzaj rachunku bankowego, przeznaczony do gromadzenia środków w obcej walucie. Pozwala uniknąć kosztów przewalutowania za przeprowadzone transakcje. Przewalutowanie zatem nie będzie również dotyczyć wypłaty euro z bankomatu za pomocą karty wielowalutowej.

Co istotne, karta wielowalutowe może zostać wydana do każdego konta osobistego w PLN! Wystarczy złożyć wniosek lub uruchomić usługę wielowalutową na karcie debetowej, aby wykonywać transakcje w obcej walucie bez obaw o wysokie koszty.

Karta wielowalutowa pozwala na:

 • bezpłatną wypłatę gotówki w Polsce w bankomacie i w oddziale,
 • bezpłatną wpłatę gotówki we wpłatomacie,
 • bezpłatną wypłatę gotówki na całym świecie.

Oferta poszczególnych banków może się różnić. Brak kosztów może dotyczyć wyłącznie wybranych rachunków bankowych. Dlatego zawsze należy sprawdzać szczegółowe informacje na temat oferty oraz zweryfikować tabelę opłat i prowizji. Tylko tak poznamy wysokość opłat za poszczególne usługi, w tym opłaty za wypłatę euro z bankomatu. Możemy też iść do oddziału banku lub zadzwonić na infolinię.

Kantor internetowy w banku

Jeśli mamy konto walutowe i chcemy kupować, wymieniać, bądź sprzedawać waluty bezpośrednio na rachunku, możemy korzystać z kantoru internetowego w banku. Dostęp do kantoru jest możliwy z każdego urządzenia – telefonu, tabletu czy komputera – o dowolnej porze. Możemy wygodnie wymieniać waluty, kiedy wyjeżdżamy za granicę, otrzymujemy przelew zagraniczny czy robimy zakupy w zagranicznych serwisach.

Kantor online aktywujemy w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. Możemy wymieniać nawet małe kwoty i otrzymywać powiadomienia, kiedy waluta osiągnie pożądany przez nas kurs. Po zleceniu wymiany waluty, bank jak najszybciej to możliwe zaksięguje pieniądze na koncie – zwykle już tego samego dnia. Warto być otwartym na nowoczesne usługi bankowe i wygodnie zarządzać swoim budżetem!