Bank Zachodni WBK powstał w 2001 roku, w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. 1 kwietnia 2011 r. dołączył do prężnie rozwijającej się grupy Santander. Następnie w 2013 r. Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem. Obecnie to jeden z najprężniej rozwijających się banków w Polsce. Jest uznawany za lidera wprowadzania nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań finansowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale zna potrzeby klientów i wychodzi im naprzeciw. Bank posiada ponad 1000 placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Bank Zachodni WBK – oferta produktowa

Bank oferuje kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Swoją ofertę kieruje do szerokiej grupy odbiorców – obsługuje klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Wszystkie działania oparte są na nowoczesnych technologiach bankowych. Bank Zachodni WBK rozwija bankowość internetową oraz mobilną.

W swojej ofercie posiada darmowe konta osobiste, karty płatnicze, kredyty gotówkowe, limit kredytowy w koncie oraz prosty kredyt mieszkaniowy. Klienci mogą też zakładać konta oszczędnościowe i lokaty terminowe, a także korzystać z szerokiego wachlarza produktów inwestycyjnych i ubezpieczeń oraz atrakcyjnych promocji na te produkty.

Kredyt gotówkowy nawet do 150 000 zł

Bank zachodni WBK posiada ciekawą ofertę kredytów gotówkowych, której warto przyjrzeć się bliżej. Oferuje szybki kredyt gotówkowy na dowolny cel, nawet na spłatę kredytu w innym banku. Stawia przede wszystkim na szybkość – klient poznaje decyzję kredytową w nie więcej niż 10 minut od chwili złożenia wniosku w placówce. Bank oferuje kredyt gotówkowy bez dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli, a dla stałych klientów – również bez zaświadczeń. Wysokość kredytu zależna jest od zdolności kredytowej i wynosi 20-krotność zarobków netto danego kredytobiorcy – nawet do 150 000 zł. Maksymalny okres spłaty to aż 120 miesięcy. Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie kredytu gotówkowego SPOKOJNY KREDYT. Zapewniają one ochronę na wypadek różnych sytuacji losowych, przykładowo utraty pracy, co może utrudnić spłacenie zobowiązania. Bank regularnie umieszcza również na stronie atrakcyjne promocje. Korzystając z nich, można otrzymać przykładowo niższą prowizję za udzielenie kredytu.

Porównaj pozostałe oferty kredytów dzięki naszemu rankingowi kredytów gotówkowych.

Jak wziąć kredyt w Bank Zachodni WBK?

Złożenie wniosku jest bardzo proste i nikomu nie powinno sprawić większych problemów. W trosce o jak największy komfort klienta, bank udostępnia trzy możliwości wnioskowania. Naturalnie można to zrobić w dowolnej placówce Banku – na decyzję kredytową nie czeka się więcej niż 10 minut. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny z jednym z doradców. Numer dostępnej infolinii podany jest na stronie internetowej Bank Zachodni WBK. Przed rozmową należy przygotować swój dowód osobisty oraz wysokość średnich zarobków netto z ostatnich trzech miesięcy, informacje na temat pracodawcy oraz o innych zobowiązaniach finansowych. Podczas rozmowy telefonicznej doradca pomoże w wypełnieniu wniosku oraz przekaże wstępną decyzję kredytową. Umowa następnie zostanie podpisana we wskazanej we wniosku placówce. Trzecią i ostatnią opcją jest złożenie wniosku za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej.

Jakie bank stawia wymagania przed kredytobiorcami?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy w Bank Zachodni WBK, trzeba spełnić kilka prostych warunków. Przede wszystkim mieszkać w Polsce. Ponadto być osobą pełnoletnią, posiadającą pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych oraz mieć stałe, udokumentowane źródło dochodów. Kredytobiorca powinien posiadać również zdolność kredytową.

Podsumowanie