Infografika - pożyczki na święta wielkanocne

Idą święta, wzrasta liczba pożyczkobiorców

Pożyczkami wielkanocnymi w 2017 roku zainteresowanych jest aż 32 proc. Polaków. Chcemy zorganizować wyjątkowe święta, ale potrzebujemy do tego dodatkowych środków. Liczba nowych klientów instytucji pozabankowych wzrasta średnio o 17 proc. Chociaż staramy się oszczędzać i mądrze zarządzać swoimi finansami, nie zawsze jest to możliwe. Szczególnie, kiedy dotkną nas inne, nieprzewidziane wydatki. Dlatego przeciętna wysokość pożyczki, jaką zaciągamy w okresie wielkanocnym wynosi 900 zł. Jej wartość przed świętami wzrasta o 19 proc.

Kobiety częściej biorą pożyczki

Według przeprowadzonych badań, pożyczki wielkanocne cieszą się większą popularnością pośród pań. 53 proc. pożyczkobiorców stanowią kobiety, które – nie da się ukryć – odgrywają główną rolę w przygotowaniu świąt. To na nich zazwyczaj spoczywa obowiązek wymyślenia wielkanocnego menu, przygotowania listy zakupów, a później – przyrządzenia potraw na świąteczny stół.
„Budżet jest istotną kwestią dla każdej rodziny, dlatego wszelkie ustalenia dotyczące finansów nie powinny należeć do jednej osoby. Ważne jest również, aby przy pożyczaniu nie kierować się emocjami – bierzmy kwoty, które faktycznie będziemy w stanie spłacić. Zanim podpiszemy umowę, dokonajmy starannych wyliczeń naszych finansów. Dzięki temu dowiemy się, jaką część comiesięcznej wypłaty możemy przeznaczyć na regulowanie płatności wynikających z zaciągniętego przez nas zobowiązania” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert Pozyczkaportal.pl.

Nowoczesne technologie usprawniają proces brania pożyczek

Przed każdymi świętami mamy wrażenie, że czas przyspiesza. Nim się obejrzymy, zamiast kilkunastu dni do Wielkanocy pozostaje kilka, a my tak naprawdę jeszcze nic nie zrobiliśmy. Na szczęście wzięcie pożyczki będzie najprostszym z naszych zadań. Jak wynika z infografiki opracowanej przez MoneyMan i Loando.pl, coraz częściej aplikujemy o wsparcie finansowe za pomocą urządzeń mobilnych. 33 proc. pożyczek w okresie świątecznym zaciągamy przez smartfona. Pozwala to na szybkie i wygodne uzyskanie dodatkowych środków. Możemy złożyć wniosek o każdej porze i z dowolnego miejsca, błyskawicznie otrzymując decyzję.

Pamiętajmy o terminach spłaty pożyczki

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę, nie możemy zapomnieć o jej spłacie. Spłacalność pożyczek online zaciąganych w okresie przedświątecznym wynosi 87 proc. Starajmy się pamiętać o terminach, w przeciwnym razie nie unikniemy przykrych konsekwencji wynikających z opóźnień w spłatach. Zaliczają się do nich nie tylko karne odsetki, lecz także wpis do rejestru dłużników oraz spirala zadłużenia. Nie są to problemy, które kiedykolwiek powinny zaprzątać naszą głowę, a tym bardziej nie podczas świąt.

Jeśli chcemy skorzystać z atrakcyjnych ofert pożyczek na Wielkanoc, nie zapomnijmy sprawdzić rankingów chwilówek. Eksperci dbają o ich comiesięczną aktualizację. Dlatego szybko dowiemy się, które propozycje produktów finansowych pozwolą nam uzyskać dodatkowe środki i nie martwić się o finanse.