Firmy często potrzebują dodatkowego wsparcia

Wbrew pozorom, firmy również korzystają z usług instytucji pozabankowych. Nic w tym dziwnego, skoro niejedno przedsiębiorstwo musi liczyć się z nadprogramowymi wydatkami. Aby im sprostać, czasem potrzebne są stosunkowo niewielkie kwoty. Czasem wystarczy nawet chwilówka wysokości 4000 zł, którą proponuje wielu pożyczkodawców. Już taka kwota może być bardzo pomocna także dla posiadaczy firm. Zależy im na tym, aby pozyskać jak najkorzystniejszą dla nich kwotę. Dlatego właśnie instytucje pozabankowe dopasowują swoje oferty właśnie do klientów, którzy mogą się pochwalić przynajmniej kilkumiesięczną historią prowadzenia biznesu. Niektóre z nich oferują pożyczki online tylko dla firm, co uwzględniane jest w wymaganiach względem ich klientów. Sumy, które są uwzględniane w takiej propozycji są znacznie większe. Dzięki temu odpowiadają potrzebom osób, które planują większe inwestycje.

Pożyczki dostępne już od 1 dnia działalności

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą wie, że wiąże się to zawsze z dużymi wydatkami. Zwłaszcza na początku trzeba liczyć się z kosztami, które mogą zniechęcać szczególnie początkujących przedsiębiorców. Nie powinni jednak od razu rezygnować. Trudne początki można przetrwać korzystając z pożyczki dla firm. Będziemy mogli spłacać ją w systemie ratalnym, co wraz z pojawiającymi się pierwszymi zyskami, będzie dla nas coraz łatwiejsze. Zatem gdy zastanawiamy się, którą firmę pożyczkową wybrać, powinniśmy kierować się potrzebami naszej firmy. Jeśli już sprecyzujemy, jakie kwoty mogą być nam przydatne, możemy rozpocząć poszukiwania odpowiedniego pożyczkodawcy.

Bardzo ważne jest planowanie

Niestety wielu właścicieli firm popełnia podstawowy błąd w kwestii. Mowa tu o podejmowaniu decyzji, które nie są poprzedzone odpowiednimi kalkulacjami. Jak pożyczyć tyle, ile naprawdę potrzebujemy i będziemy w stanie oddać? Niewątpliwie potrzebna do tego jest wnikliwa analiza naszej sytuacji finansowej. Musimy myśleć przy tym przyszłościowo. Warto pamiętać o tym, że jedną z zasad rozsądnego pożyczania jest przewidywanie przyszłych zysków i wydatków. Dopiero to pozwoli dokładniej oszacować, jakie środki są nam potrzebne i jak powinniśmy postępować, żeby oddać całą kwotę wraz z dodatkowymi opłatami, które towarzyszą ratom.

Zadbaj o swoją zdolność kredytową

Prawdą jest, że planowanie jest nawykiem, który warto sobie wyrobić, gdy zaczynamy prowadzić własną działalność. Myślenie przyszłościowe jest dobrą podpowiedzią, gdy planujemy nasze kolejne kroki, a co za tym idzie, także inwestycje. W ten sposób łatwiej będzie nam zachować bezpieczeństwo. Umiejętność dbania o własne finanse uchroni nas przed upadłością konsumencką i jej przykrą konsekwencją, jaką zazwyczaj jest bankructwo. To oczywiste, że powinniśmy dbać o swoją sytuację na gruncie środków, którymi dysponujemy. Nawet jeśli teraz nie odczuwamy konsekwencji posiadanych zaległości, nie mamy gwarancji, że za jakiś czas nie będzie to dla nas dotkliwe. Aby zapobiec przykrym niespodziankom, warto dbać o swoją zdolność kredytową, która jest nie bez znaczenia, gdy myślimy o kolejnych zobowiązaniach finansowych. Gdy będzie ona korzystna, nie zamkniemy sobie możliwości wzięcia kolejnej pożyczki, albo kredytu, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Oferty dla firm − czym się charakteryzują?

Jeśli chodzi o oferty pożyczek pozabankowych dedykowanych wyłącznie firmom, to mają one kilka charakterystycznych cech. Dotyczą one zazwyczaj większych kwot, które mogą sięgać nawet 150000 zł – taka kwota niewątpliwie pomoże niejednemu przedsiębiorcy. To bardzo duża korzyść. Jednak należy uważać, żeby nie pożyczyć zbyt wiele, ponieważ później możemy mieć problem z jej spłatą. Należy pamiętać, ze w parze z dostępem do wyższych kwot idą większe wymagania względem klienta. Dane potrzebne do wniosku o pożyczkę ratalną są mocno powiązane z prowadzeniem firmy. Oczywiście należy posiadać zarejestrowaną własną działalność gospodarczą. Towarzyszy temu często konieczność posiadania przynajmniej kliku miesięcy obrotów oraz potwierdzonej historii biznesu. Zrozumiałe jest też to, że przedsiębiorca nie może figurować w rejestrach dłużników.
Wymagane warunki zmieniają się w zależności od wymogów pożyczkodawcy. Jednak zawsze warto jest być przygotowanym na konieczność spełniania właśnie tych wyżej wymienionych. Co więcej, potrzebne są rzecz jasna podstawowe dane z dowodu, często również nr NIP oraz aktywne konto bankowe. Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać o tych szczegółach.

Różnica między pożyczką dla firm, a pożyczką na osobę prywatną

Jak już zostało wspomniane, zasadnicza różnica między pożyczkami dla firm oraz tymi standardowymi przejawia się w kwotach i rozbudowanych warunkach. Jakie są zatem podobieństwa? Niewątpliwie w obu przypadkach mamy do czynienia z pożyczką pozabankową, a co za tym idzie, jej okres kredytowania jest krótszy niż w przypadku zobowiązań finansowych udzielanych przez bank. Pożyczając dla firmy, również możemy zrezygnować z usługi, jednak należy pamiętać, że wypowiedzenie umowy oznacza konieczność szybkiego oddania całej kwoty. W przypadku firmy i dużych pieniędzy, może to być niełatwe, dlatego tym bardziej trzeba podejmować odpowiedzialne decyzje.

„Pożyczki dla firm to coraz bardziej popularne wyjście. Umożliwiają one skorzystanie z większej kwoty ze stosunkowo krótszym okresem kredytowania. Z pewnością to bardzo dobre rozwiązanie, które pomoże wielu przedsiębiorcom w dokonywaniu opłat lub w inwestycjach. Zawsze należy pamiętać o rozsądnym doborze oferty, która będzie adekwatna do naszych możliwości finansowych. Wtedy wzrastają szanse na sukces naszego przedsięwzięcia” − komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.