Pekao promuje darmowe konto premią 200 zł i innymi bonusami

Jedną z najgorętszych nowości tego roku na rynku bankowym było bezwarunkowo darmowe konto od Pekao. W pełni dostępne jest już od 1 września. Dzięki okazji przygotowanej przez bank już kolejny miesiąc z rzędu towarzyszy mu premia na start w wysokości 100 zł i kolejna stówka za aktywne korzystanie z karty. Miłym dodatkiem jest również zwolnienie z opłat za Pakiet Komfort. Czego dokładnie oczekiwać mogą nowi klienci otwierający Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium?
Bank Pekao
Konto Przekorzystne w Pekao - zobacz ofertę
Konto Przekorzystne w Pekao

Bank Pekao posiada atrakcyjną ofertę rachunków bankowych, z których najbardziej popularne jest konto Przekorzystne. Zobacz jakie są promocje na koncie, ile kosztuje jego prowadzenie i czy zapłacisz za używanie bankomatu za granicą. Prześwietlamy konto od Banku Pekao!

Złóż wniosek Opinie o Konto Przekorzystne w Pekao

Co można zyskać w promocji?
  • 100 zł za nowe konto
  • 100 zł za aktywne korzystanie z karty
  • darmowy Pakiet Komfort na pół roku
Do kiedy trwa promocja?
  • Do 31 listopada 2021 roku

Promocja Pekao na darmowe konto i Pakiet Komfort

Wysokość opłat i możliwość zwolnienia z nich to jedna z pierwszych kwestii, którą należy zweryfikować podczas poszukiwania nowego konta bankowego. Bezwarunkowo darmowe rachunki miały zniknąć z rynku już na dobre, jednak we wrześniu 2021 roku brak opłat za obsługę powrócił do Pekao. Bank postanowił uczcić to poszerzeniem standardowej promocji z premią oraz bezpłatnym Pakietem Komfort o kolejną stówkę za aktywne korzystanie z karty. Kto na tym skorzysta?

W promocji o wszystko mówiącej nazwie „Otwórz Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z Pakietem Komfort i otrzymaj nagrodę 100 zł – edycja II” mogą wziąć udział osoby, które spełniają wymogi potrzebne do założenia rachunku osobistego w Pekao. Dodatkowo muszą być nowymi klientami. Status taki przysługuje w myśl regulaminu wszystkim, którzy po 1 stycznia 2019 roku nie byli posiadaczami lub współposiadaczami rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych lub terminowych lokat oszczędnościowych w Pekao. Dokładnie te same wymogi dotyczą promocji za płatność kartą „Ekstra 100 zł z kontem założonym online – edycja III”.

Premia za nowe Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium

Do standardowej premii 100 zł za nowe konto Pekao dorzucił taką samą kwotę za korzystanie z karty. W listopadzie nie jest to jednak moneyback, tylko nagroda za częste korzystanie z debetówki, niezależna od kwoty zakupów. Cała promocja opiera się jednak na konieczności aktywowania Pakietu Komfort, który darmowy jest tylko przez 6 miesięcy. Po tym terminie za ubezpieczenie płatności przez internet oraz możliwość wykonania kilku przelewów natychmiastowych za 0 zł należało będzie uiszczać miesięczną opłatę w wysokości 6 zł.

W jaki sposób zarobić 200 zł za nowe Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium, nie ponosząc przy tym kosztów?

  1. Do 31 listopada 2021 roku na stronie internetowej banku lub w aplikacji mobilnej PeoPay założyć Konto Przekorzystne albo Konto Świat Premium z kartą debetową Mastercard.
  2. W procesie otwierania konta złożyć dyspozycję aktywacji Pakietu Komfort.
  3. W ciągu trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu przystąpienia do promocji otrzymać po jednym wpływie na minimum 500 zł, który nie będzie pochodził z konta danego klienta w Pekao, pożyczki lub wpłaty gotówkowej.
  4. W tym samym okresie dokonać każdego miesiąca co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty debetowej lub aplikacji PeoPay (ale nie mogą to być płatności BLIK).
  5. Po odebraniu nagrody dezaktywować Pakiet Komfort, aby po 6 miesiącach nie być zaskoczonym dodatkowymi opłatami za darmowe przecież konto.

Pakiet Komfort będzie darmowy jeszcze przez jakiś czas, więc z ostatnim punktem nie trzeba się spieszyć, ale warto mieć go na uwadze. Premia w wysokości 200 zł wpłynie na konto klienta do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnił ostatnie warunki promocji. Nagroda nie podlega podatkowi. Osoby zakładające rachunek metodą na selfie powinny ponadto pamiętać, że w ciągu 3 miesięcy muszą pojawić się w placówce stacjonarnej banku, aby złożyć tam wzór podpisu.

Pekao nie jest tytanem bankowych promocji

Przymus aktywowania Pakietu Komfort oraz niska kwota premii nieszczególnie zachęcają do wzięcia udziału w promocji Pekao, choć i tak jest znacznie lepiej niż w poprzednich edycjach, które nie oferowały nawet zwrotu za płatności. Okazja wydaje się wyjątkowo kiepska, jeżeli nagrodę pieniężną porówna się z 500 zł za nowe konto z polecenia w Santander Bank czy szansą na zdobycie 350 zł w gotówce lub 450 zł w bonach za nowy rachunek w BNP Paribas.

Argumentem za może być z kolei fakt, że konto Pekao jest bezwarunkowo darmowe. Brak opłat jest zachętą, aby utrzymywać je nawet bez większej aktywności, okazyjnie korzystając z programu Polecam Przekorzystnie czy pomniejszych promocji, organizowanych w tym banku dość regularnie. Są również klienci, dla których niezłą zachętą będzie możliwość półrocznego korzystania bez opłat z Pakietu Komfort.

Udostępnij

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Uwagi
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Codziennie świeże treści z rynku finansów, fintechu. Aktualne porady, najciekawsze wydarzenia w branży, opinie, komentarze ekspertów. Innymi słowy - pożyczkaportal w pigułce.

Co w nim znajdziesz?

Aktualności branżowe
Co warto zobaczyć w branży
Opinie ekspertów
Praktyczne porady z zakresu finansów
Porównaj (0) Wyczyść