Co robić, gdy nie możemy spłacić długu?

Najlepiej skontaktować się z instytucją, w której jesteśmy zadłużeni. Banki oraz firmy pożyczkowe są jednak doświadczonymi graczami, z którymi nieraz trudno się dogadać, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która reprezentować nas będzie w negocjacjach z pożyczkodawcami. Taką firmą jest Centrum Dłużnika, firma obsługująca klientów z całej Polski, pracują dla niej doświadczeni prawnicy, specjalizujący się w prawie bankowym oraz finansowym.

Zrestrukturyzowanie długu – na czym polega?

Firma ta nie oferuje pożyczek, tylko pomaga w ich restrukturyzacji czyli doprowadzeniu do takiej formy, aby była możliwa przez nas do spłacenia, głównie poprzez zmniejszenie raty. Można to zrobić na dwa sposoby: albo wydłużając okres spłaty, albo zmniejszając kwotę kredytu gotówkowego. Oba sposoby są możliwe do zrealizowania.

Jak restrukturyzuje się dług?

Firma zaczyna od analizy sytuacji klienta, przeliczenia budżetu – to jest przychodów i zobowiązań – oraz wyliczenia, jaką część tej kwoty jesteśmy w stanie przeznaczyć na spłatę pożyczki. Następnie specjaliści przygotowują w naszym imieniu dokumentacje uzasadniającą nasze racje oraz mającą na celu przekonać bank, aby zgodził się na nasze warunki. Centrum Dłużników renegocjuje również w naszym imieniu warunki kredytu z firmami pożyczkowymi, co docelowo ma obniżyć naszą ratę. Firma nie gwarantuje pozytywnego efektu, ale mając za sobą tysiące spraw, są w stanie dobrze dobrać argumenty i stworzyć skuteczne pisma.

Jeśli jesteśmy w podbramkowej sytuacji warto powierzyć nasz los specjalistom, ponieważ niespłacone kredyty, chwilówki czy nawet karty kredytowe, mogą rzutować na całą naszą przyszłość, zaczynając od windykacji i komorników, kończąc na niemożliwości wzięcia kolejnego kredytu. Popieramy wyłącznie sprawdzone firmy, dlatego jeśli potrzebujecie pomocy przy restrukturyzacji Waszych pożyczek, zachęcamy do kliknięcia w poniższy przycisk.

 

Restrukturyzacja zadłużenia