Zmiana kierunku w Krajowym Rejestrze Długów

Zanim Martin Kaczmarski zdecydował się kontynuować dzieło rodziców, częściej niż w biurze, widywano go za kierownicą szybkich samochodów. Czuł się tam wyjątkowo dobrze. Świadczy o tym 9. miejsce w Rajdzie Dakar. Tak dobrego rezultatu nie osiągnął żaden debiutant. Karierę na torze przerwał jednak wypadek. Martin złamał kręgosłup w odcinku szyjnym. Wydaje się, że ten incydent zainicjował proces zmian na szczycie kierownictwa w  rodzinnym interesie. Martin Kaczmarski zamienił tory wyścigowe na wyzwania stricte biznesowe.

Za pierwszy krok ku nowemu uznać można 2015 rok. Wtedy powstała spółka Kaczmarski Group. Martin posiada obecnie ponad 83 proc. udziałów w firmie, której kapitał wynosi 82,7 mln zł. Kaczmarski Group to symbol kierunku, jaki obrał nowy szef. Zmienił przede wszystkim komunikację marki, która do tej pory była raczej nieobecna w mediach. Kaczmarski Group ma być flagowym projektem, skupiającym wszystkie biznesy rodziny Kaczmarskich, w tym KRD.

ChronPESEL.pl – autorski projekt Martina Kaczmarskiego

Przez 3 lata następca Kaczmarskich zdobywał niezbędną wiedzę, ucząc się od najlepszych menedżerów. W grupie mógł podpatrywać m.in. Adama Łąckiego (aktualnego prezesa KRD), czy Dariusza Szkaradka, który wcześniej pracował jako szef audytu w Deloitte.

Cenne lekcje zaowocowały pierwszym samodzielnym projektem Martina Kaczmarskiego. Stworzył biznes ChronPESEL.pl. Usługa zapobiega wyłudzeniom kredytów czy pożyczek online z pomocą skradzionych danych. Brand zadebiutował w czerwcu. W tym samym miesiącu Martin Kaczmarski otrzymał prestiżowe wyróżnienie – nagrodę Manager Award 2018.

Kaczmarski Group to dużo więcej niż KRD

Obecnie w skład Kaczmarski Group wchodzi 12 spółek i brandów. Trzon działalności grupy skupia się na dostarczaniu informacji gospodarczych, zarządzaniu danymi i windykacji. Jednak nowy prezes nie boi się inwestycji w inicjatywy wykraczające poza finanse. Przykładem może być spółka Mikroflor. Sprzedaje ona ekologiczny nawóz i produkty wspierające hodowlę zwierząt. Co ciekawe, na pomysł tego biznesu wpadł jeden z pracowników grupy. Martin Kaczmarski podkreśla, że plany grupy są nadal ściśle związane z branżą finansową. Nie wyklucza jednak dalszych eksploracji i inwestycji w przedsięwzięcia z innych dziedzin.

Wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują zdolność kredytową pożyczkobiorców. Współpracują m.in. z KRD. Z ciekawością obserwujemy poczynania nowego szefa Kaczmarski Group. Kierunek, który obrał Martin, jasno wskazuje, że grupa będzie teraz zdecydowanie częściej widoczna w mediach. Może to pozytywnie wpłynąć na wizerunek biur informacji gospodarczych, a pośrednio również na sektor pożyczek online. – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl

źródło: pb.pl