Citi Bank Handlowy w swojej ofercie posiada cztery karty kredytowe, które umożliwiają uzyskanie dostępu do limitu odnawialnego na kwotę od 4600 do 100 000 zł. Wszystkie karty posiadają takie same limity i udostępniają możliwość skorzystania z 56 dniowego okresu bezodsetkowego. Nie oznacza to jednak, że wszystkie karty są takie same. Każda z nich daje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z wyjątkowych korzyści w postaci dedykowanych programów lojalnościowych, gdzie za zakupy otrzymujemy punkty wymieniane na nagrody lub zwrot pieniędzy za płatności kartą kredytową u partnerów. Na ofertę kart kredytowych Citibank składają się:

 • Citi Simplicity (RRSO 10,24%),
 • Citibank – BP Motokarta (RRSO 7,44%),
 • PremierMiles (RRSO 10,44%),
 • Citibank World Mastercard (RRSO 9,44%).
Karty kredytowe Citi Bank Handlowy
Wariant karty Citi Simplicity PremierMiles World Mastercard Citibank-BP Motokarta
Oprocentowanie 7,2 proc. 7,2 proc. 7,2 proc. 7,2 proc.
Limit kredytowy od 4600 do 100 000 zł od 4600 do 100 000 zł od 4600 do 100 000 zł od 4600 do 100 000 zł
Okres bezodsetkowy 56 dni 56 dni 56 dni 56 dni
Spłata minimalna 5% min. 30 zł 5% min. 30 zł 5% min. 30 zł 5% min. 30 zł
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł

Karty kredytowe Citibank – opłaty

Karty kredytowe wydawane przez Citi Bank Handlowy są objęte opłatami za wydanie i obsługę karty, jednak koszty te mogą zostać zwrócone jeżeli spełnimy odpowiednie warunki. W związku z tym, karta kredytowa będzie darmowa jeżeli w danym miesiącu rozliczeniowym, klient zrealizuje transakcję za pomocą karty na łączną kwotę 1000 przy karcie Citi Simplicity lub 1500 zł przy kartach PremierMiles oraz World Mastercard. Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta jest bezwarunkowo bezpłatna.

Podobnie można uniknąć opłat za dodatkowe karty kredytowe, niestety nie jest to możliwe w przypadku Citibank-BP Motokarty – w przypadku tej karty miesięczny koszt zawsze wynosi 6 zł. Citi Bank Handlowy nalicza znaczne opłaty za korzystanie z bankomatów oraz za płatności w walutach innych niż polski złoty. Każda wypłata z bankomatu to prowizja minimum 20 zł, a przewalutowanie to koszt w wysokości 6,8% od wartości transakcji.

Opłaty za karty kredytowe Citi Bank Handlowy
Wariant karty kredytowej Citi Simplicity PremierMiles Citibank World Mastercard Citibank-BP Motokarta
Wydanie karty głównej 0/12 zł 0/18 zł 0/18 zł 0 zł
Opłata za kartę 0/12 zł/mies. 0/18 zł/mies. 0/18 zł/mies. brak opłat
Warunki darmowej karty kredytowej Bank zwróci równowartość opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej, jeżeli łączna kwota transakcji zrealizowanych przy pomocy karty wyniesie min.1000 zł Bank zwróci równowartość opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej, jeżeli łączna kwota transakcji zrealizowanych przy pomocy karty wyniesie min. 1500 zł Bank zwróci równowartość opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej, jeżeli łączna kwota transakcji zrealizowanych przy pomocy karty wyniesie min. 1500 zł nie dotyczy
Wydanie karty dodatkowej 0/6 zł/mies. 0/6 zł/mies. 0/9 zł/mies. 6 zł/mies.
Opłata za kartę dodatkową 0/6 zł/mies. 0/6 zł/mies. 0/9 zł/mies. 6 zł/mies.
Warunek darmowości karty dodatkowej Bank zwróci równowartość opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej, jeżeli łączna kwota transakcji zrealizowanych przy pomocy karty wyniesie min.1000 zł Bank zwróci równowartość opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej, jeżeli łączna kwota transakcji zrealizowanych przy pomocy karty wyniesie min. 1500 zł Bank zwróci równowartość opłaty za wydanie i obsługę karty kredytowej, jeżeli łączna kwota transakcji zrealizowanych przy pomocy karty wyniesie min. 1500 zł Dodatkowa BP Motokarta jest zawsze płatna.
Bankomaty 10% min. 20 zł 10% min. 20 zł 10% min. 20 zł 10% min. 20 zł
Koszt przewalutowania 6,8% od wartości transakcji 6,8% od wartości transakcji 6,8% od wartości transakcji 6,8% od wartości transakcji

Zadłużenie na karcie kredytowej Citibank

Kartę kredytową spłaca się w prosty sposób przelewając środki z konta bankowego na rachunek karty, w bankomacie lub w oddziale banku. Najkorzystniejszą metodą jest realizacja przelewu, gdyż spłata w bankomacie wiąże się z opłatą 10 zł, a w placówce bankowej 20 zł. Spłata zadłużenia karty kredytowej w Citi Handlowym może odbywać się bez naliczenia odsetek, wystarczy zwrócić całość zadłużenia w określonym terminie. Okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych w Citi Handlowy trwa do 56 dni.

Jednak, jeżeli klient nie jest w stanie spłacić całej kwoty w powyższym czasie, wystarczy, że ureguluje wyłącznie kwotę spłaty minimalnej. Kwota ta jest określana na podstawie kilku czynników i zazwyczaj wynosi 5% całego zadłużenia na karcie kredytowej. Opłata ta nie może być niższa niż 30 zł. Pozostałe zadłużenie można rozłożyć na raty, w planie ratalnym Komfort i spłacić je w dogodnym terminie. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z umową kredytową zostanie od nich naliczone oprocentowanie.

Promocje kart kredytowych w Citi Bank Handlowy

Dzięki nowej promocji Citi Bank Handlowy „Jeszcze więcej na start” nowi klienci, którzy zdecydują się na założenie karty kredytowej mają szansę na roczne zwolnienie z opłat oraz 600 zł w bonach do wydania na Allegro.

Promocje Karta kredytowa CitiBank

Dodatkowo, dzięki Citi Handlowy mamy szansę na otrzymanie promocyjny bonu do Biedronki o równowartości 400 zł decydując się na kartę kredytową Simplicity .

Dzięki nowej promocji Citi Bank Handlowy do zgarnięcia jest 100 zł w punktach Bezcenne Chwile z kartą Citi Bank. Oferta skierowana jest zarówno do nowych jak i obecnych klientów banku.

Posiadacze karty kredytowej Mastercard w Citi Bank Handlowy mają szansę na zgarnięcie nawet 13 400 punktów o wartości 200 zł. Aby otrzymać nagrodę wystarczy zarejestrować się do programu Bezcenne Chwile i wykonać płatności na minimum 200 zł.

Citi Bank Handlowy ogłosił nową promocję dla swojej karty kredytowej Citibank World MasterCard. Decydując się na wyrobienie karty oraz po wykazaniu odpowiedniej aktywności mamy szansę na otrzymanie 24 000 punktów w programie lojalnościowym Citibank World MasterCard, stanowiących równowartość 400 zł.

Dzięki promocji „Karta Kredytowa Citi Simplicity z projektorem Ov – Multipic 3.5” decydując się na założenie karty oraz aktywnie z niej korzystając mamy szansę na otrzymanie projektora Overmax Multipic 3.5.

„Zdobądź do 720 zł z kartą kredytową Citibank-BP Motokarta” to najnowsza promocja Banku Citi Handlowy. Tym razem klienci Citi mają okazję na zdobycie zwrotów za tankowanie. Zwroty za paliwo mogą wynieść aż do 720 zł.

„Poleć znajomym Kartę Kredytową Citibank i zyskajcie razem” to program poleceń, który daje możliwość zarobku od 200 do 300 zł za każde polecenia karty kredytowej Citibank.

Pożyczka gotówkowa do karty kredytowej Citi Simplicity w Citi Handlowy

Klienci posiadający kartę kredytową w Citi Bank Handlowy mogą w łatwy i szybki sposób ubiegać się o pożyczkę z kartą kredytową Citi Simplicity. Pożyczka ta działa w prosty sposób: pieniądze z rachunku karty kredytowej są przelewane na konto osobiste, a pożyczoną kwotę spłaca się w ramach Planu spłat ratalnych Komfort. Dodatkowo, pożyczka do karty jest szansą na dodatkową gotówkę w przypadku, gdy cały limit odnawialny został już wykorzystany.

Korzyści kart kredytowych w Citi Bank Handlowy

Karty kredytowe w Citi Bank Handlowy to możliwość skorzystania z wielu korzyści. Do podstawowych korzyści kart kredytowych CitiBank zaliczamy możliwość wygodnego i bezpiecznego realizowania płatności bezgotówkowych: kartą lub aplikacjami Google Pay i Apple Pay, możliwość rozłożenia płatności powyżej 100 zł na raty.

Operatorem kart oferowanych przez Citi Bank Handlowy jest Mastercard, co wiąże się z możliwością udziału w programie Bezcenne Chwile. Każda z kart objęta jest programem Citi Specials, oferującym dostęp do rabatów (nawet do 50%) u ponad 300 partnerów oraz zniżki restauracyjne do 20% w ponad 100 restauracjach. Warto dobrze zapoznać się z różnymi wariantami kart, gdyż każda z nich to dostęp do innych bonusów.

Korzyści karty kredytowej Citi Simplicity

 • wnioskując o kartę Citi Simplicity można uzyskać voucher na zakupy w sieci Biedronka na kwotę 300 zł, po spełnieniu odpowiednich warunków,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty kredytowej,
 • dostęp do rabatów i promocji Citi Specials – roczna suma rabatów i nagród to nawet 1200 zł,
 • program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile,
 • karta dostępna przy dochodach min. 1200 zł netto,
 • długi okres bezodsetkowy – 56 dni.

Korzyści karty kredytowej PremierMiles

 • wyjątkowy program lojalnościowy – zbieraj punkty Citi Mile i wymieniaj na wybrane korzyści,
 • 2000 Citi Mil za założenie karty,
 • każde wydane 5 zł przeliczane jest na 1 Citi Mile,
 • punkty można wymieniać na bilety lotnicze i noclegi u 10 międzynarodowych partnerów,
 • program Mastercard Priceless Specials,
 • program korzyści Citi Specials,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty kredytowej po spełnieniu prostych warunków.

Korzyści karty kredytowej Citibank World Mastercard

 • Programy Citi Specials i Mastercard Bezcenne Chwile,
 • każde wydane 5 zł to 1 punkt, a u partnerów 2 punkty Citi Specials,
 • 1000 punktów za pierwszą transakcję bezgotówkową,
 • stałe rabaty u partnerów: H&M, Multikino, Douglas, W. KRUK, merlin.pl oraz Sphinx,
 • Usługi concierge min. pomoc w wynajęciu auta, rezerwacji hotelu czy biletu lotniczego.

Korzyści karty kredytowej Citibank – BP Motokarta

 • bezwarunkowo bezpłatne wydanie i obsługa karty głównej,
 • rabaty do 50% w Programie Citi Specials,
 • płacąc kartą Citibank – BP Motokarta co miesiąc za zakupy min. 500 zł, w tym 250 zł na stacjach BP, zwrot 20 zł w każdym cyklu rozliczeniowym.

Sprawdź ofertę

Jak założyć kartę kredytową w Citi Bank Handlowy?

Kartę kredytową w Citi Bank Handlowy uzyska praktycznie każdy klient bez napotykania większych trudności. Wnioskowanie o kartę jest możliwe całkowicie przez internet, a cały proces można bez problemu zrealizować nawet w 10 minut. Aby móc ubiegać się o kartę kredytową w tym banku wystarczy spełnić trzy podstawowe warunki:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać dochody w wysokości min. 1200 zł,
 • zatrudnienie w obecnej firmie przez okres min. 3 miesięcy.

W celu uzyskania karty kredytowej należy wejść na stronę internetową Citi Handlowy, w zakładkę “Karty kredytowe”, wybrać jedną z dostępnych kart i rozpocząć procedurę klikając przycisk “Aplikuj o kartę” lub “Aplikuj teraz”. W formularzu należy podać dane kontaktowe, osobowe, dane o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach. Następnie należy załączyć wymagane dokumenty – zazwyczaj jest to wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy. Ostatnim krokiem będzie rozmowa z konsultantem banku, który zadzwoni z propozycją oferty, na którą możemy się zgodzić lub nie.