Karty kredytowe są popularne w Polsce od niedawna. Sprawdź, czym charakteryzuje się karta Citi, dlaczego warto mieć kartę kredytową Citi Banku i czy się opłaca. Wszystko, co musisz wiedzieć o karcie kredytowej.

Poza pożyczkami, chwilówkami czy kredytami staramy się również przedstawiać alternatywne możliwości finansowania własnych potrzeb. Po kredycie odnawialnym w Vanquis Bank, opisujemy kartę kredytową, za przykład przyjęliśmy kartę w Citi Bank, ponieważ uważamy ją obecnie za najlepszą dostępną na rynku.

Karty kredytowe w Polsce

Pierwsza karta kredytowa została wydana w USA w 1958, w Polsce karty kredytowe są dostępne już od ponad 20 lat, choć popularność zdobyły dopiero w XXI wieku. Obecnie rynek kart w Polsce jest jednym z lepiej rozwiniętych zajmujemy 6. miejsce w Europie pod względem liczby kart kredytowych. Boom na karty kredytowe w Polsce przypada na lata 2007-2011, powiązany był on z rozwojem sieci terminali płatniczych, możliwością płatności w internecie oraz wysokimi stopami procentowymi. Obecnie banki nie stawiają już tak na sprzedaż kart kredytowych, ale wszystkie mają je w ofercie.

Kredyt na kartę- ile kosztuje?

Dzięki niskiej stopie lombardowej karty kredytowe stały się atrakcyjną możliwością finansowania, oczywiście wykorzystują one maksymalne możliwe oprocentowaniem, jednak tak jak 4 lata temu wynosiło ono 24 %, tak teraz tylko 16 %. Tak jak firmy pożyczkowe Vivus, Net Credit, Kyzoo, udzielają 30-dniowych chwilówek bez żadnych kosztów, tak w tym wypadku banki biją to na głowę, ponieważ okresy bez kosztowe w kartach kredytowych trwają od 50 do 61 dni. W przypadku kart Citi jest to 54 dni. Pamiętajmy jednak, że koszty nie są naliczane tylko w przypadku transakcji bez gotówkowych, czyli powinniśmy wystrzegać się wypłacania pieniędzy z karty kredytowej z bankomatu. Możemy jednak zrobić przelew z karty na własne konto, a następnie te pieniądze wypłacić i nie poniesiemy przy tym żadnych kosztów. Co do sposobu wnioskowania o kartę, to jest on ten sam co o pożyczkę bankową, powinniśmy wypełni formularz internetowy i oddzwoni do nas konsultant, w przypadku mniejszych limitów wystarczają często same oświadczenia, w przypadku dużych limitów kredytowych potrzebne jest zaświadczenie o dochodach.

Karty kredytowe w Citi Banku

Karty w Citi Banku to wyróżnia je przede największy spośród wszystkich banków program rabatowy. Zniżki otrzymamy w ponad 4700 miejscach, zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. Zniżki zaczynają się od 5%, sięgają do nawet 50%. Do wyboru mamy karty standardowe Silver, Gold lub Platinum, ale również tak zwane karty afiliacyjne czyli w porozumieniu z partnerem zewnętrznym. W karcie Elle dostaniemy dodatkowe rabaty w domach mody, butikach, salonach kosmetycznych. Karta LOT pozwala nam podczas wydawania pieniędzy zbierać mile w programie Miles&More i zamieniać je na bilety lotnicze. W karcie BP Payback za każde wydane 3 zł otrzymamy 1 punkt popularnego programu Payback, które następnie możemy wydawać na przeróżne nagrody.

Karta kredytowa w dzisiejszych czasach jest ciekawym zabezpieczeniem finansów, jest jednak narzędziem dla ludzi ostrożnych i rozsądnych. Pamiętajmy, że każda wydana z niej złotówka jest kredytem zaciągniętym w banku, który później należy spłacić. W Citi Bank każdą transakcje powyżej 500 złotych możemy rozłożyć na raty, jeśli tego nie zrobimy, po każdym zakończony okresie rozliczeniowym powinniśmy spłacić min 5% wartości zadłużenia.