W promocji Pekao dostaniemy do 1200 zł za założenie konta firmowego!

Zakładanie firmy wiąże się z wieloma kosztami. Pewną ulgę przynieść może świeżym przedsiębiorcom promocja Pekao dla nowych klientów. Premia na start za Konto Przekorzystne Biznes może w niektórych przypadkach sięgnąć nawet 1200 zł. Jak dostać taki bonus i zasłużyć przy okazji na roczne zwolnienie z opłat za konto? Niestety, w obecnej edycji otrzymanie korzystnej kwoty na start nie jest już takie proste.
Kto może ubiegać się o premię za założenie biznesowego konta w Pekao
Bank Pekao

Bank Pekao posiada atrakcyjną ofertę rachunków bankowych, z których najbardziej popularne jest konto Przekorzystne. Zobacz jakie są promocje na koncie, ile kosztuje jego prowadzenie i czy zapłacisz za używanie bankomatu za granicą. Prześwietlamy konto od Banku Pekao!

Złóż wniosek Opinie o Konto Przekorzystne w Pekao

Co można zyskać w promocji? Do 1200 zł za nowe konto firmowe
Do kiedy trwa promocja? Do 30 września 2021 roku

Kto może ubiegać się o premię za założenie biznesowego konta w Pekao?

Jedną z pierwszych formalności, o jakich pomyśleć powinna osoba zakładająca firmę, jest wybór konta bankowego. Chociaż w przypadku rachunków firmowych mamy do wyboru znacznie mniej atrakcyjnych promocji niż w przypadku kont osobistych, także świeżo upieczeni przedsiębiorcy liczyć mogą na zastrzyk gotówki za wybór określonego banku. Mniejsza liczba dostępnych akcji marketingowych rekompensowana jest wysokimi kwotami do uzyskania.

Ciekawą propozycję dla osób chcących założyć nowe konto biznesowe przygotował bank Pekao SA. O kwotę sięgającą nawet 1200 zł mogą powalczyć właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Wystarczy tylko, że dany przedsiębiorca nie posiadał w tym banku rachunku rozliczeniowego od 1 października 2019 roku. Zastrzeżenie to dotyczy wyłącznie kont firmowych.

Już samo otwarcie nowego konta firmowego równoznaczne jest z rocznym zwolnieniem z opłat za jego prowadzenie, a także utrzymanie wydawanej do rachunku karty debetowej. Jakie warunki trzeba natomiast spełnić po przystąpieniu do wyścigu o bonus na start?

Bazowe 300 zł w promocji Pekao dla przedsiębiorców już nie dla każdego

Praktycznie każda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą jest w stanie spełnić warunki, które pozwolą uzyskać 150 zł premii. Kolejne 150 zł uzyskać już trudniej, przez co złoty standard 300 zł za konto firmowe w Pekao został w tej edycji akcji promocyjnej nieco zaburzony. Bank przyznaje taką kwotę podmiotem, którym uda się:

  1. Złożyć wniosek o założenie jednoosobowej działalności gospodarczej do CEIDG za pomocą Profilu Zaufanego w bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji PeoPay. To warunek otrzymania premii 100 zł.
  2. Do 30 września 2021 r. podpisać z bankiem umowę na Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczną Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Visa Business. Zrobienie tego za pośrednictwem podstrony internetowej banku, bankowości elektronicznej Pekao24, aplikacji PeoPay lub infolinii Pekao Direct uprawnia do odebrania 50 zł.
  3. W każdym z trzech kolejnych miesięcy po miesiącu założenia konta wykonać przelewy do ZUS na łączną kwotę co najmniej 100 zł.
  4. W tym samym okresie dokonać minimum 1 transakcję bezgotówkową na kwotę co najmniej 100 zł kartą debetową Visa Business.
  5. W tym samym okresie co najmniej 1 raz przelać kwotę minimum 100 zł za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay na rachunek inny niż do ZUS. Wykonanie tego i dwóch poprzednich zadań przyniesie 100 zł.
  6. W każdym z trzech kolejnych miesięcy po miesiącu założenia konta zapewnić przychody z działalności na poziomie minimum 5000 zł miesięcznie. To pozwoli na otrzymanie kolejnych 50 zł.

Niezależnie od tego, na ile nagród z tej listy się zasłuży, wszystkie przelane zostaną wspólnie do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełnione zostały wszystkie warunki. Co istotne, Urząd Skarbowy uznaje nagrody z promocji bankowych za przychód firmy. Trzeba więc uwzględnić je w rozliczeniach z fiskusem.

O kolejne 900 zł będzie już znacznie trudniej

Niestety, warunki pozwalające na uzyskanie kolejnych 900 zł nie leżą w zasięgu każdego przedsiębiorcy. Aby otrzymać maksymalną kwotę bonusu, musimy posiadać terminal płatniczy albo robić interesy za granicą, a w przypadku wielu jednoosobowych działalności nie ma na to najmniejszych szans.

Ile wynoszą kolejne bonusy i za co je otrzymamy? Czasami są proste, ale wymagają prowadzenia działalności o konkretnym profilu, a w innych przypadkach zmuszają do zawarcia z bankiem kosztownych umów kredytowych.

  • 200 zł – jeśli do końca grudnia zawrzemy z bankiem umowę o terminal płatniczy i w ciągu trzech kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes przyjmiemy płatności na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (koniecznie sprawdźmy w regulaminie promocji branże, których przedstawicielom nie przysługuje ten bonus!).
  • 200 zł – jeśli w ciągu trzech kolejnych miesięcy po miesiącu założenia konta wykonamy transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w banku Pekao na równowartość minimum 20 000 zł.
  • 100 zł – jeśli do 30 września 2021 roku podpiszemy umowę z Pekao Leasing i będziemy przez co najmniej 3 miesiące spłacać raty leasingowe na minimum 1000 zł miesięcznie.
  • 200-400 zł – jeśli w ciągu pół roku po otwarciu konta zawrzemy z bankiem umowę na kredyt lub pożyczkę o wysokości minimum 20 000 zł (nagroda 200 zł), 50 000 zł (300 zł) czy 100 000 zł (400 zł) lub takiej kwoty sięgnie łączna suma limitu na kartach kredytowych Visa Business wydanych do konta.

Nie są to niestety pieniądze, po które wystarczy się schylić. Warto jednak pamiętać, że kolejne 1500 zł od Pekao czeka na nas w programie Polecam Przekorzystnie. Nawet jeśli z obu promocji nie wyciągniemy pełnych kwot, połączenie ich może przynieść wystarczający zysk.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Michal

Zdecydowanie zabawne są te chwytliwe hasła zyskaj 1100 zł… a tak naprawde to moze uda ci sie zyskac 300 zł, ale tego tez nie obiecujemy:P Ale na 1100 to nawet nie licz jako startujacy przedsiebiorca.

Wika
Ocena :
     

Pekao wie o co chodzi w promocjach! Super oferta i na pewno warto z takiej oferty skorzystać!

Przemek
Ocena :
     

To się nazywa fart! Jestem szczęśliwym posiadaczem konta w Pekao (i swoja drogą bardzo polecam ten bank- jest na serio super)! i niebawem otwieram mała działalność więc będę potrzebowali służbowego konta- jaki fart, że akurat teraz wjechała promocja- to zdecydowanie ułatwi mi decyzję- w którym banku zakładam firmowe konto!
Niestety nie mam szans na pełnego tysiaka, ale może chociaż 3 stówki wpadną:)

2021 © pozyczkaportal.pl

Porównaj (0) ×