Co można zyskać w promocji?1100 zł
Do kiedy trwa promocja?Do 31 marca 2021 r.

Kto może ubiegać się o premię za założenie biznesowego konta w Pekao?

Jedną z pierwszych formalności, o jakich pomyśleć powinna osoba zakładająca firmę, jest wybór konta bankowego. Chociaż w przypadku rachunków firmowych mamy do wyboru znacznie mniej atrakcyjnych promocji niż w przypadku kont osobistych, także świeżo upieczeni przedsiębiorcy liczyć mogą na zastrzyk gotówki za wybór określonego banku. Mniejsza liczba dostępnych akcji marketingowych rekompensowana jest wysokimi kwotami do uzyskania.

Jedną z propozycji dla osób chcących założyć nowe konto biznesowe przygotował bank Pekao SA. O kwotę sięgającą nawet 1000 zł mogą powalczyć właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych. Wystarczy tylko, że dany podmiot nie posiadał w tym banku rachunku rozliczeniowego od 1 października 2019 roku. Jakie warunki trzeba spełnić po przystąpieniu do wyścigu o bonus na start?

300 zł w promocji Pekao bez problemu dostanie każdy przedsiębiorca

Praktycznie każda osoba mająca jednoosobową działalność gospodarczą jest w stanie spełnić warunki, które pozwolą na uzyskanie 300 zł premii. Pekao przyznaje taką kwotę podmiotem, które:

  1. Do 31 grudnia 2020 r. podpiszą z bankiem umowę na Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczną Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Mastercard. Zrobienie tego za pośrednictwem podstrony internetowej banku, bankowości elektronicznej Pekao24, aplikacji PeoPay lub infolinii Pekao Direct uprawni do odebrania 100 zł.
  2. Zaakceptują warunki promocji oraz zgodzą się na otrzymywanie informacji marketingowych od banku.
  3. W każdym z trzech kolejnych miesięcy po miesiącu założenia konta wykonają przelewy do ZUS na łączną kwotę co najmniej 100 zł.
  4. W terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia rachunku firmowego dokonają minimum 1 transakcję bezgotówkową na kwotę co najmniej 50 zł kartą debetową Mastercard.
  5. W tym samym okresie co najmniej 1 raz przeleją kwotę minimum 200 zł za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay na rachunek inny niż do ZUS.

Co istotne, 100 zł za założenie konta poza bankiem otrzymamy tylko wówczas, gdy wywiążemy się z pozostałych zadań. Jeśli otworzymy rachunek w placówce, liczyć możemy co najwyżej na 200 zł. Obie kwoty przelane zostaną wspólnie do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniliśmy wszystkie warunki.

O kolejne 800 zł będzie już znacznie trudniej

Niestety, warunki pozwalające na uzyskanie kolejnych 800 zł nie leżą w zasięgu każdego przedsiębiorcy. Aby otrzymać maksymalną kwotę bonusu, musimy posiadać terminal płatniczy albo robić interesy za granicą, a w przypadku wielu jednoosobowych działalności nie ma na to najmniejszych szans.

Ile wynoszą kolejne bonusy i za co je otrzymamy? Czasami są proste, ale wymagają prowadzenia działalności o konkretnym profilu lub startowania z nią:

  1. 100 zł – jeśli swoją jednoosobową działalność gospodarczą otworzyliśmy z wykorzystaniem Profilu zaufanego dostępnego w świadczonej przez Bank usłudze bankowości elektronicznej Pekao24
  2. 200 zł – jeśli do końca grudnia zawrzemy z bankiem umowę o terminal płatniczy i w ciągu trzech kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes przyjmiemy płatności na łączną kwotę co najmniej 500 zł (koniecznie sprawdźmy w regulaminie promocji branże, których przedstawicielom nie przysługuje ten bonus!).
  3. 200 zł – jeśli w ciągu trzech kolejnych miesięcy po miesiącu założenia konta wykonamy transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w banku Pekao na równowartość minimum 20 000 zł.
  4. 300 zł – jeśli w ciągu pół roku po otwarciu konta zawrzemy z bankiem umowę na kredyt lub pożyczkę o wysokości minimum 20 000 zł lub tyle wyniesie łączna suma limitu na kartach kredytowych Mastercard wydanych do konta.

Nie są to niestety pieniądze, po które wystarczy się schylić. Warto jednak pamiętać, że kolejne 1500 zł od Pekao czeka na nas w programie Polecam Przekorzystnie. Nawet jeśli z obu promocji nie wyciągniemy pełnych kwot, połączenie ich może przynieść wystarczający zysk.