Przedsiębiorcy, którzy dopiero co rozpoczęli swoją działalność gospodarczą oraz osoby zamierzające otworzyć własną firmę muszą przygotować się na to, że bank dość rygorystycznie podejdzie do ich wniosku o kredyt. Wynika z tego, że instytucje finansowe traktują nowe i niedoświadczone podmioty jako tzw. klientów podwyższonego ryzyka. Często, aby uzyskać kredyt na firmę, trzeba legitymować się odpowiednio długim stażem działania przedsiębiorstwa. Na przykład, mBank oferuje pożyczkę firmową, ale tylko dla klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą od minimum 12 miesięcy, a PKO BP udzieli pożyczki firmie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), o ile istnieje ona co najmniej 18 miesięcy. Zwykle trzeba też spełnić szereg innych formalności czy przeznaczyć pieniądze na ściśle określony cel. Ponadto zobowiązanie może być wypłacone jednorazowo lub w transzach. Alternatywą dla kredytu w banku stają się pożyczki dla firm.

aasa dla biznesu

AASA udziela pożyczek dla firm na jasnych warunkach. Zanim przejdziemy do wypełnienia wniosku musimy wybrać kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz okres kredytowania. Pożyczki dla firm w AASA udzielane są już od 1100 zł do nawet 10 000 zł z możliwością rozłożenia zobowiązania na maksymalnie 24 miesiące. Po wybraniu kwoty, która nas interesuje jesteśmy informowani o kosztach wynikających z pożyczenia środków. Dopiero następnym krokiem jest przejście do formularza pożyczkowego.

Decyzję o rozpatrzeniu naszego wniosku otrzymamy od AASA maksymalnie w ciągu godziny. Informacja o rozpatrzeniu wniosku jest przesyłana do nas podobnie jak to bywa w przypadku prywatnych pożyczek online, a mianowicie SMS-owo oraz za pomocą e-maila

O pożyczę firmową w AASA możemy ubiegać się nawet wówczas, gdy posiadamy już inne zobowiązania, takie jak kredyt gotówkowy. Jednak należy pamiętać, iż firma weryfikuje swoich pożyczkobiorców w rejestrach dłużników, a działalność gospodarcza powinna być zarejestrowana na terenie Polski. Warto zaznaczyć, że AASA umożliwia swoim klientom uzyskanie środków na trzy sposoby – przelewem na konto, czekiem GIRO lub przekazem pocztowym.

Provident dla firm

W ramach Pożyczki dla Firm możemy maksymalnie wnioskować o 12 tys. zł. Okres spłaty, w zależności od wysokości zobowiązania, może wynosić 30, 45, 60, 75 lub 90 tygodni. Wniosek składamy online. Możemy wybrać opcję przelania pieniędzy na nasze konto firmowe lub zdecydować się na obsługę w siedzibie naszego przedsiębiorstwa – przedstawiciel Providenta przywozi nam gotówkę (w ten sam sposób następuje spłata pożyczki). Co miesiąc na maila dostajemy dokument księgowy „Potwierdzenie transakcji”. Dodatkowo, możemy wybrać pakiet z osobistym prawnikiem w ramach, którego mamy dostęp np. do konsultacji i porad prawnych oraz podatkowych (do 2 miesięcznie i maksymalnie 12 w trakcie trwania umowy).

Optima dla firm

Firma oferuje Kredyt dla Przedsiębiorców, ale wyłącznie tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Maksymalnie można otrzymać 300 tys. zł. Okres spłaty jest ustalany indywidualnie. To jedyna oferta niedostępna online – aby uzyskać kredyt, trzeba odwiedzić jedną z placówek stacjonarnych marki Optima. Znajdziemy je m.in. w Krakowie, Rybniku, Częstochowie, Gdańsku, Warszawie i Bydgoszczy.

Pożyczka w Profi Credit

Pożyczka biznesowa w Profi Credit zaczyna się pod 3, a kończy na 20 tys. zł. Spłatę zobowiązania możemy rozłożyć na co najmniej 18, ale nie więcej niż 30 miesięcy. Warunki? Trzeba prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą od minimum 3 miesięcy oraz być w wieku 23 – 75 lat.