Monument Fund to jedna z najmłodszych firm, działających na rynku pożyczek pozabankowych. Została założona przez grupę absolwentów różnych prestiżowych uczelni, specjalizujących się w kierunkach finansowych i nieruchomościowych. Przez kilka lat, Monument Fund szybko zdołał zdobyć uznanie w oczach wielu klientów posiadających własną firmę.

Instytucja udziela różnego rodzaju pożyczek dla przedsiębiorstw oraz osób, które dopiero planują założyć własną działalność. Należności są zabezpieczane za pomocą nieruchomości klienta. Z tego względu, największa kwota zobowiązania może wynieść nawet 5000000 zł.

Pożyczka hipoteczna dla przedsiębiorców - monument fund

Monument Fund – oferta produktowa

Monument Fund udziela tzw. pożyczek hipotecznych dla firm. Oznacza to m. in. to, że klient nie musi podawać konkretnego celu, na który zaciąga zobowiązanie finansowe (powinien być on jednak związany z prowadzeniem działalności gospodarczej). Otrzymanie należności nie jest również obwarowane szeregiem formalności, przez które musielibyśmy przejść, jeśli zdecydowalibyśmy się na standardowy kredyt w banku.
Minimalna kwota pożyczki w Monument Fund to 50000 zł, maksymalna natomiast – aż 5000000 zł. Okres kredytowania wynosi z kolei 3, 6, 12 lub 18 miesięcy. W niektórych przypadkach, firma umożliwia również przedłużenie okresu spłaty na indywidualnych warunkach (nawet do 5 lat). Bez żadnych dodatkowych kosztów, można się również zdecydować na wcześniejszy zwrot należności. Średni, całkowity miesięczny koszt finansowania wynosi 1,75%.

Sprawdź szczegóły

Monument Fund – wymagania wobec pożyczkobiorców

Tak jak zostało wspomniane, Monument Fund udziela zobowiązań pod zastaw nieruchomości klienta. Pod uwagę brane są nie tylko nieruchomości komercyjne, ale także:

 1. Przemysłowe;
 2. Mieszkaniowe;
 3. Działki inwestycyjne;
 4. Różnego rodzaju nieruchomości niestandardowe (z pewnymi wyjątkami).

Firma nie akceptuje natomiast takich nieruchomości

 • Kopalnie;
 • Żwirownie;
 • Piaskownie;
 • Pałace;
 • Młyny;
 • Zamki;
 • Działki oraz gospodarstwa rolne.

Monument Fund umożliwia ponadto łączenie kilku rodzajów nieruchomości. Pożyczki udzielane są natomiast w oparciu o przewłaszczenie lub zabezpieczenie na hipotece. Pod uwagę brane są z kolei wyłącznie nieruchomości, które znajdują się w większych aglomeracjach oraz miejscowościach powyżej 50 000 mieszkańców.
Jedynym, formalnym wymogiem zaciągnięcia zobowiązania jest konieczność ukończenia 18. roku życia. Warto również wiedzieć, że dla firmy nie ma znaczenia miejsce zamieszkania klienta. Może on zatem pozostawać poza granicami Rzeczypospolitej. Pożyczka nie wymaga również wykonywania przelewów weryfikacyjnych.

weź pożyczkę

Monument Fund – jakie rejestry dłużników sprawdza firma?

Monument Fund nie sprawdza żadnych rejestrów dłużników i nie bierze pod uwagę zdolności kredytowej klientów. Ogranicza to do minimum wszelkiego rodzaju formalności, związane z uzyskaniem zobowiązania.
Dla firmy ma przede wszystkim znaczenie stan, wartość oraz rodzaj nieruchomości, którą klient decyduje się zastawić.

Monument Fund – jak wziąć pożyczkę krok po kroku?

Proces składania wniosku o zobowiązanie w Monument Fund jest niezwykle szybki i prosty, choć cała procedura uzyskania pożyczki może zająć nawet kilka dni. Wynika to z faktu, że firma udziela należności na bardzo duże sumy i musi dokładnie zweryfikować to, czy dana nieruchomość będzie wystarczającym zabezpieczeniem pożyczanej kwoty. W celu otrzymania pieniędzy wystarczy wykonać 3 proste kroki:

 1. Kontaktujemy się z przedstawicielem firmy w celu stworzenia oferty dopasowanej do naszych potrzeb;
 2. Dokładnie wypełniamy i składamy wniosek, który zostanie zweryfikowany w ciągu 2 dni;
 3. Podpisujemy umowę w jednej z 20 placówek na terenie Polski, a następnie otrzymujemy zobowiązanie na wskazane konto bankowe.

Należy pamiętać, że przed wypełnieniem wniosku o pożyczkę powinniśmy przygotować komplet niezbędnych dokumentów:

 • Dowód osobisty;
 • Numer księgi wieczystej nieruchomości;
 • Akt nabycia nieruchomości;
 • Zdjęcia nieruchomości.

Wypełnij wniosek

Monument Fund – komfortowa spłata pożyczki

Tak jak zostało wspomniane, w Monument Fund zobowiązanie można oddać przed terminem, nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Oferta spłaty kredytu jest bardzo kompleksowa. Firma umożliwia bowiem rozliczenie m. in. za pomocą:

 • Rat odsetkowych;
 • Rat kapitałowo-odsetkowych;
 • Spłaty balonowej;
 • Innych opcji, ustalanych indywidualnie z doradcą ds. pożyczek.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie oddać zobowiązania na czas, powinniśmy się skontaktować z doradcą klienta i ustalić nowy, indywidualny termin zwrotu. W niektórych przypadkach, spłatę pożyczki można przedłużyć nawet o kolejnych 5 lat.

Pożyczka hipoteczna dla przedsiębiorców - monument fund

Monument Fund – podsumowanie

Monument Fund jest jedna z niewielu instytucji, które udzielają zobowiązań dla firm na tak duże kwoty. Z tego względu stanowi swego rodzaju innowację na rynku pożyczkowym. Z uwagi na niezwykle atrakcyjną ofertę dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, Monument Fund zdążył już zdobyć wiele wyróżnień – m. in. nagrodę „Biznesowy Produkt Roku 2016”.

Firma jest również bardzo ceniona m. in. za minimum formalności, wymaganych do zaciągnięcia pożyczki, a także dbałość o bezpieczeństwo i poufność swoich klientów.

Monument Fund - zalety

 • Duża kwota pożyczki – nawet do 5 000 000
 • Dowolny cel pożyczki, związany z prowadzeniem działalności gospodarczej
 • Minimum formalności
 • Brak weryfikacji w bazach dłużników, takich jak BIK, czy KRD
 • Indywidualne podejście do klienta
 • Dbałość o poufność i bezpieczeństwo pożyczkodawców
 • Możliwość przedłużenia zobowiązania nawet do 5 lat

Monument Fund - wady

 • Stosunkowo długi okres procedury zaciągania pożyczki
 • Brak możliwości zastawienia niektórych rodzajów nieruchomości

Informacje o Monument Fund

Nazwa firmy

Monument Fund S. A.

Adres Miodowa 14/5
31-055 Kraków
Telefon +48 790 588 010
Adres e-mail biuro@monumentfund.pl; marketing@monumentfund.pl
Godziny pracy
Wniosek Wypełnij wniosek