Rozwiązaniem problemu faktur z odroczonym terminem płatności jest faktoring. Jedną z firm najdłużej oferujących takie usługi na polskim rynku, jest Monevia. Spółka oferuje usługi mikrofaktoringu, czyli wykupu pojedynczych faktur od firm całkowicie online, bez zbędnych formalności.

Monevia – na czym polega mikrofaktoring

Monevia to polski fintech specjalizujący się w mikrofaktoringu, notujący wzrosty rok rocznie nawet o 40%. Faktoring online zwany także mikrofaktoringiem bądź finansowaniem faktur to usługa polegająca na wypłacie gotówki na długo przed terminem płatności, wskazanym na fakturze . Dzięki temu wystawca faktury otrzymuje zapłatę natychmiast bez konieczności czekania na przelew wielu dni, czy nawet miesięcy. Jedynym kosztem jest prowizja, którą faktor potrąca od razu w dniu transakcji.

Klasyczny faktoring jest dostępny dla podmiotów osiągających obroty o ustalonej wysokości i dotyczy wybranych (co najmniej kilku) kontrahentów. Zwykle należy już na początku zadeklarować liczbę finansowanych faktur lub kontrahentów. Mikrofaktoring od Monevii pozostawia pełną swobodę decyzyjną po stronie przedsiębiorcy kiedy i jakie faktury finansować. Bez żadnych deklaracji czy długoletnich umów współpracy. Można sfinansować pojedyncze faktury o nominale już od 700 zł brutto czy 200 eur brutto. Oznacza to również, że nie ma żadnych wymagań co do płynności obsługiwanego biznesu – może to być początkujący start-up, duża firma, czy nawet firma z przejściowymi problemami finansowymi. Monevia zajmuje się też kompleksową obsługą biznesu i w ofercie posiada szereg pakietów i specjalistycznych usług dotyczących obsługi faktur.

Sprawdź ofertę

Faktoring w Monevia: wnioskowanie krok po kroku

Posiadasz fakturę z odroczonym terminem płatności (na 7 do 90 dni) i chcesz ją sprzedać przed terminem zapadalności. Od tego jest właśnie Monevia. Jak to zrobić? Sprzedaż faktur Monevii jest prosta i szybka. Wystarczy przygotować swój dowód osobisty, numer NIP, jedno potwierdzenie przelewu do ZUS/US z ostatnich 3 miesięcy. Po przygotowaniu dokumentów należy:

 • Zarejestrować się na Platformie Monevia.
 • Otrzymasz bezpłatnie limit kredytowy (faktoringowy) na 50 tys. złotych brutto. Może on później ulec zwiększeniu do 350 tys. złotych, a nawet większej kwoty.
 • Prześlij elektroniczną fakturę na platformę (zdjęcie, pdf). Monevia zaproponuje ci jej wykup w wysokości 100 proc. jej wartości brutto.
 • Środki z faktury otrzymasz natychmiast po zatwierdzeniu transakcji na Platformie Monevia – nawet z pominięciem sesji bankowych, jeśli zlecisz szybki przelew.

Skorzystaj z faktoringu

Kto może skorzystać z faktoringu w Monevia?

Monevia, w przeciwieństwie do tradycyjnych usług faktoringowych, oferuje nowoczesne narzędzie dodatkowego finansowania, dostępne 24/7, szybko i intuicyjnie. Sytuacja finansowa twojej firmy nie będzie przedmiotem szczegółowego zainteresowania Monevii. Faktoring mogą tu dostać:

 • Jednoosobowe działalności gospodarcze oraz inne podmioty gospodarcze jak np. spółki osobowe, spółki kapitałowe,
 • Firmy, które są zarejestrowane w Polsce i są aktywnymi płatnikami VAT.
 • Firmy, gdzie właściciel bądź reprezentujący firmę jest obcokrajowcem

A skupowana faktura musi:

 • mieć termin zapadalności pomiędzy 7 a 90 dni,
 • być wystawiona na polskiego kontrahenta,
 • w walucie PLN lub EUR.
 • na kwotę od 700 zł lub 200 euro brutto

Sprawdź ofertę

Monevia – wykup faktury, a pożyczka lub kredyt

Sprzedaż faktury w Monevii to atrakcyjna alternatywa dla kredytów czy pożyczek. Jest to proste formalnie – cały proces rejestracji i sprzedaży odbywa się online. Twoja zdolność kredytowa nie ma tu większego znaczenia, bo oceniana jest wiarygodność finansowa płatnika faktury. Nie są też wymagane żadne zabezpieczenia majątkowe, a środki można przeznaczyć na dowolny cel.

Stosowanie faktoringu ma również inne, pozafinansowe zalety w stosunku do pożyczania pieniędzy. Faktor dostarcza informacji o wiarygodności finansowej kontrahentów przez samą wycenę faktury, a korzystanie z usług faktoringowych skłania dłużnika do bardziej terminowej zapłaty. Z drugiej strony jest to usługa płatna. Monevia, tak jak każdy inny faktor pobierze za swoje usługi prowizję, której wysokość zależy od rzeczywistej długości finansowania. To jednak wciąż zazwyczaj tańsze rozwiązanie, niż wzięcie pożyczki na 3 miesiące. A do tego Monevia nie pobiera żadnych dodatkowych opłat czy prowizji za opóźnienie w płatności faktury przez kontrahenta, nawet aż do 30 dni po terminie!

Monevia - zalety

 • Szybka wypłata środków.
 • Wszystko odbywa się online.
 • Bez sprawdzania BIK
 • Jedna prowizja za całą usługę, którą można rozliczyć jako koszt.
 • Koszt uzyskania finansowania konkurencyjny do pożyczek.
 • Finansowanie całej faktury brutto, bez wypłat zaliczkowych.
 • Wykup faktur już od niskich kwot (700 zł lub 200 euro).

Monevia - wady

 • Brak możliwości rolowania długu

Informacje o Monevia

Nazwa firmy

Monevia Sp.Z.o.o.

Adres ul. Słowackiego 1
85-008 Bydgoszcz
Telefon 52 525 77 10
Adres e-mail monevia@monevia.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 8:00-16:00
Weekend: nieczynne
Wniosek Wypełnij wniosek