Kredyt hipoteczny w mBanku w promocji “Wiosenna promocja”. Sprawdź dlaczego warto rozważyć zaciągnięcie zobowiązania hipotecznego akurat w tym banku. Czy przez ten kredyt można sfinansować zarówno kupno mieszkania jak i remont? Poznaj naszą opinię na temat kredytu hipotecznego w mBanku!

Kredyt hipoteczny w mBank – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny w ofercie mBank to szansa na uzyskanie aż do 2 000 000 zł na zakup mieszkania lub budowę domu. Aby skorzystać z oferty, wystarczy posiadać wkład własny w wysokości 10% wartości nieruchomości. Pełen zakres oferty prezentuje się następująco:

 • Minimalna kwota kredytu to 100 000 zł.
 • Maksymalny czas kredytowania wynosi 420 miesięcy.
 • Można ubiegać się o dodatkowe środki na spłatę innych zobowiązań takich jak kredyty konsumpcyjne czy karty kredytowe.
 • Co najmniej 10 proc. wkładu własnego.
 • Obniżona marża za ubezpieczenie na życie oraz stałe wpływy na konto w mBank.

Obecnie możliwe jest również uzyskanie specjalnej, niższej marży, w ramach czwartej edycji programu Spełnij marzenia. Aby skorzystać z oferty, należy spełnić kilka warunków:

 • Założyć rachunek w mBanku, z którego będą spłacane raty
 • Zapewnić na nim comiesięczny wpływ równy pełnemu wynagrodzeniu od pracodawcy lub dwukrotności raty. Jeżeli wpływy wynoszą 5 000 lub 7 000 zł i więcej, otrzymamy korzystne warunki w ramach promocji.
 • Wykonywać minimum 16 transakcji bezgotówkowych na koncie w miesiącu kalendarzowym.
 • Przystąpić do ubezpieczenia na życie

Jeżeli przez pięć lat od uruchomienia konta klient będzie wywiązywał się z tych warunków, jego pożyczka zostanie obarczona niższą, promocyjną marżą. W ramach usługi oprocentowanie może być nawet 2% mniejsze niż w ofercie standardowej.

Koszt kredytu hipotecznego w mBanku- marża i oprocentowanie

Wyliczenie kosztów kredytu hipotecznego nie jest prostym zadaniem. Sytuacja finansowa klienta, poziom LTV oraz cena nieruchomości czynią koszty kredytu trudnymi do oszacowania, robi się to indywidualnie dla każdego klienta. Z tego powodu banki w swoich wyliczeniach podają reprezentatywne przykłady kredytów.

Wskaźnik LTV, czyli wartość procentowa określająca stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia (mieszkania, domu) jest szczególnie ważny przy kredycie hipotecznym w mBanku. Jeżeli LTV wynosi więcej lub równo 80 proc. klient uzyskuje dostęp do niższej marży kredytu.

Prognozowane koszty kredytu hipotecznego w mBank zostały wyliczone dla kwoty kredytu wynoszącej 927 500 zł, czasu spłaty wynoszącego 246 miesięcy . Do kosztu kredytu wlicza się ubezpieczenie i inne dodatkowe opłaty. Wygląda to w następujący sposób:

Kwota kredytu 927 500 zł
RRSO 5,69%
Oprocentowanie 5,48%
WIBOR 3M 1,99%
Prowizja/Marża 0 zł za udzielenie kredytu, marża – 1,85% po 5 latach
Ubezpieczenie
 • ubezpieczenie nieruchomości – 8 400,00 zł
Dodatkowe koszty
 • ocena wartości nieruchomości – 300 zł za mieszkanie, 700 zł za dom
 • PCC – 19 zł
Koszt pojedynczej raty 6 284,29 zł
Całkowity koszt kredytu 626 856,41 zł
Całkowita kwota do spłaty 1 554 356,41 zł

Ubezpieczenie na życie oraz korzystanie z konta osobistego w mBank czy założenie karty kredytowej oczywiście nie są konieczne do otrzymania kredytu. Mogą być natomiast opłacalne, gdyż wyraźnie zmniejszają marżę banku za kredyt hipoteczny.

Lista dokumentów do kredytu hipotecznego w mBank

Kredyt hipoteczny należy do zobowiązań finansowych, przy których należy złożyć w banku pokaźną liczbę dokumentów. Obejmują one nie tylko informacje o naszych zarobkach, ale też o samej nieruchomości mającej być zabezpieczeniem finansowania. Co ważne nie musimy z każdym dokumentem udawać się do placówki mBanku. Można je przesłać drogą elektroniczną, korzystając z funkcji “Załącz dokumenty”.

Dokładna lista różni się znacząco w zależności od typu otrzymywanych dochodów oraz rodzaju nieruchomości. Poznamy ją uzupełniając prosty formularz na stronie internetowej banku. Wśród dokumentów, o które może nas poprosić mBank znajdują się:

 • Wniosku o zawarcie umowy.
 • Wniosek o kredyt hipoteczny.
 • Umowa przedwstępna.
 • Dane wnioskodawcy i dokument tożsamości (do wglądu).
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu.
 • Pełna historia rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w mBank – krok po kroku

Procedura zaciągnięcia kredytu hipotecznego w każdym banku jest bardziej skomplikowana od procedury zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Z tego powodu mBank dzieli cały ten proces na kilka osobnych kroków. Kolejne etapy wyglądają następująco:

 1. Sprawdź swoją zdolność kredytową przez kalkulator kredytowy, wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, następnie porozmawiaj z ekspertem kredytowym.
 2. Wypełnij wniosek i przekaż potrzebne dokumenty. Możesz to zrobić korzystając z funkcji “Załącz dokumenty” lub udając się do wybranej placówki mBanku.
 3. Poczekaj na decyzję banku. Na tym etapie ekspert może Cię poprosić o dodatkowe dokumenty.
 4. Po otrzymaniu decyzji udaj się do placówki i podpisz umowę. To jedyny krok, przy którym Twoja obecność w placówce jest konieczna.
 5. Przekaż bankowi kolejne dokumenty konieczne do uruchomienia kredytu i czekaj na przelew z pieniędzmi na konto sprzedawcy.

Kto może otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku?

O kredyt hipoteczny w mBank może wnioskować praktycznie każda osoba, która ukończyła 18 lat i osiąga odpowiednio wysokie dochody. Wniosek można złożyć również w dwie osoby, jeżeli są nimi partnerzy, małżonkowie czy członkowie rodziny. Wystarczy, że dochód osiąga jeden z wnioskodawców, jednak znacznie lepsze warunki uzyskamy, gdy obie osoby będą otrzymywały wypłaty.

 • Dopuszczalne są różne formy zatrudnienia.
 • Należy posiadać wkład własny w wysokości co najmniej 10 proc. wartości nieruchomości.
 • Osiągane dochody muszą być wystarczająco wysokie w stosunku do zaciąganego zobowiązania.
 • Złożenie wszelkich dokumentów wymaganych przez bank.

Kredyt hipoteczny w mBanku – warunki dochodowe

mBank honoruje dochody z przeróżnych źródeł. W przypadku umowy o pracę konieczne jest zatrudnienie od 3 miesięcy i na co najmniej 6 kolejnych miesięcy. Działalność gospodarcza musi być prowadzona od roku, a umowy cywilnoprawne powinny obowiązywać od 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Wśród akceptowanych źródeł dochodu można wymienić m.in:

 • Działalność gospodarcza.
 • Renta, emerytura.
 • Umowa o dzieło/zlecenie.
 • Wynajem/dzierżawa nieruchomości.
 • Udziały w spółce.
 • Umowa o pracę.

Najbardziej pożądanym źródłem dochodów jest oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Znaczenie ma również czas obowiązywania umowy czy prowadzenia działalności gospodarczej. Nawet niższy dochód otrzymywany z umowy o pracę spowoduje lepsze warunki, niż wysoki lecz niepewny dochód np. z umowy o dzieło.

Na co można wziąć kredyt hipoteczny w mBanku?

Najczęściej kredyt hipoteczny zaciąga się na zakup nieruchomości takiej jak mieszkanie czy dom. Można go również przeznaczyć na inne cele mieszkaniowe. Celem podjęcia kredytu mogą być np.:

 • remont lub przebudowa nieruchomości,
 • zakup działki budowlanej,
 • budowa domu lub zakup mieszkania,
 • zakup działki rekreacyjnej,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego,

Wysokość wkładu własnego w mBanku

Najniższy dopuszczalny przez mBank wkład własny wynosi 10 proc. Jest on indywidualnie określany dla każdego wniosku i wartości nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu. 10 proc. wkładu własnego jest najniższą legalną wartością. Takie zasady zostały ustalone przez Komisję Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad sektorem bankowym. mBank podaje, że w przypadku kredytów z LTV większych lub równych 80 proc. marża kredytowa banku spada o 2 proc..

Konieczne jest też dodatkowe zabezpieczenie kredytu z obniżonym wkładem własnym, dodatkowym ubezpieczeniem do czasu spłaty wystarczającej kwoty kredytu. Dlatego też zawsze lepiej jest zgłosić najwyższy możliwy wkład własny.

Nadpłata kredytu hipotecznego w mBank

Wcześniejsza spłata kredytu w mBank jest wyjątkowo wygodna. Można jej dokonać przez Internet, mLinię lub w placówce. Bank pobiera prowizję za wcześniejszą spłatę hipoteki w wysokości 2 proc. od kwoty spłaty w okresie 3 lat od udzielenia kredytu. Realizowanie nadpłaty przez Internet wygląda następująco:

 1. Zaloguj się do serwisu mBank.
 2. Wybierz moje finanse→ kredyty→ twoje kredyty.
 3. Wybierz swój kredyt hipoteczny i opcję zapłać całość lub część kredytu.
 4. Spłać kredyt.

Bank pobiera odsetki do dnia poprzedzającego dzień spłaty i automatycznie zwraca prowizję za wcześniejszą spłatę. W przypadku nadpłaty do wyboru mamy dwie opcje:

 • Spłata zmniejszająca wysokość przyszłych rat kredytu.
 • Spłata zmniejszająca czas trwania kredytu.

Promocje kredytu hipotecznego mBank

Wymarzone m z okresowo stałym oprocentowaniem to najnowsza promocja mBanku. Dzięki promocji mamy szansę na kredyt hipoteczny z oprocentowaniem obniżonym o 2%.

Promocje Kredyt Hipoteczny mBank
Mbank
19 kwietnia 2023 • 4 min czytania

Wymarzone m z okresowo stałym oprocentowaniem w mBanku

Co można zyskać w promocji? Kredyt hipoteczny z pomniejszonym stałym oprocentowaniem Do kiedy trwa promocja? 30.05.2022 Kredyt hipoteczny w mBanku z niską marżą...

Promocja Spełniaj Marzenia w mBanku to możliwość wzięcia kredytu hipotecznego z marżą obniżoną o 2%. W ramach promocji kredyt musi wynieść minimum 100 000 zł.

Nasza opinia o kredycie hipotecznym w mBank

mBank należy do jednych z najpopularniejszych banków, w których Polacy zaciągają kredyty hipoteczne. To wcale nie dziwi. Oferta kredytów hipotecznych tego banku należy do najlepszych na rynku. Na szczególną uwagę mBank zasługuje ze względu na wygodną obsługę zobowiązania i atrakcyjne promocje. Aktualnie dostępna oferta “Spełnij marzenia” zostanie zapewne wkrótce zastąpiona przez inną, równie korzystną ofertę rabatową.

Co ważne kredyt ten można uzyskać praktycznie całkowicie zdalnie. W placówce banku wystarczy stawić się wyłącznie raz – wszelkie wymagane dokumenty można przesłać do tej instytucji w formie elektronicznej. W dodatku na stronie banku odnajdziemy wygodne narzędzie do określenia potrzebnych do zaciągnięcia kredytu dokumentów oraz kalkulator kredytowy. Jakie są wady i zalety tego produktu kredytowego?

Kredyt Hipoteczny mBank - zalety

 • Obniżona marża w ramach promocji “Spełnij marzenia edycja 4”.
 • Wygodne narzędzie określające konieczne dokumenty do uzyskania kredytu.
 • Jasne zasady wyliczania zdolności kredytowej.
 • Nie tylko na zakup mieszkania lub domu.
 • Dopuszczane są dochody z różnych źródeł.
 • Kredyt dostępny już od 10 proc. wkładu własnego.

Kredyt Hipoteczny mBank - wady

 • Rezygnacja z dodatkowych produktów i promocji powoduje znaczne podwyższenie kosztów kredytu.