Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych w bankach

Banki zawierają w swoich ofertach mnóstwo propozycji z kredytami konsolidacyjnymi. Zanim jednak uzyskamy taki kredyt najpierw będziemy musieli spełnić kilka warunków, do których może się zaliczać na przykład przedstawienie zaświadczenia o dochodach, brak negatywnych wpisów w KRD czy wykazanie zdolności kredytowej. Jeżeli mamy jakieś zadłużenia nie powinniśmy rezygnować z ubiegania się o konsolidację w banku, ponieważ każdy przypadek jest rozpatrywany w sposób indywidualny.

W jakim banku najlepiej starać się o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych? Poniżej przygotowaliśmy specjalne zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze oferty z tym kredytem, jakie obecnie są dostępne na rynku. Zapoznaj się!

Kredyt konsolidacyjny Weź kredyt Kwota maks. kredytu Okres spłaty RRSO
PKO BP – Pożyczka konsolidacyjna Weź kredyt do 200 000 zł do 120 000 miesięcy 10,59 proc.
Santander Consumer Bank – Kredyt konsolidacyjny Weź kredyt do 230 000 zł do 120 miesięcy 17,49 proc.
Millennium – Pożyczka konsolidacyjna Weź kredyt do 150 000 zł do 108 miesięcy 21,19 proc.
Alior Bank – Kredyt konsolidacyjny Weź kredyt do 200 000 zł do 120 miesięcy 7,57 proc.
BNP Paribas – Kredyt konsolidacyjny Weź kredyt do 200 000 zł do 120 miesięcy 10,70 proc.
Citi Handlowy – Pożyczka konsolidacyjna Weź kredyt do 150 000 zł do 120 miesięcy 10,66 proc.
GetIn Bank – Kredyt Konsolidacyjny Weź kredyt do 200 000 zł do 120 miesięcy 15,90 proc.
Credit Agricole Weź kredyt do 150 000 zł do 120 miesięcy 27,32 proc.
T-mobile Usługi Bankowe – Kredyt konsolidacyjny Weź kredyt do 200 000 zł do 120 miesięcy 14,27 proc.
Pekao – Pożyczka konsolidacyjna Weź kredyt do 150 000 zł do 120 miesięcy 9,79 proc.

W przypadku, gdy mamy dużą zdolność kredytową warto zastanowić się nad uzyskaniem kredytu gotówkowego, za który bez problemu spłacimy kilka pożyczek krótkoterminowych lub ratalnych.

Czy firmy pożyczkowe konsolidują zobowiązania osobom zadłużonym?

Trzeba wiedzieć, że w niektórych firmach pożyczkowych możemy skonsolidować swoje zobowiązania, czyli np. chwilówki, które zaciągnęliśmy w kilku innych instytucjach pozabankowych. Podczas wnioskowania o pożyczkę konsolidacyjną nie będziemy musieli spełnić wielu wymagań, wystarczy, że zapewnimy pożyczkodawcę o tym, że wywiążemy się z regularnej spłaty i przedstawimy informacje dotyczące naszych zadłużeń. Cały proces jest naprawdę prosty i co najważniejsze, nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu!

Jeżeli podejmiesz decyzję o konsolidacji zobowiązań finansowych poprzez pożyczkę, wtedy warto przeanalizować kilka ofert w internecie. Zachęcamy również do sprawdzenia naszej tabelki, w której przedstawiliśmy kilka interesujących propozycji!

Firma pożyczkowa Weź kredyt Kwota maks. Okres spłaty RRSO
Smartney Weź kredyt do 60 000 zł do 60 miesięcy 14,69 proc.
Mikrokasa Weź kredyt do 50 000 zł do 60 miesięcy 56,72 proc.
ProfiCredit Weź kredyt do 25 000 zł do 48 miesięcy 90,21 proc.
Wonga Weź kredyt do 20 000 zł do 60 miesięcy 18,86 proc.

Jeżeli nie będziemy potrzebować dużej kwoty na spłatę mniejszych zobowiązań zawsze możemy też zaciągnąć pożyczkę ratalną. Warto o tym pamiętać!

Czym charakteryzują się kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych?

Mówiąc najprościej, kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są pewnego rodzaju produktem finansowym, który daje możliwość uregulowania kilku zobowiązań finansowych względem różnych instytucji tj. firmy pożyczkowe czy banki. Decydując się na to rozwiązanie pozbędziemy się nie tylko spłaty zaległych pożyczek czy kart kredytowych, ale również unikniemy pozbycia się wszelkich oszczędności lub jeszcze poważniejszych problemów, do których można zaliczyć np. egzekucję komorniczą.

W tym miejscu chcemy też pokrótce wytłumaczyć, na czym polega konsolidacja. Trzeba wiedzieć, że to nic innego, jak połączenie kilku zobowiązań i zamiana ich w jeden kredyt przez bank, który później ureguluje z wierzycielami nasze wszystkie zaległości i przejmie nasz dług. Z tego względu zostanie przygotowana umowa, w której trzeba zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe opłaty związane z tą usługą oraz wyznaczony harmonogram rat kredytowych.

Warunki otrzymania kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych

Każdy, kto planuje zaciągnąć kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych powinien zdawać sobie sprawę, że podczas procesu wnioskowania o tę usługę będzie musiał spełnić wszystkie warunki narzucone przez bank. Z jakimi wymaganiami trzeba się zmierzyć? Poniżej wymieniliśmy kilka z nich, zapoznaj się koniecznie i dowiedz się, czy otrzymasz możliwość skorzystania z konsolidacji!

Do podstawowych warunków, jakie należy spełnić przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny, należą:

  • przedstawienie zaświadczenia o dochodach lub zatrudnieniu,
  • posiadanie wystarczającej zdolności kredytowej,
  • brak negatywnych wpisów w Krajowym Rejestrze Dłużników,

Warto wiedzieć, że w sytuacji, gdy nie posiadamy zbyt dobrej zdolności kredytowej, wtedy nie powinniśmy się tym przejmować, że nie uzyskamy kredytu konsolidacyjnego. Dlaczego? W tym przypadku bank będzie oczekiwał dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci nieruchomości.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – podsumowanie

Taki rodzaj kredytu niesie za sobą naprawdę wiele korzyści, które pozwolą nam w szybki sposób wydostać się z niekorzystnej sytuacji finansowej i uniknąć nadwyrężenia domowego budżetu oraz oszczędności. Co można zaliczyć do zalet tego produktu bankowego? Z pewnością należą do nich:

  • połączenie wszystkich zobowiązań w jedno – dzięki temu minimalizujemy koszty, jakie należałoby uregulować w przypadku każdej pojedynczej zaległości oraz pozbywamy się chaosu związanego ze spłatą innych produktów finansowych.
  • niższe raty kredytu – trzeba wiedzieć, że w przypadku tego produktu wydłuża się czas jego uregulowania, który ma ogromny wpływ na obniżenie rat.
  • dodatkowe pieniądze – w większości banków oprócz kredytu konsolidacyjnego będziemy mogli również starać się o dodatkowe środki na dowolny cel. Taka opcja zwykle wiąże się z niższym oprocentowaniem od standardowych kredytów.

Mimo, iż kredyt konsolidacyjny zawiera naprawdę dużo atutów, to trzeba też wspomnieć o jego negatywnych stronach. W zasadzie zalicza się do nich tylko kwestia dotycząca tego, że wraz z konsolidacją wzrasta kwota zadłużenia i ostatecznie musimy uregulować więcej pieniędzy niż w przypadku pojedyńczych zobowiązań.