Alior Bank posiada w swojej ofercie dwa rodzaje kart kredytowych. Dostępne warianty uzależnione są od potrzeb i możliwości finansowych klienta:

  • Karta kredytowa Mastercard – wariant podstawowy;
  • Karta kredytowa Mastercard ® TU i TAM.

Karty kredytowe Alior Bank pozwalają na zakupy w sklepach i przez internet, wypłaty gotówki z bankomatów czy przelewy na konto osobiste środkami dostępnymi w ramach limitu na karcie kredytowej. Na wniosek klienta, do karty głównej  wydawana jest karta dodatkowa (dla osób od 13 roku życia).

Zobacz ofertę

Karty kredytowe Alior Bank

Wariant karty Karta kredytowa Mastercard Złota karta kredytowa Mastercard ® TU i TAM
Oprocentowanie 7,2% 7,2%
Limit kredytowy 500 – 80 000 zł 4000 – 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 59 dni 59 dni
Spłata minimalna 3% 3%
Opłata za przekroczenie limitu 50 zł (za podwyższenie) 50 zł (za podwyższenie)

Opłaty za kartę kredytową Alior Bank

Opłaty za usługi związane z kartami kredytowymi Alior Bank należą do bardzo niskich. Produkt kierowany jest do aktywnych użytkowników kart – zwolnienie z opłat uzależnione jest od łącznej miesięcznej wartości transakcji. Za wydanie karty i transakcje bezgotówkowe nie jest pobierana prowizja. Opłaty poniesiemy za ewentualne przelewy bankowe.

Zamów kartę

Opłaty za kartę kredytową Alior Bank

Wariant karty Karta kredytowa Mastercard Karta kredytowa Mastercard® TU i TAM
Wydanie karty głównej 0 zł 0 zł
Wydanie karty dodatkowej 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 0 zł / 10 zł 0 zł / 19 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł 0 zł
Warunki darmowej karty kredytowej transakcje bezgotówkowe na kwotę 600 zł miesięcznie transakcje bezgotówkowe na kwotę 1 500 zł miesięcznie
Bankomaty 5%, min. 10 zł 5%, min. 10 zł
Koszt przewalutowania bez opłat za przewalutowanie bez opłat za przewalutowanie w 150 walutach

Zadłużenie na karcie kredytowej Alior Bank

Alior Bank pozwala na dopasowanie terminu spłaty karty do swoich preferencji. Limit na karcie można spłacić w całości lub uregulować tylko kwotę minimalną, która wynosi 3% wykorzystanego limitu. By uniknąć opłat za kartę wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych na kwotę 600 zł miesięcznie (karta Mastrecard) lub 1 500 zł miesięcznie (Karta kredytowa Mastercard® TU i TAM).

Klienci Alior Bank mogą skorzystać z możliwości automatycznej spłaty zadłużenia. Polega ono na pobraniu z konta klienta odpowiedniej kwoty, z której zostanie spłacony wykorzystany limit. Bank pobierze opłatę w terminie określonym przez klienta. Istnieje możliwość spłaty karty z ratach od 3 do 84 miesięcy. Każda rata może wynosić już od 100 zł miesięcznie. Oprocentowanie rat wynosi zaledwie 7,2% w skali roku.

 

Zapoznaj się z ofertę

Korzyści i promocje karty kredytowej Alior Bank

Alior Bank oferuje swoim klientom bonusy za pobranie karty kredytowej. Korzystając z nich możemy zdobyć aż po 300 zł rocznie. Poniżej znajduje się lista dodatkowych korzyści, jakie daje korzystanie z usług Alior Banku:

  • Uczestnictwo w programie Mastercard Bezcenne chwile, czyli programu zbierania punktów wymiennych na m.in. bilety na niepowtarzalne wydarzenia sportowe czy koncerty;
  • Możliwość zwrotu w wysokości 1% wartości transakcji – maksymalnie 75 zł kwartalnie i do 300 zł rocznie za płatności bezgotówkowe kartą kredytową Mastercard OK.
  • Możliwość spłaty karty w ratach – od 3 do 84 miesięcy. Każda rata może wynosić już od 100 zł miesięcznie. Oprocentowanie rat wynosi zaledwie 7,2% w skali roku.
  • Zwrot do 300 zł rocznie za transakcje bezgotówkowe kartą TU i TAM. 1% pieniędzy wydanych w walutach obcych wraca bezpośrednio na rachunek karty.
  • Bardzo długi okres bezodsetkowy – aż 59 dni bez dodatkowych opłat za pożyczone pieniądze.

Zobacz ofertę

Jak założyć kartę kredytową w Alior Bank?

Karty kredytowe Alior Bank skierowane są do osób pełnoletnich, które posiadają pozytywną zdolność kredytową. Bank podczas rozpatrywania wniosku weźmie pod uwagę nie tylko historię naszych płatności, ale również miesięczne dochody. W jaki sposób otrzymać kartę kredytową Alior Bank? Wystarczy zalogować się do bankowości mobilnej i wypełnić specjalny formularz. Możemy również udać się do najbliższej placówki banku i tam złożyć odpowiednie dokumenty.

Każdy posiadacz karty kredytowej Alior Bank może uzyskać kartę dodatkową. Jest ona całkowicie darmowa i mogą się nią posługiwać osoby od 13 roku życia. Do obsługi drugiej karty nie jest potrzebne kolejne konto bankowe.

Złóż wniosek