Kantor Walutowy Alior Banku działa od 2012 roku i jest pierwszą bankową platformą walutową w naszym kraju. Serwis łączy usługi kantoru internetowego z kontem walutowym. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Alior w porównaniu do wielu innych banków proponuje jedne z najlepszych kursów walut, ponadto gwarantuje wymianę środków 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Obecnie w Kantorze Alior Banku można wymienić aż 23 waluty! Dzięki tej platformie sprzedamy i kupimy:

Waluta KOD
Polski złoty PLN
Euro EUR
Frank szwajcarski CHF
Dolar amerykański USD
Funt brytyjski GBP
Dolar australijski AUD
Dolar kanadyjski CAD
Korona czeska CZK
Korona duńska DKK
Forint węgierski HUF
Jen japoński JPY
Korona norweska NOK
Rubel rosyjski RUB
Korona szwedzka SEK
Nowy szekel izraelski ILS
Lew bułgarski BGN
Lej rumuński RON
Lira turecka TRY
Baht tajski THB
Kuna chorwacka HRK
Dolar hongkoński HKD
Peso meksykańskie MXN
Rand południowoafrykański ZAR

Jak założyć konto w Kantorze Walutowym Alior Bank?

Z tego kantoru internetowego mogą korzystać zarówno osoby fizyczne po 18. roku użycia, jak i przedsiębiorcy. Dodatkowo waluty wymienią także zrzeszenia czy stowarzyszenia. Dostęp do usługi jest całkowicie darmowy. Proces zakładania konta będzie różny w zależności od tego, czy jesteśmy klientami indywidualnymi lub biznesowymi.

W tym pierwszym przypadku wystarczy kilka kroków:

 1. Zarejestruj się w systemie poprzez formularz internetowy dostępny na stronie banku.
 2. Potwierdź dane poprzez przelew dowolnej kwoty na otwarty rachunek.
 3. Podpisz umowę przez kuriera lub za pomocą wideoweryfikacji.

Jeśli jesteśmy już klientami Alior Bank, możemy aktywować Kantor Walutowy poprzez podanie w trakcie rejestracji następujących informacji:

 1. Identyfikator klienta.
 2. Numer telefonu przyporządkowany do konta.
 3. Adres e-mail.

Gdy internetowy Kantor Walutowy Alior Bank zostanie aktywowany, otrzymamy powiadomienie za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail.

Klienci biznesowi natomiast muszą najpierw mieć zawartą umowę ramową z Alior Bank. Następnie należy udać się do dowolnej placówki i tam podpisać dokumenty dotyczące usługi wymiany walut. Warto zaznaczyć, że osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które są już klientami Alior Bank mogą skorzystać z uproszczonej rejestracji, tak samo jak stali klienci indywidualni.

Jak wymienić pieniądze w Kantorze Walutowym Alior Banku

Jeżeli będziemy chcieli wymieniać pieniądze w Kantorze Walutowym Alior Banku, musimy założyć konto (w dowolnym banku), które jest niezbędne do wykonywania transakcji w walutach, jakie wybierzemy.

Proces założenia darmowego konta walutowego w Alior Banku jest naprawdę prosty i składa się tylko z kilku prostych kroków, poza tym nie zajmie nam wiele czasu. Co ciekawe, możemy skorzystać z karty wielowalutowej – zanim jednak się na nią zdecydujemy, najpierw warto porównać ją z innymi kartami, jakie są dostępne na rynku.

Ile czasu trwa wymiana waluty w Kantorze Walutowym Alior Banku?

W Kantorze Walutowym Alior Banku możemy wymieniać pieniądze 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wymiana waluty nie zajmie wiele czasu, ponieważ przelewy środków są realizowane z i do tego samego banku. Oznacza to, że tuż po dokonaniu wymiany waluty określona kwota od razu pojawi się na naszym koncie. W przypadku przelewów do innych banków czas realizacji zajmie jeden dzień roboczy.

Karta wielowalutowa Alior Bank

Karta wielowalutowa od Alior Bank to niezwykle przydatny środek płatniczy – zwłaszcza, jeśli chcemy korzystać z Kantoru Wielowalutowego w tej instytucji. Posiada ona wiele przydatnych funkcji takich, jak:

 • płatności w niemal 160 walutach,
 • bezpośrednie płatności w 23 walutach dostępnych w Kantorze Walutowym,
 • płacenie w sklepach stacjonarnych i internetowych,
 • mobilne zakupy – Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay,
 • darmowy dostęp do programu Flight Delay Pass,
 • automatyczny wybór waluty płatności.

Aby założyć kartę wielowalutową w Alior Bank wystarczy:

 1. Zalogować się lub zarejestrować się w Kantorze Walutowym.
 2. Otworzyć rachunek w euro.
 3. Zamówić kartę i zawrzeć umowę.

Wydanie karty jest bezpłatne. Dodatkowo możemy sprawdzić to, jaką kwotą zostanie obciążony rachunek w przypadku transgranicznej transakcji kartą i opłatę za przeliczenie waluty. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z kalkulatora opłat za transakcje realizowane kartami do Kantoru Walutowego. Jest on dostępny na stronie głównej Alior Bank.

Jak wpłacić pieniądze do kantoru Alior Bank?

Aby wpłacić środki na rachunek w kantorze Alior Bank, wystarczy zasilić konto przelewem bankowym. Można to zrobić z dowolnego banku, także w formie transakcji zagranicznej.

Innym sposobem jest doładowanie rachunku kartą kredytową lub debetową. W tym celu wystarczy, że:

 1. Zalogujesz się do Kantoru Walutowego i klikniesz “Doładowanie”.
 2. Wybierzesz rachunek i kwotę doładowania.
 3. Potwierdzisz zasilenie – jeśli karta nie była wcześniej dodana, należy to zrobić i zaakceptować regulamin.
 4. To wszystko. Konto zostało doładowane.

Środki do wymiany można także zdeponować w placówce Alior Bank, która obsługuje wpłaty gotówkowe. W ten sposób za darmo prześlemy na konto waluty PLN, GBP, EUR oraz USD.

Odbiór środków w Kantorze Walutowym Alior Bank

Jeśli chcemy odebrać wymienione pieniądze w gotówce, możemy udać się do oddziału banku, gdzie wypłacimy do 25 000 zł, 3 000 eur lub 2 000 USD/GBP. Placówki partnerskie umożliwiają wypłatę jedynie PLN do wcześniej ustalonej wysokości. Większe kwoty wymagają wcześniejszego awizowania w Kantorze Walutowym Alior Bank.

Waluty mogą być także wypłacone w bankomacie za pośrednictwem karty wielowalutowej – pierwsza operacja w danym miesiącu jest zawsze bezpłatna. Ponadto oczywiście istnieje możliwość wykonania przelewu na dowolny rachunek.

Kantor Walutowy Alior Bank – prowizje i opłaty

Jeżeli dokonujemy przelewów na terenie naszego kraju, wtedy nie będziemy musieli ponosić żadnych kosztów. W sytuacji, gdy będziemy chcieli zrobić przelew w innej walucie niż PLN, wtedy bank zacznie naliczać opłaty według tzw. Licznika – do określonej wysokości przelewy są bezpłatne. Jeśli jednak przekroczymy wartość Licznika musimy przygotować się na dodatkowe opłaty:

 • Przelew europejski – 5 PLN,
 • przelew w opcji SHA – 30 – 50 PLN (w zależności od szybkości realizacji),
 • Przelew w opcji BEN – 30 – 50 PLN (w zależności od szybkości realizacji),
 • Przelew w opcji OUR- 100 – 120 PLN (w zależności od szybkości realizacji).

Promocje kantoru internetowego Alior Bank

„Świętujemy 10. urodziny Kantoru Walutowego” to konkurs przygotowany przez kantor Alior, w którym można wygrać nawet 15 000 zł. Łączna pula nagród w konkursie to 100 tys. złotych.

Promocje Kantor Walutowy Alior Banku
Konkurs dla użytkowników Kantoru Walutowego Alior Bank
10 maja 2023 • 4 min czytania

Wygraj nawet 10 000 zł w kantorze Alior Bank!

Alior Bank zorganizował ciekawy konkurs dla użytkowników Kantoru Walutowego! Weź udział w walce o nagrody o łącznej wartości 150 000 zł i zgarnij nagrodę główną!...

Rekomendowanie konta w programie poleceń Kantoru Alior pozwoli nam na zdobycie 50 zł! Co ważne, aby otrzymać nagrodę nie trzeba wykazać dodatkowej aktywności, jedyne co trzeba zrobić to wygenerować kod oraz skutecznie polecać konta w Kantorze Alior.

Wady i zalety kantoru internetowego Alior Bank

Kantor Wielowalutowy w Alior Bank to bardzo przydatne narzędzie, które jest dostępne również dla osób nieposiadających konta w tej instytucji finansowej. Prosta rejestracja, łatwość obsługi i większość darmowych przelewów to tylko niektóre czynniki, które decydują o atrakcyjności tej platformy. Jakie są wady i zalety Kantoru Wielowalutowego Alior Bank?

Zalety:

 • Nie jest wymagane posiadanie konta złotowego w Alior Bank.
 • Darmowe przelewy krajowe i transakcje w obcych walutach do określonej kwoty.
 • Aplikacja mobilna.
 • Karta wielowalutowa (opcjonalnie).
 • Prosta rejestracja i przyjazny interfejs użytkownika.
 • Wymiana 24/7.
 • Wiele dostępnych walut.

Wady:

 • Opłaty za przelewy europejskie, SHA, BEN i OUR na kwoty powyżej Licznika.
 • Szybka rejestracja tylko dla klientów indywidualnych i biznesowych JDG, którzy mają już podpisaną umowę z bankiem.