Zamiana pieniędzy z telefonu na gotówkę

Jak wypłacić pieniądze z telefonu na konto bankowe? Przekazanie środków z komórki na konto bankowe jest możliwe, choć nie jest łatwo je odzyskać. Dlaczego? Powód jest prosty. Operatorzy komórkowi nie udostępniają żadnej usługi, która umożliwiałaby zwrot niewykorzystanych środków. W jaki sposób zamienić pieniądze z telefonu na gotówkę?

Możemy skorzystać z portali, które pozwalają na wymianę zaległych środków na punkty, kupony lub kody rabatowe. Każdy serwis ustala minimalną i maksymalną kwotę wypłaty. Limit wypłaty można zwiększyć, weryfikując swoje dane za pomocą dowodu osobistego.

Weryfikacja danych osobowych jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa obu stron. Potwierdzenia tożsamości wymagają również inne usługi internetowe, w tym serwisy udzielające pożyczek online. Możemy pożyczać pieniądze z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, pod warunkiem poświadczenia swoich danych osobowych.

Jak przelać pieniądze z telefonu na telefon?

Niektórzy operatorzy zapewniają opcję przelewu pieniędzy z telefonu na telefon. Na czym to polega? Zdarza się, że potrzebujemy doładować telefon na kartę, a nie mamy dostępu do sieci. W najbliższej okolicy nie ma też żadnego sklepu, w którym moglibyśmy kupić doładowanie. W takiej sytuacji możemy poprosić drugą osobę o przelew z telefonu na telefon.

Jak to działa?

 1. Podajemy kwotę, jaką chcemy otrzymać na konto i numer telefonu odbiorcy, który ma dokonać przelewu.
 2. Przekazujący środki wysyła zgodę na przelew, a my otrzymujemy doładowanie.

Możliwe są przelewy jednorazowe lub cykliczne. Ważne! Usługa nie jest dostępna dla wszystkich klientów. Należy sprawdzić szczegóły u operatora.

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto bankowe za pomocą aplikacji mobilnej?

Przelew pieniędzy z telefonu na konto bankowe może dotyczyć nie tylko nadmiaru środków na komórce, ale też – przelewu za pomocą aplikacji mobilnej. Banki inwestują w nowoczesną bankowość. Dzięki temu możemy realizować przelewy w szybki i prosty sposób, bez względu na czas i miejsce. Nawet na wakacjach, na zakupach czy u fryzjera!
Jak wykonać przelew w aplikacji mobilnej?

 1. Pobieramy aplikację mobilną banku, w którym mamy konto.
 2. Logujemy się do aplikacji, podając niezbędne dane.
 3. Wybieramy opcję przelewu, wskazując: nazwę odbiorcy, numer konta odbiorcy, adres (opcjonalnie), tytuł oraz kwotę przelewu. Możemy również wybrać typ przelewu: standardowy lub natychmiastowy.
 4. Zatwierdzamy wykonanie przelewu za pomocą kodu PIN.

Szybkość dostarczenia przelewu zależy od sesji Elixir. Jeżeli zależy nam na niezwłocznym przekazaniu środków, powinniśmy wybrać przelew natychmiastowy. Gwarantuje przesłanie gotówki od razu po zatwierdzeniu operacji. Wiąże się jednak z dodatkową opłatą.

Wypłata pieniędzy z telefonu i nie tylko. System płatności BLIK

Większość aplikacji mobilnych pozwala również korzystać z mobilnego systemu płatności BLIK. BLIK pozwala:

 • płacić za zakupy internetowe,
 • płacić w sklepach stacjonarnych oznaczonych naklejką z logo BLIK,
 • wypłacać pieniądze w bankomacie bez karty,
 • wpłacać gotówkę we wpłatomacie,
 • robić przelewy na telefon.

Płacenie BLIKIEM jest pewne i bezpieczne. Na ekranie telefonu śledzimy przebieg operacji, a każdą transakcję potwierdzamy kodem. Nic nie odbywa się bez naszej zgody.

Konta bankowe oferujące funkcjonalność BLIK

BLIK jest zintegrowany z aplikacjami mobilnymi następujących banków:

 • Alior Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • BNP Paribas,
 • PKO BP,
 • Credit Agricole,
 • T-Mobile Usługi Bankowe,
 • Getin Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • Millennium Bank,
 • Bank Pekao,
 • mBank.

Konto bankowe w jednej z powyższych instytucji bankowych gwarantuje nam dostęp do szybkich i wygodnych płatności! Wystarczy telefon i kod wygenerowany w aplikacji mobilnej. Kod jest jednorazowy i ważny przez dwie minuty, dzięki temu przeprowadzanie transakcji jest bezpieczne. Co ciekawe, PKO oferuje płatności BLIK-iem nawet przez kartę kredytową.

Przelew na telefon bez podawania numeru konta

Czy można zrobić przelew na telefon bez podawania numeru konta? Tak. To jedna z funkcjonalności BLIKA. Wystarczy uruchomić aplikację mobilną swojego banku, przejść do opcji przelewów i wybrać przelew na telefon. Następnie wybieramy z kontaktów osobę, do której chcemy przelać środki lub wpisujemy numer telefonu odbiorcy. Podajemy kwotę przelewu i klikamy ikonkę „wyślij”. Na koniec zatwierdzamy transakcję PIN-em.

Robiąc przelew na telefon bez podawania numeru konta, nie musimy martwić się błędnym przelewem bankowym. Na szczęście teraz odzyskanie pieniędzy z przelewu do niewłaściwego odbiorcy jest dużo łatwiejsze, ale lepiej jest oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

Jak przelać pieniądze z telefonu na konto PayPal?

Aplikacje mobilne pozwalają również przelać pieniądze na konto PayPal. W tym celu posługujemy się aplikacją PayPal, umożliwiająca realizowanie płatności z telefonu komórkowego. Najpierw pobieramy i instalujemy program, a następnie wpłacamy, wypłacamy lub przelewamy środki, za każdym razem postępując zgodnie z instrukcją wyświetloną na ekranie. PayPal nie pobiera opłat za przelewanie środków z konta PayPal na konto bankowe.

Przelew bez konta bankowego

Na koniec wspomnimy o możliwości przelewu bez konta bankowego. Jeśli chcemy wykonać taki przelew, w oddziale banku wypełniamy papierowy blankiet przelewu bankowego, podając:

 • nazwę odbiorcy,
 • numer rachunku odbiorcy,
 • kwotę przelewu,
 • numer rachunku zleceniodawcy,
 • nazwę zleceniodawcy,
 • tytuł przelewu,

a następnie podchodzimy do okienka i jeśli to konieczne – opłacamy prowizję za wykonanie transakcji.
Możemy też zrobić przelew na poczcie, wybierając opcję przelewu na konto lub dostarczenia gotówki do rąk własnych przez listonosza. Drugi sposób przekazu pieniędzy wiąże się z większą prowizją, ale jest jedyną możliwością, jeśli odbiorca również nie posiada rachunku bankowego.

Mamy wiele możliwości przelewu pieniędzy z telefonu i nie tylko. Korzystajmy z dowolnych metod przekazu środków, zależnie od tego, czy jesteśmy klientami bankowości mobilnej, czy nie.