Wakacje kredytowe zwolnią bezrobotnych ze spłaty kredytu przez 3 miesiące

Niedługo wejdzie w życie rządowy projekt tzw. tarczy antykryzysowej 4.0, który przewiduje m.in. wprowadzenie wakacji kredytowych dla osób, które po 13 marca 2020, czyli po wybuchu epidemiii koronawirusa w naszym kraju, utraciły pracę lub zostały pozbawione innych źródeł dochodów niezbędnych do uregulowania kolejnych rat kredytowych i zapewnienia sobie podstawowych potrzeb życiowych.

Nowe przepisy w tarczy antykryzysowej 4.0 dotyczące wakacji kredytowych zwolnią osoby pozbawione środków pieniężnych ze spłaty kredytów hipotecznych, ratalnych, gotówkowych, czy inwestycyjnych przez okres 3 miesięcy. W tym miejscu należy podkreślić, że brak obowiązku spłaty będzie obowiązywał zarówno w przypadku kapitałowej części raty, jak i odsetkowej.

Nowe wakacje kredytowe bez kosztów dodatkowych!

Nowe wakacje kredytowe oprócz trzymiesięcznej przerwy w spłacie kredytu przewidują jeszcze zwolnienie kredytobiorcy z opłacenia jakichkolwiek odsetek i innych kosztów dodatkowych – to duży atutu tego projektu, ponieważ w przypadku zwykłych wakacji kredytowych zawsze obowiązują różne opłaty. Jedyne koszty dotyczą składek za umowy ubezpieczenia powiązane z umową kredytową.

Jakie jeszcze przepisy zostaną zawarte w tarczy antykryzysowej 4.0? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na kwestię pomocy finansowej dla przedsiębiorców, którzy otrzymają dopłaty do oprocentowania kredytów w związku z trudną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa i zamknięciem gospodarki.