Kiedy T-Mobile Usługi bankowe zakończy działalność?

To już potwierdzone – T-Mobile Usługi Bankowe przestanie funkcjonować już 28 listopada 2020 r. Osoby, które korzystały z rachunków osobistych, kredytów czy innych produktów staną się wkrótce klientami Alior Banku, z którym operator sieci komórkowych prowadził współpracę.

Zgodnie z zapewnieniami, proces przeniesienia ma polegać na wysłaniu listów lub wiadomości e-mail z odpowiednią informacją o końcu T-Mobile Usługi Bankowe, wraz z ważnymi danymi dotyczącymi migracji usług aktywnych i produktów. Jednocześnie klienci T-Mobile nadal będą mieli dostęp do oferty Usług Bankowych, jednak już pod szyldem Alior Bank.

Zmiana opłat dla dotychczasowych klientów T-Mobile Usługi Bankowe

Choć w wyniku transferu numery kont i nazw produktów nie ulegną zmianie, klienci będą musieli zapoznać się z nowymi zasadami, panującymi w Alior Banku. Jednocześnie nie należy się ich obawiać – w znakomitej większości oznacza to dostęp do szerszego zakresu usług i zwolnienia z opłat np. polecenie przelewu SEPA do T-Mobile.

Dużą nowością dla przeniesionych klientów z pewnością będą kredyty hipoteczne i mieszkaniowe. Z drugiej strony 28 listopada 2020 r. wycofane zostaną usługi Auto-uzupełnienia, Automatycznego doładowania telefonu i Autospłaty.

T-Mobile Usługi Bankowe – żegnamy “Bank Nowości”

T-Mobile Usługi Bankowe pojawił się w 2014 roku, kiedy to stał się zastępcą marki Alior Sync. Podstawą działalności Usług Bankowych jest proponowanie rozwiązań przede wszystkim z zakresu bankowości internetowej, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, także mobilnych. W 2016 r. uruchomiono aplikację bankową dla klientów.

Koniec T-Mobile Usługi Bankowe wynika w dużej mierze z obecnych warunków rynku finansowego, gdzie funkcjonuje wiele firm z branży fintech stanowiących “twardą” konkurencję dla produktów tego banku. Wskutek tego T-Mobile Usługi Bankowe przestało być opłacalne zarówno dla Alior Banku, jak i tego operatora sieci komórkowych. Przyszłość może jednak stworzyć szanse na podobne projekty tego typu, a to ze względu na prognozy dotyczące rozpowszechnienia się sieci 5G.