Co można zyskać w promocji?160 zł za założenie konta Direct lub Komfort i zrealizowany cel oszczędnościowy
Do kiedy trwa promocja?Do 31 marca 2021 roku

Promocja ING Banku Śląskiego oferuje nowym klientom gotówkę. 100 zł dostaniemy za samo założenie konta i podstawowe płatności, a po ustaleniu celów oszczędnościowych i zrealizowaniu ich otrzymamy kolejne 60 zł.

Spełnienie warunków pierwszej premii nie powinno stanowić problemu. Uzyskanie dodatkowej kwoty będzie jednak trudniejsze. Sprawdźmy, czy regulamin nie jest tu czasami zbyt restrykcyjny i kto straci na konkretnych postanowieniach.

Komu promocja ING przyniesie gotówkę, a kto obejdzie się smakiem?

Osoby śledzące z uwagą okazje bankowe wiedzą doskonale, że ING Bank Śląski lubi premiować przede wszystkim nowicjuszy. Atrakcyjne oferty na świeżo zakładane konta bankowe są w przypadku tej instytucji normą. Kolejna edycja sztandarowego programu premiowego ruszyła z początkiem 2021 roku i kierowana jest do nowych klientów. Kto należy do tego grona według regulaminu promocji „Do 160 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort”?

Za nowych klientów są uznawane przez ING te osoby, które nie posiadały w ING rachunków osobistych (Konto z Lwem Direct, Konto z Lwem Komfort, Konto z Lwem Mobi, Konto z Lwem Premium, Konto z Lwem Klasyczne, Konto z Lwem Student, Konto z Lwem PRP) od 1 października 2019 roku. Trzy miesiące oznaczają bardzo liberalne podejście, ale niestety ogranicza się ono tylko do tego aspektu. Z okazji nie skorzystają ci klienci ING, którzy wprawdzie konta osobistego nie posiadają, ale mają inne produkty finansowe banku.

Jak dostać premię 160 zł za założenie konta?

Prosta i łopatologiczna wręcz nazwa promocji „Do 160 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort” doskonale obrazuje, jaki podstawowy warunek spełnić muszą osoby chcące zgarnąć gotówkę. Co należy zrobić, aby wycisnąć z promocji ING Banku Śląskiego wszystkie soki?

  1. Do 31.03.2021 r. założyć konto Direct lub Komfort za pośrednictwem strony internetowej banku lub aplikacji Moje ING Mobile, przy czym istotne jest także zawarcie umowy o kartę debetową oraz OKO, czyli otwarte konto oszczędnościowe.
  2. W dniu przystąpienia do promocji wyrazić zgodę na kontakt marketingowy ze strony pracowników banku.
  3. Do 30.06.2021 r. wykonać transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę minimum 1000 zł. To uprawnia do uzyskania premii 100 zł.
  4. Do 30.06.2021 r. dokonać minimum 3 transakcji bezgotówkowych BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych (wliczają się w to płatności wymagane do uzyskania mniejszej nagrody).
  5. W tym samym terminie przez 3 różne miesiące, niekoniecznie następujące po sobie, otrzymać łączny wpływ wynoszący przynajmniej 1000 zł, jednak nie może być on przekazywany z rachunku indywidualnego.
  6. Również do końca czerwca założyć co najmniej jeden cel oszczędnościowy na co najmniej 300 zł na dodatkowym koncie OKO, a następnie go zrealizować. Na tym etapie bonus wzrasta do 160 zł.

Niezależnie od ostatecznie uzyskanej kwoty, zostanie ona przelana na konto klienta do 15 lipca 2021 roku. Nie zostanie ona opodatkowana. A czy są jeszcze jakieś argumenty przemawiające za wzięciem udziału w promocji ING?

Czym Konta Direct lub Komfort różnią się od innych propozycji na rynku?

ING Bank Śląski nie organizuje obecnie wielu promocji. Dostępna jest jeszcze analogiczna akcja skierowana do młodzieży, oferująca 160 zł za założenie konta Mobi. Dlatego też jedyną zachętą, oprócz dość standardowego jak na obecne rynkowe realia bonusu, musi być samo konto.

Co powoduje, że rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w ING plasuje się w czołówce kont osobistych dostępnych w Polsce? Bezpłatne utrzymanie go wymaga od nas dokonania płatności kartą lub BLIKIEM na zaledwie 300 zł, a opłata za korzystanie z bankomatów innych niż te należące do ING oraz sieci Planet Cash jest w erze BLIKA kompletnie nieistotna. Bank Śląski należy też do liderów cyfryzacji, co oznacza stały przyrost opcji związanych z płatnościami mobilnymi oraz łatwy dostęp do fintechowych nowinek.

Ta druga zaleta posiadania rachunku w ING odnosi się również do konta Komfort, jednak pod względem opłat nie jest ono już tak konkurencyjne jak Direct. To typowa oferta dla osób ceniących wygodę i chcących dopłacić za nią od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Nie zainteresuje więc raczej łowców promocji, dla których 160 zł w gotówce jest głównym wabikiem w ofercie Banku Śląskiego.