Co można zyskać w promocji?160 zł za założenie konta Direct lub Komfort i zrealizowany cel oszczędnościowy
Do kiedy trwa promocja?Do 31 grudnia 2020 r.
Z którą promocją warto ją połączyć?Moje Usługi (do 330 zł na opłacenie rachunków)

Promocja ING Banku Śląskiego oferuje nowym klientom gotówkę. 100 zł dostaniemy za samo założenie konta i podstawowe płatności, a po ustaleniu celów oszczędnościowych i zrealizowaniu ich otrzymamy kolejne 60 zł.

Spełnienie warunków pierwszej premii nie powinno stanowić problemu. Uzyskanie dodatkowej kwoty będzie jednak trudniejsze. Sprawdźmy, czy regulamin nie jest tu czasami zbyt restrykcyjny i kto straci na konkretnych postanowieniach.

Komu promocja ING przyniesie gotówkę, a kto obejdzie się smakiem?

Osoby śledzące z uwagą promocje bankowe wiedzą doskonale, że ING Bank Śląski lubi premiować przede wszystkim nowych klientów. Atrakcyjne oferty na świeżo zakładane konta bankowe są w przypadku tej instytucji normą, a kolejne ciekawe bonusy zgarniemy w ostatnim kwartale 2020 roku.

Za nowych klientów zostaniemy uznani przez bank wówczas, gdy nie posiadaliśmy w ING rachunków osobistych (Konto z Lwem Direct, Konto z Lwem Komfort, Konto z Lwem Mobi, Konto z Lwem Premium, Konto z Lwem Klasyczne, Konto z Lwem Student, Konto z Lwem PRP) od 1 lipca 2019 roku. Co z innymi produktami finansowymi z oferty banku? Ich posiadanie w praktyce wymusi od nas założenie konta poprzez bankowość elektroniczną Moje ING, co również zakończy się wykluczeniem z promocji.

Jeśli rozmawiamy o promocjach sygnowanych logiem ING, warto napomknąć o promocji dającej do 330 zł na rachunki w aplikacji Moje Usługi. Czy polecanie znajomym niszowego produktu, który dopiero chce przebić się na rynku, będzie łatwym zadaniem? Z pewnością nie, ale ciekawą opcją jest już sama automatyzacja płacenia rachunków.

Jak dostać premię 160 zł za założenie konta?

Prosta i łopatologiczna wręcz nazwa promocji „Do 160 zł za otwarcie konta Direct albo Komfort” doskonale obrazuje nam, jaki podstawowy warunek spełnić muszą osoby chcące zgarnąć gotówkę. Co musimy zrobić, aby wycisnąć z promocja ING Banku Śląskiego wszystkie soki?

 1. Do 31.12.2020 r. zakładamy konto Direct lub Komfort za pośrednictwem strony internetowej banku lub aplikacji mobilnej Moje ING Mobile, przy czym istotne jest także zawarcie umowy o kartę debetową oraz OKO, czyli otwarte konto oszczędnościowe (UWAGA: nie weźmiemy udziału w promocji, otwierając rachunek przez system bankowości internetowej Moje ING).
 2. W dniu przystąpienia do promocji wyrażamy zgodę na kontakt marketingowy ze strony pracowników banku, którzy będą mogli zwrócić się do nas w sprawie promocji oraz informować o nowych ofertach.
 3. Do 31.03.2021 r. wykonujemy transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę minimum 1000 zł.

Do tej pory jest podobnie jak z trwającą równolegle promocją ING na konto Mobi dla młodych, którą za proste do spełnienia warunki chwaliliśmy naprawdę gorąco. Równie łatwo zasłużą sobie na 100 zł właściciele kont “dorosłych”. Tym bardziej, że osoby oszczędne lubią stawiać na rzadsze zakupy. Łatwiej będzie im wydać łącznie 1000 zł przez trzy miesiące niż zapłacić kartą 10 razy przez miesiąc.

Otrzymanie kolejnych 60 zł wymaga jednak nieco większego zaangażowania. Co dokładnie musimy zrobić, jeśli chcemy otrzymać od ING maksymalną możliwą kwotę z obecnej promocji?

  1. Spełniamy wszystkie warunki wymagane do otrzymania 100 zł.
  2. Do 31.01.2021 r. dokonujemy minimum 3 transakcji bezgotówkowych BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych (wliczają się w to płatności wymagane do uzyskania mniejszej nagrody).
  3. W tym samym terminie przez 3 różne miesiące otrzymujemy w każdym z nich łączny wpływ wynoszący przynajmniej 1000 zł, jednak nie może być on przekazywany z rachunku indywidualnego.
  4. Do końca marca zakładamy również co najmniej jeden cel oszczędnościowy na dodatkowym koncie OKO, które musieliśmy otworzyć w pierwszym etapie.
  5. Do 31.03.2021 r. zbieramy na subkontach celowych OKO co najmniej 300 zł, co potwierdzi naszą skuteczność w realizowaniu założeń oszczędnościowych.

Jak podkreśliliśmy, najbardziej kontrowersyjnym warunkiem otrzymania dodatkowych 60 zł są wpływy z kont, które nie mogą należeć do osób indywidualnych. Organizatorom zależy, aby faktycznie było to wynagrodzenie, renta lub emerytura. Promocje bankowe pozostałych instytucji dopuszczają zazwyczaj przelewy z własnych rachunków w innych bankach, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten punkt, aby się nie rozczarować.

Czym Konta Direct lub Komfort różnią się od innych propozycji na rynku?

Wspomniana już promocja ING na konto dla młodych była warta zainteresowania również ze względu na konkurencyjność samego rachunku. Tutaj, w przeciwieństwie do warunków uzyskania dodatkowych 60 zł bonusu, nie będziemy mieli do czynienia z dysproporcją pomiędzy dwiema analogicznymi promocjami. Konto Direct w ING Banku Śląskim również należy do grona najlepszych opcji na rynku!

Co powoduje, że rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w ING plasuje się w czołówce kont osobistych dostępnych w Polsce? Bezpłatne utrzymanie go wymaga od nas dokonania płatności kartą lub BLIKIEM na zaledwie 300 zł, a opłata za korzystanie z bankomatów innych niż te należące do ING oraz sieci Planet Cash jest w erze BLIKA kompletnie nieistotna. Bank Śląski należy też do liderów cyfryzacji, co oznacza stały przyrost opcji związanych z płatnościami mobilnymi oraz łatwy dostęp do fintechowych nowinek.

Ta druga zaleta posiadania rachunku w ING odnosi się również do konta Komfort, jednak pod względem opłat nie jest ono już tak konkurencyjne jak Direct. To typowa oferta dla osób ceniących wygodę i chcących dopłacić za nią od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Nie zainteresuje więc raczej łowców promocji, dla których 160 zł w gotówce jest głównym wabikiem w ofercie Banku Śląskiego.