Pierwsza pożyczka gratis!
Sprawdź opinie Nasza ocena 8.5 /10

VIVUS - opinie

3.95 z 5 Na podstawie 209 opinii
(209 opinie o VIVUS)

Darmowa pierwsza pożyczka: 3000 zł na 30 dni gratis!

Maksymalna kwota pożyczki: 7500 zł

Vivus udziela pożyczek w wysokości od 100 zł do 7500 zł na okres od 1 do 30 dni. Pierwsza pożyczka w wysokości 3000 zł jest darmowa. Firma udziela również pożyczek na raty pod marką zaplo.

Porównaj

Vivus jest obecnie największą działającą w Polsce firma, która udziela pożyczek – chwilówek. Firma powstała w 2008 roku na Łotwie, w kolejnych latach poszerzała swoją działalność, rozrastając się w krajach takich jak Dania, Finlandia, Litwa, Szwecja, aż w październiku 2012 roku rozpoczęła swoją działalność na naszym rynku. Obecnie może poszczycić się bazą 1 miliona klientów oraz udzielonymi pożyczkami na kwotę ponad 80 milionów złotych miesięcznie. Liczby te nie biorą się z niczego, ponieważ pożyczkodawca prowadzi bardzo agresywny marketing; jak wspominaliśmy na naszym portalu, w III kwartale 2013 roku firma wydała na reklamę prawie 26 milionów złotych i zdobyła miano najbardziej szczodrej instytucji finansowej.
Właścicielem Vivusa jest spółka 4 Finance Group (w której skład wchodzi również czerwcowy debiutant pożyczka na raty Zaplo), która świadczy usługi pożyczkowe w 13 krajach. Na czele polskiej spółki stoi Loukas Notopoulos, manager, który brał udział m. in. w rozwinięciu na polskim rynku Polbanku.

Vivus – Oferta

Darmowa pożyczka oferowana przez Vivus jest lepem na muchy dla klientów. Niektórzy twierdzą, że firma działa na naszym rynku dumpingowo (prowadzi działalność ze stratą) w celu zbudowania jak największej bazy klientów. Bardzo korzystna oferta chwilówek odbija się pozytywnym echem wśród klientów, dla których pożyczki te są często ostatnią deską ratunku. Darmową pożyczkę można wykorzystać np. na spłatę karty kredytowej, limitu w rachunku, opłacenie zaległych rachunków czy czynszu, unikając w ten sposób odsetek karnych. Należy jednak pamiętać, że przedłużenie darmowego okresu jest już płatne, dlatego aby pożyczka była rzeczywiście darmowa, należy ją spłacić przed upływem ustalonego terminu. W Vivus pierwszą pożyczkę w wysokości od 100 zł do 3000 zł otrzymamy za darmo, a na spłatę zobowiązania mamy od 1 do 30 dni. Musimy jednak pamiętać, że pożyczki nie są przyznawane każdemu. Przed podjęciem decyzji Vivus sprawdza bowiem historię kredytową klienta w bazach BIK, BIG oraz w rejestrach KRD, ERIF.
Jeśli zdecydujemy się na budowanie historii w Vivus maksymalna kwota pożyczki wzrośnie przy drugiej pożyczce do 2600 zł, pożyczając po raz trzeci maksymalnie możemy ubiegać się o 3000 zł, natomiast przy czwartej pożyczce aplikować możemy do 3500 zł, przy piątej pożyczce możemy starać się o kwotę maksymalną czyli pożyczkę w wysokości 7500 zł.

Zapraszaj znajomych do Vivus

W Vivus można zarobić zapraszając do wzięcia pożyczki znajomych. Wystarczy tylko opowiedzieć znajomym o Vivus.pl (musimy najpierw uzyskać zgodę od znajomych na przesłanie zaproszenia) wpisać adresy e-mail lub numert telefonu znajomych, którym polecamy pożyczkę w Vivus.pl i otrzymujemy 30 zł za każdego znajomego, który weźmie pożyczkę w Vivus. Zapraszając 5 znajomych, którzy wezmą pożyczkę w Vivus.pl otrzymamy na nasze konto bankowe aż 150 zł.

Stali klienci vivusa

Wiemy już, że pierwsza pożyczka jest darmowa, a jakie są koszta kolejnych pożyczek? Stali klienci decydujący się na pożyczkę w wysokości 500 zł po 30 dniach będą musieli oddać 578,5 zł.Kolejna pożyczka w wysokości 1000 zł oznacza konieczność oddania 1157 zł.Pożyczając 2500 zł przyjedzie nam oddać 1851,3 zł. Koszt pożyczki w wysokości 2000 zł to 314 zł. Pożyczając maksymalną kwotę czyli 4000 zł po upływie 30 dni będziemy musieli oddać 4628,1 zł.

Aby wziąć pożyczkę w Vivus należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie Polski, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, być w wieku od 20 do 78 lat, posiadać aktywny Profil Klienta na stronie internetowej Vivus.pl oraz uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

VIVUS – proces wnioskowania

Film stworzony przez PozyczkaPortal.pl pokazuje jak proste jest uzyskanie pożyczki przez internet.
Na stronie Vivus.pl zaznaczamy jaką kwotę chcemy pożyczyć oraz na jak długo, następnie wypełniamy formularz, potrzebny nam będzie dowód osobisty (jego numer i seria) oraz numer telefonu i adres e-mail. Akceptujemy regulamin i wybieramy z listy nasz bank, po wypełnieniu formularza czekamy na sms z numerem konta bankowego, na które przelewamy 1 grosz. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostaje wysłana SMSem oraz na podany adres e-mail. Pieniądze zostaną przelane w ciągu kilku minut na konto, z którego przelano wcześniej 1 grosz. Warto zaznaczyć, że w pożyczce na dowód w Vivus nie trzeba przedstawiać wielu dokumentów.

Koszty przedłużenia spłaty

 500 zł1000 zł1600 zł2000 zł3000 zł4000 zł
7 dni49 zł98 zł156.8 zł196 zł294 zł392 zł
14 dni63 zł126 zł201.6 zł252 zł378 zł504 zł
30 dni95 zł190 zł304 zł380 zł570 zł760 zł

W przypadku problemów ze spłatą pożyczka Vivus daje nam możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Termin spłaty przedłużyć możemy standardowo o 7, 14 lub 30 dni, jednak usługa ta kosztuje, a cena jej zależy od wysokości pożyczki jaką zaciągnęliśmy oraz okresu przedłużenia.
Jeśli zdecydujemy się na pierwszą darmową pożyczkę w maksymalnej kwocie 3000 zł, ale powinie nam się noga i będziemy musieli przedłużyć pożyczkę o dodatkowych 7 dni zapłacimy za to 174,4 zł, gdy potrzebne nam będą dodatkowe dwa tygodnie kosztować nas to będzie 222,4 zł. Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych 30 dni na oddanie zobowiązania zapłacimy za to aż 251,2 zł.
Gdy zdecydujemy się na pożyczkę w maksymalnej wysokości 4000 zł (możemy się o nią ubiegać dopiero przy piątej pożyczce) i będziemy zmuszeni przedłużyć okres jej spłaty o tydzień przyjdzie nam za to zapłacić 436 zł, dwa dodatkowe tygodnie na spłatę zobowiązania to koszt 556 zł, natomiast za dodatkowe 30 dni zapłacimy 628 zł.

Opłaty dodatkowe i kary za opóźnienie

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie firma Vivus zacznie naliczać odsetki w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki ustawowe za opóźnienie wynoszą sumę stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych) oraz rozpocznie działania windykacyjne.

Vivus – Podsumowanie

Zalety

 • Pierwsza pożyczka za darmo
 • Wysoka kwota darmowej pożyczki – 3000 zł!
 • Szybki proces rejestracji
 • Wysoka przyznawalność pożyczek
 • Logowanie przez Facebook
 • Bardzo dobre opinie klientów
 • Długa praca Infolinii (codziennie od 6 do 23)
 • Zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie pożyczki
 • Możliwość zwiększenia kwoty zobowiązania
 • Częste promocje
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty
 • Wysoki wiek maksymalny klienta (78 lat)
 • Bonus za polecenie firmy znajomym
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki- 7500 zł

Wady

 • Mało kont bankowych, czasami trzeba czekać dzień na wypłatę
 • Brak uzasadnienia w przypadku odmowy
 • Maksymalna kwota dostępna dopiero przy 5 pożyczce


Vivus Finance sp. z o.o.

Żwirki i Wigury 16c, budynek B4
Warszawa, Mazowieckie 02-092
Telefon: 221 221 227
Email: kontakt@vivus.pl

 

Darmowa pierwsza pożyczka

do 1600 zł na 30 dni – za darmo!

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki

1600 zł – darmowa, bez żadnych kosztów

Maksymalna kwota kolejnej pożyczki

3500 zł

Okres spłaty

od 1 do 30 dni

Godziny pracy w dni powszednie

07.00 – 23.00

Godziny pracy w weekendy

sobota 08.00 – 18.00, niedziela 10.00 – 18.00

Banki, w któych firma posiada rachunek

Alior, Milennium, Pocztowy, Getin, ING, Pekao, PKO

Możliwość wydłużenia spłaty

TAK

Bazy, z których korzysta firma

KRD, EFRIF, BIG Infomonitor

Wiek pożyczkobiorcy

od 20 do 75 lat

Łączny koszt

14 %

Dodaj opinię o VIVUS

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora.


 1. 1 / 5.00

  Raczej słabo. Wyciągaja od czlowieka jego wszytskie dane, a pozniej cisza.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 2. 4 / 5.00

  Oferta od lat jest na czele rankingów. Spoko firma. Chociaż pozniej wysyłaja sms i namawiaja na kolejne pożyczki- dla mnie to nie jest problem, ale rozumiem, że dla niektórych moze byc.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 3. 5 / 5.00

  Polecam serdecznie. Firma ma jedna z najwyższych przyznawalności na rynku (jeśli nie najwyższą). Bardzo łatwo o pożyczke, cennik też ok no i najważniejsze- pierwsza pożyczka jest darmowa.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 4. 5 / 5.00

  Poprzednia pożyczka (wzięta bodajże w 2016 roku) przebiegała bezproblemowo, kontakt i zgodność z umową, wszystko na plus. Dziś wzięłam kolejną, choć przyznam, że szukałam innych opcji, promocyjna-znów za 0%. Zobaczymy jak to będzie, aktualnie na duży plus. Fajną opcją jest też dobieranie środków w granicach limitu. Jeśli dla stałych klientów będziecie robić różne akcje promocyjne (nie tylko "pierwsza pożyczka darmowa") to myślę, że zbierzecie ich stałe, polecające grono :)

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 5. 1 / 5.00

  przelałem spłatę pożyczki 4 dni temu wciąż brak jakiejkolwiek reakcji

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 6. 5 / 5.00

  Bardzo kompetentna i zrozumiała obsługa. Pięniażki są na koncie dosyć szybko. Jeśli będę w potrzebie to skorzystam z usługi tej firmy. Bez wychodzenia z domu...Jestem bardzo zadowolona. Polecam

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 7. 5 / 5.00

  Od lat niezawodni. Od lat najlepsi.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 8. 1 / 5.00

  Vivu udziela pożyczek, i bardzo sprawnie jednak jak chcecie następnej, nawet po całkowitej spłacie pożyczki niestety następuje odmowa, z tego powodu należy uważać, by nie dać się zmanipulować ich zachętami o drugiej pożyczce, z pewnością jest to plityka vivus , należy uważać i przemyśleć przynajnajmniej wysokość pożyczki, bo drugiej nie będzie prawdopodobnie , ja byłam ich klientką.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 9. 5 / 5.00

  Cennik spoko i do tego problemów nie robią żadnych.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 10. 2 / 5.00

  wziolem 4 pozyczki wszystko.bylo.w porzadku a gdy napisali mozesz wziasc 7000 tys a nawet nie chcialem tyle tylko 3000 tys powstala nagle odmowa i.powiem ze.nie.mam.zadluzen

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
  • Po sobie (nie tylko u Vivus) wiem, że te sms są generowane często z automatu. Ja też nie raz dostałam sms'a, że mogę nie wiadomo ile niestety jest to chyba zależne od podnoszenia poprzeczki pożyczki stopniowo.

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 11. 5 / 5.00

  Niezawodna firm. Od lat numer jeden w kraju.

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 12. 5 / 5.00

  Vibusa polecać nie trzeba- on sam sie obroni.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 13. 5 / 5.00

  Osobiście polecam VIVUS.... sprawdź a nie pożałujesz. Moim zdaniem najlepsza oferta na rynku. Pierwsza pożyczka darmowa. I to dość wysoka. Byłam i zobaczyłam. Nie żałuję. Pieniądze szybko na koncie. Wracam jak potrzebuję szybko gotówki.

  Czy ta opinia była pomocna? 3 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 14. 5 / 5.00

  Bardzo dobra chwilówka. Szybka wypłata środków, dopracowany system. Pierwsza pożyczka darmowa nawet do 3000 zł za darmo na 30 dni.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 15. 5 / 5.00

  Najlepsi!

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 16. 5 / 5.00

  Spoko.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 17. 5 / 5.00

  Najlepsza firma i wie to każdy kto brał u nich pożyczkę.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 18. 4 / 5.00

  możliwość dobierania kwoty w trakcie pożyczki, oraz możliwość przedłużenia o m-c. Minusem jest to ,że to przedłużenie jest bardzo drogie.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 19. 1 / 5.00

  Ruska kasa....

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 20. 1 / 5.00

  Kupa telefonów, wypytywania ( pierwsza pozczyka) ... a potem odmowa kwoty poniżej 1000 zł. Zero komornika, zero zaległości. W innych firmach decyzja po 15 minutach, bez nachalnego wywiadu.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

Kwota:

Czas na spłatę: dni

   

Zapisz się do naszego newslettera

Darmowe chwilówki

 • Lendon LendOn
  3.89 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Extra portfel Extraportfel
  4.17 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 6000 zł
 • Net Credit Net Credit
  4.43 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Ale gotówka Ale Gotówka
  4.38 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Kuki.pl Kuki.pl
  3.77 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • MiLoan - opinie MiLoan
  3.56 / 5.00
  Pierwsze 2500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Visset Visset
  3.41 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • zylion logo Zylion
  4.31 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3500 zł
 • Halo Pożyczka opinie Halo Pożyczka
  3.67 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Finbo - pierwsza promocyjna pożyczka do 3000 zł na 30 dni Finbo
  4.22 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • MoneyMan Money Man na raty
  4.50 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 61 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • VIA SMS Via SMS
  4.00 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Modna pożyczka Modna Pożyczka
  4.65 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 2001 zł
 • MoneyMan MoneyMan
  4.55 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 60 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Szybka Gotówka - Chwilówka Szybka Gotówka
  3.90 / 5.00
  Pierwsze 6000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Filarum Filarum
  4.26 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • SMART Pożyczka Smart Pożyczka
  4.13 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Lime Kredyt Lime Kredyt
  3.02 / 5.00
  Pierwsze 3250 zł gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Polożyczka Logo POLOżyczka
  3.87 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 8000 zł
 • Kredyt OK KredytOK
  3.20 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 40 dni gratis!
  Maks. kwota: 15000 zł
 • Tani Kredyt Tani Kredyt
  4.12 / 5.00
  Pierwsze 3100 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Łatwy Kredyt Łatwy Kredyt
  3.92 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3000 zł
 • Pożyczka Plus Pożyczka Plus
  3.95 / 5.00
  Koszt pierwszej pożyczki - 0 zł
  2000 zł na 30 dni Maks. kwota: 8000 zł
 • Credilo - opinie Credilo
  2.36 / 5.00
  1200 na 30 dni gratis!
  1200 zł Maks. kwota: 3500 zł
 • Chwilówkomat - opinie Chwilówkomat
  3.35 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł