Vivus jest obecnie największą działającą w Polsce firma, która udziela pożyczek – chwilówek. Firma powstała w 2008 roku na Łotwie, w kolejnych latach poszerzała swoją działalność, rozrastając się w krajach takich jak Dania, Finlandia, Litwa, Szwecja, aż w październiku 2012 roku rozpoczęła swoją działalność na naszym rynku. Obecnie może poszczycić się bazą 1 miliona klientów oraz udzielonymi pożyczkami na kwotę ponad 80 milionów złotych miesięcznie. Liczby te nie biorą się z niczego, ponieważ pożyczkodawca prowadzi bardzo agresywny marketing; jak wspominaliśmy na naszym portalu, w III kwartale 2013 roku firma wydała na reklamę prawie 26 milionów złotych i zdobyła miano najbardziej szczodrej instytucji finansowej.

Właścicielem Vivusa jest spółka 4 Finance Group (w której skład wchodzi również czerwcowy debiutant pożyczka na raty Zaplo), która świadczy usługi pożyczkowe w 13 krajach. Na czele polskiej spółki stoi Loukas Notopoulos, manager, który brał udział m. in. w rozwinięciu na polskim rynku Polbanku.

Vivus – Oferta

Darmowa pożyczka oferowana przez Vivus jest lepem na muchy dla klientów. Niektórzy twierdzą, że firma działa na naszym rynku dumpingowo (prowadzi działalność ze stratą) w celu zbudowania jak największej bazy klientów. Bardzo korzystna oferta chwilówek odbija się pozytywnym echem wśród klientów, dla których pożyczki te są często ostatnią deską ratunku. Darmową pożyczkę można wykorzystać np. na spłatę karty kredytowej, limitu w rachunku, opłacenie zaległych rachunków czy czynszu, unikając w ten sposób odsetek karnych. Należy jednak pamiętać, że przedłużenie darmowego okresu jest już płatne, dlatego aby pożyczka była rzeczywiście darmowa, należy ją spłacić przed upływem ustalonego terminu. W Vivus pierwszą pożyczkę w wysokości od 100 zł do 3000 zł otrzymamy za darmo, a na spłatę zobowiązania mamy od 1 do 30 dni. Musimy jednak pamiętać, że pożyczki nie są przyznawane każdemu. Przed podjęciem decyzji Vivus sprawdza bowiem historię kredytową klienta w bazach BIK, BIG oraz w rejestrach KRD, ERIF.

Jeśli zdecydujemy się na budowanie historii w Vivus maksymalna kwota pożyczki wzrośnie przy drugiej pożyczce do 2600 zł, pożyczając po raz trzeci maksymalnie możemy ubiegać się o 3000 zł, natomiast przy czwartej pożyczce aplikować możemy do 3500 zł, przy piątej pożyczce możemy starać się o kwotę maksymalną czyli pożyczkę w wysokości 7500 zł.

Zapraszaj znajomych do Vivus

W Vivus można zarobić zapraszając do wzięcia pożyczki znajomych. Wystarczy tylko opowiedzieć znajomym o Vivus.pl (musimy najpierw uzyskać zgodę od znajomych na przesłanie zaproszenia) wpisać adresy e-mail lub numert telefonu znajomych, którym polecamy pożyczkę w Vivus.pl i otrzymujemy 30 zł za każdego znajomego, który weźmie pożyczkę w Vivus. Zapraszając 5 znajomych, którzy wezmą pożyczkę w Vivus.pl otrzymamy na nasze konto bankowe aż 150 zł.

Stali klienci vivusa

Wiemy już, że pierwsza pożyczka jest darmowa, a jakie są koszta kolejnych pożyczek? Stali klienci decydujący się na pożyczkę w wysokości 500 zł po 30 dniach będą musieli oddać 578,5 zł.Kolejna pożyczka w wysokości 1000 zł oznacza konieczność oddania 1157 zł.Pożyczając 2500 zł przyjedzie nam oddać 1851,3 zł. Koszt pożyczki w wysokości 2000 zł to 314 zł. Pożyczając maksymalną kwotę czyli 4000 zł po upływie 30 dni będziemy musieli oddać 4628,1 zł.

Aby wziąć pożyczkę w Vivus należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie Polski, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, być w wieku od 20 do 78 lat, posiadać aktywny Profil Klienta na stronie internetowej Vivus.pl oraz uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

VIVUS – proces wnioskowania

Film stworzony przez PozyczkaPortal.pl pokazuje jak proste jest uzyskanie pożyczki przez internet.
Na stronie Vivus.pl zaznaczamy jaką kwotę chcemy pożyczyć oraz na jak długo, następnie wypełniamy formularz, potrzebny nam będzie dowód osobisty (jego numer i seria) oraz numer telefonu i adres e-mail. Akceptujemy regulamin i wybieramy z listy nasz bank, po wypełnieniu formularza czekamy na sms z numerem konta bankowego, na które przelewamy 1 grosz. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostaje wysłana SMSem oraz na podany adres e-mail. Pieniądze zostaną przelane w ciągu kilku minut na konto, z którego przelano wcześniej 1 grosz. Warto zaznaczyć, że w pożyczce na dowód w Vivus nie trzeba przedstawiać wielu dokumentów.

Koszty przedłużenia spłaty

500 zł 1000 zł 1600 zł 2000 zł 3000 zł 4000 zł
7 dni 49 zł 98 zł 156.8 zł 196 zł 294 zł 392 zł
14 dni 63 zł 126 zł 201.6 zł 252 zł 378 zł 504 zł
30 dni 95 zł 190 zł 304 zł 380 zł 570 zł 760 zł

W przypadku problemów ze spłatą pożyczka Vivus daje nam możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Termin spłaty przedłużyć możemy standardowo o 7, 14 lub 30 dni, jednak usługa ta kosztuje, a cena jej zależy od wysokości pożyczki jaką zaciągnęliśmy oraz okresu przedłużenia.

Jeśli zdecydujemy się na pierwszą darmową pożyczkę w maksymalnej kwocie 3000 zł, ale powinie nam się noga i będziemy musieli przedłużyć pożyczkę o dodatkowych 7 dni zapłacimy za to 174,4 zł, gdy potrzebne nam będą dodatkowe dwa tygodnie kosztować nas to będzie 222,4 zł. Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych 30 dni na oddanie zobowiązania zapłacimy za to aż 251,2 zł.

Gdy zdecydujemy się na pożyczkę w maksymalnej wysokości 4000 zł (możemy się o nią ubiegać dopiero przy piątej pożyczce) i będziemy zmuszeni przedłużyć okres jej spłaty o tydzień przyjdzie nam za to zapłacić 436 zł, dwa dodatkowe tygodnie na spłatę zobowiązania to koszt 556 zł, natomiast za dodatkowe 30 dni zapłacimy 628 zł.

Opłaty dodatkowe i kary za opóźnienie

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie firma Vivus zacznie naliczać odsetki w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki ustawowe za opóźnienie wynoszą sumę stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych) oraz rozpocznie działania windykacyjne.

Vivus – podsumowanie

Vivus - zalety

 • Pierwsza pożyczka za darmo;
 • Wysoka kwota darmowej pożyczki – 3000 zł!
 • Szybki proces rejestracji;
 • Wysoka przyznawalność pożyczek;
 • Logowanie przez Facebook;
 • Bardzo dobre opinie klientów;
 • Długa praca Infolinii (codziennie od 6 do 23);
 • Zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie pożyczki;
 • Możliwość zwiększenia kwoty zobowiązania;
 • Częste promocje;
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty;
 • Wysoki wiek maksymalny klienta (78 lat);
 • Bonus za polecenie firmy znajomym;
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki - 7500 zł.

Vivus - wady

 • Mało kont bankowych, czasami trzeba czekać dzień na wypłatę;
 • Brak uzasadnienia w przypadku odmowy;
 • Maksymalna kwota dostępna dopiero przy 5 pożyczce.

Informacje o Vivus

Nazwa firmy

Vivus Finance sp. z o.o.

Adres 17 Stycznia 56
02-146 Warszawa
Telefon 221 221 227
Adres e-mail
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 22:00
Sobota: 8:00 - 20:00
Niedziela: 8:00 - 20:00
Wniosek Wypełnij wniosek