Pierwsza pożyczka gratis!
Vivus Sp. z o.o. Nasza ocena 8.5 /10

VIVUS - opinie

4.00 z 5 Na podstawie 177 opinii
(177 opinie o VIVUS)

Darmowa pierwsza pożyczka: 3000 zł na 30 dni gratis!

Maksymalna kwota pożyczki: 7500 zł

Vivus udziela pożyczek w wysokości od 100 zł do 7500 zł na okres od 1 do 30 dni. Pierwsza pożyczka w wysokości 3000 zł jest darmowa. Firma udziela również pożyczek na raty pod marką zaplo.

Weź Pożyczkę

Porównaj

Vivus jest obecnie największą działającą w Polsce firma, która udziela pożyczek – chwilówek. Firma powstała w 2008 roku na Łotwie, w kolejnych latach poszerzała swoją działalność, rozrastając się w krajach takich jak Dania, Finlandia, Litwa, Szwecja, aż w październiku 2012 roku rozpoczęła swoją działalność na naszym rynku. Obecnie może poszczycić się bazą 1 miliona klientów oraz udzielonymi pożyczkami na kwotę ponad 80 milionów złotych miesięcznie. Liczby te nie biorą się z niczego, ponieważ pożyczkodawca prowadzi bardzo agresywny marketing; jak wspominaliśmy na naszym portalu, w III kwartale 2013 roku firma wydała na reklamę prawie 26 milionów złotych i zdobyła miano najbardziej szczodrej instytucji finansowej.
Właścicielem Vivusa jest spółka 4 Finance Group (w której skład wchodzi również czerwcowy debiutant pożyczka na raty Zaplo), która świadczy usługi pożyczkowe w 13 krajach. Na czele polskiej spółki stoi Loukas Notopoulos, manager, który brał udział m. in. w rozwinięciu na polskim rynku Polbanku.

Urodziny vivusa - super konkurs

Vivus – Oferta

Darmowa pożyczka oferowana przez Vivus jest lepem na muchy dla klientów. Niektórzy twierdzą, że firma działa na naszym rynku dumpingowo (prowadzi działalność ze stratą) w celu zbudowania jak największej bazy klientów. Bardzo korzystna oferta chwilówek odbija się pozytywnym echem wśród klientów, dla których pożyczki te są często ostatnią deską ratunku. Darmową pożyczkę można wykorzystać np. na spłatę karty kredytowej, limitu w rachunku, opłacenie zaległych rachunków czy czynszu, unikając w ten sposób odsetek karnych. Należy jednak pamiętać, że przedłużenie darmowego okresu jest już płatne, dlatego aby pożyczka była rzeczywiście darmowa, należy ją spłacić przed upływem ustalonego terminu. W Vivus pierwszą pożyczkę w wysokości od 100 zł do 3000 zł otrzymamy za darmo, a na spłatę zobowiązania mamy od 1 do 30 dni. Musimy jednak pamiętać, że pożyczki nie są przyznawane każdemu. Przed podjęciem decyzji Vivus sprawdza bowiem historię kredytową klienta w bazach BIK, BIG oraz w rejestrach KRD, ERIF.
Jeśli zdecydujemy się na budowanie historii w Vivus maksymalna kwota pożyczki wzrośnie przy drugiej pożyczce do 2600 zł, pożyczając po raz trzeci maksymalnie możemy ubiegać się o 3000 zł, natomiast przy czwartej pożyczce aplikować możemy do 3500 zł, przy piątej pożyczce możemy starać się o kwotę maksymalną czyli pożyczkę w wysokości 7500 zł.

Zgłoś się po darmowe 3000 zł

Zapraszaj znajomych do Vivus

W Vivus można zarobić zapraszając do wzięcia pożyczki znajomych. Wystarczy tylko opowiedzieć znajomym o Vivus.pl (musimy najpierw uzyskać zgodę od znajomych na przesłanie zaproszenia) wpisać adresy e-mail lub numert telefonu znajomych, którym polecamy pożyczkę w Vivus.pl i otrzymujemy 30 zł za każdego znajomego, który weźmie pożyczkę w Vivus. Zapraszając 5 znajomych, którzy wezmą pożyczkę w Vivus.pl otrzymamy na nasze konto bankowe aż 150 zł.

Stali klienci vivusa

Wiemy już, że pierwsza pożyczka jest darmowa, a jakie są koszta kolejnych pożyczek? Stali klienci decydujący się na pożyczkę w wysokości 500 zł po 30 dniach będą musieli oddać 578,5 zł.Kolejna pożyczka w wysokości 1000 zł oznacza konieczność oddania 1157 zł.Pożyczając 2500 zł przyjedzie nam oddać 1851,3 zł. Koszt pożyczki w wysokości 2000 zł to 314 zł. Pożyczając maksymalną kwotę czyli 4000 zł po upływie 30 dni będziemy musieli oddać 4628,1 zł.

Aby wziąć pożyczkę w Vivus należy być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie Polski, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, być w wieku od 20 do 78 lat, posiadać aktywny Profil Klienta na stronie internetowej Vivus.pl oraz uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Weź 3000 zł za darmo!

VIVUS – proces wnioskowania

Film stworzony przez PozyczkaPortal.pl pokazuje jak proste jest uzyskanie pożyczki przez internet.
Na stronie Vivus.pl zaznaczamy jaką kwotę chcemy pożyczyć oraz na jak długo, następnie wypełniamy formularz, potrzebny nam będzie dowód osobisty (jego numer i seria) oraz numer telefonu i adres e-mail. Akceptujemy regulamin i wybieramy z listy nasz bank, po wypełnieniu formularza czekamy na sms z numerem konta bankowego, na które przelewamy 1 grosz. Decyzja o przyznaniu pożyczki zostaje wysłana SMSem oraz na podany adres e-mail. Pieniądze zostaną przelane w ciągu kilku minut na konto, z którego przelano wcześniej 1 grosz.

Wypełnij wniosek o pożyczkę

Zobacz jak wziąć pożyczkę w VIVUS!

Koszty przedłużenia spłaty

 500 zł1000 zł1600 zł2000 zł3000 zł4000 zł
7 dni49 zł98 zł156.8 zł196 zł294 zł392 zł
14 dni63 zł126 zł201.6 zł252 zł378 zł504 zł
30 dni95 zł190 zł304 zł380 zł570 zł760 zł

W przypadku problemów ze spłatą pożyczka Vivus daje nam możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania. Termin spłaty przedłużyć możemy standardowo o 7, 14 lub 30 dni, jednak usługa ta kosztuje, a cena jej zależy od wysokości pożyczki jaką zaciągnęliśmy oraz okresu przedłużenia.
Jeśli zdecydujemy się na pierwszą darmową pożyczkę w maksymalnej kwocie 3000 zł, ale powinie nam się noga i będziemy musieli przedłużyć pożyczkę o dodatkowych 7 dni zapłacimy za to 174,4 zł, gdy potrzebne nam będą dodatkowe dwa tygodnie kosztować nas to będzie 222,4 zł. Jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych 30 dni na oddanie zobowiązania zapłacimy za to aż 251,2 zł.
Gdy zdecydujemy się na pożyczkę w maksymalnej wysokości 4000 zł (możemy się o nią ubiegać dopiero przy piątej pożyczce) i będziemy zmuszeni przedłużyć okres jej spłaty o tydzień przyjdzie nam za to zapłacić 436 zł, dwa dodatkowe tygodnie na spłatę zobowiązania to koszt 556 zł, natomiast za dodatkowe 30 dni zapłacimy 628 zł.
Vivus - pierwsza darmowa chwilówka nawet 3000 zł na 30 dni

Opłaty dodatkowe i kary za opóźnienie

W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie firma Vivus zacznie naliczać odsetki w wysokości dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie (odsetki ustawowe za opóźnienie wynoszą sumę stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i 5,5 punktów procentowych) oraz rozpocznie działania windykacyjne.

Wypełnij wniosek w VIVUS

Vivus – Podsumowanie

Zalety

 • Pierwsza pożyczka za darmo
 • Wysoka kwota darmowej pożyczki – 3000 zł!
 • Szybki proces rejestracji
 • Wysoka przyznawalność pożyczek
 • Logowanie przez Facebook
 • Bardzo dobre opinie klientów
 • Długa praca Infolinii (codziennie od 6 do 23)
 • Zwrot kosztów przy wcześniejszej spłacie pożyczki
 • Możliwość zwiększenia kwoty zobowiązania
 • Częste promocje
 • Możliwość przedłużenia terminu spłaty
 • Wysoki wiek maksymalny klienta (78 lat)
 • Bonus za polecenie firmy znajomym
 • Wysoka kwota maksymalna pożyczki- 7500 zł

Wady

 • Mało kont bankowych, czasami trzeba czekać dzień na wypłatę
 • Brak uzasadnienia w przypadku odmowy
 • Maksymalna kwota dostępna dopiero przy 5 pożyczce


Vivus Finance sp. z o.o.

17 Stycznia 56
Warszawa, Mazowieckie 02-146
Telefon: 221 221 227
Email: kontakt@vivus.pl

Wejdź na Vivus.pl

Wygraj nagrody w konkursie Vivus

Darmowa pierwsza pożyczka

do 1600 zł na 30 dni – za darmo!

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki

1600 zł – darmowa, bez żadnych kosztów

Maksymalna kwota kolejnej pożyczki

3500 zł

Okres spłaty

od 1 do 30 dni

Godziny pracy w dni powszednie

07.00 – 23.00

Godziny pracy w weekendy

sobota 08.00 – 18.00, niedziela 10.00 – 18.00

Banki, w któych firma posiada rachunek

Alior, Milennium, Pocztowy, Getin, ING, Pekao, PKO

Możliwość wydłużenia spłaty

TAK

Bazy, z których korzysta firma

KRD, EFRIF, BIG Infomonitor

Wiek pożyczkobiorcy

od 20 do 75 lat

Łączny koszt

14 %

Dodaj opinię o VIVUS

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora.


 1. 3 / 5.00

  Brałem wiele razy u nich pożyczkę, duży plus za opcję dobierania, BARDZO SZYBKIE transakcje na moje konto (do nich o wiele dłużej). Niestety daję 3 gwiazdki za nachalne, natrętne wydzwanianie!!! Nie wiem ile mam numerów od nich poblokowanych w telefonie. Przydałyby się także zniżki dla konkretnych (takich jak ja) klientów. Wszystko wskazuje na to, że będę coraz rzadziej korzystał z ich usług, ale mimo wszystko mają wiele argumentów na TAK.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 2. 5 / 5.00

  Skorzystałem ostatnio po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Szybko, sprawnie i bez biurokracji.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 3. 1 / 5.00

  Masakra! Po dwóch tygodniach opóźnienia w spłacie bez zapoznania się z powodem, do wieloletniego klienta wysyłają bandyta do domu w celu zapoznania się z terenem!! Skandal

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną

  • WTF? Bez zapoznania się z powodem? Nie wierzę, że Ci nie dzwonili! przecież oni robią taki wjazd na telefon, że próbuj nie odebrać hehe

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 4. 4 / 5.00

  Od lat na rynku i to ciągle ze stałą pozycją lidera. Jak dla mnie firma spoko, chociaż inne firmy ich lekko przegoniły;P

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną

  • Wcale nie lidera! To firma krzak!

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 5. 5 / 5.00

  Bardzo dobra firma Brałam juz kilka razy Zadnych problemów. Pieniadze w ciagu kilku minut na koncie

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 6. 3 / 5.00

  Wcale nie jest tak. że każdy u nich pożyczkę dostaje- ja otrzymałem pożyczke u konkurencji,a u nich nie. Ale nie bede sie wypowiadała jak to wsyztsko wyglada bo nie wiem. cennik maja ok. i ci, ktorzy dostali chyba raczej sa zadowoleni:)

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 7. 2 / 5.00

  Byłem z nich bardzo zadowolony. Do czasu. Spłaciłem wiele pożyczek w terminie. Przy ostatniej musiałem skorzystać z Recredit. Przy ostatniej racie stanąłem przed wyborem: spłacam całość albo rozkładam znowu na raty. Drugie rozłożenie to kurier - dla mnie odpada, więc spiąłem poślady, żeby spłacić prawie 4100zł na raz. Z połową tej kwoty spóźniłem się pięć dni - oczywiście o wszystkim poinformowałem ich wcześniej. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nie mam już u nich konta. Nie mogę się zalogować, ani też wziąć pożyczki, a pani na czacie przeklepywała formułki typu "zgodnie z wewnętrzną polityką... bla bla bla". Krótko mówiąc obrazili się na to, że wolałem z lekkim opóźnieniem spłacić całość niż spłacać w ratach 7tys zamias 4tys. Nie to nie. Zarobili na mnie mnóstwo pieniędzy. Więcej już nie zarobią. Ich strata :)

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 8. 1 / 5.00

  Ludzie, nie bierzcie pożyczki z Vivus , To naciągacze . Jeżeli nie spłacicie w terminie , to czeka was gehenna i bardzo wysokie odsetki . Polecam Provident, gdzie obsługa jest uprzejma i odsetki nie są takie duże,Nie będzie żadnej gwiazdki.

  Czy ta opinia była pomocna? 4 z 7 ludzi uważa tą opinię za pomocną

  • Zgadzam sie. Ja wzielam pozyczke wszystko bylo pozytywnie rozpatrzone a do dzis pieniedzy nie mam na kacie. Czekam juz 5 dzien i nic. Nawet nie racza odebrac telefonu ode mnie... to oszusci. Ludzie uwazajcie na Vivus. Naciagacze !!!!

   Czy ta opinia była pomocna? 3 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

  • Do kogo ty masz pretensje, skoro nie spłacasz długu w terminie??? Do firmy, czy raczej do siebie powinieneś mieć??? Czytasz umowy??? Tam jest wszystko wyraźnie napisane. VIVUS niczego nie ukrywa. Długi trzeba oddawać w terminie, a jak Cię nie stać, to ich nie bierz. Twoja argumentacja jest śmieszna

   Czy ta opinia była pomocna? 5 z 7 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 9. 1 / 5.00

  Nie polecam,vivus bardzo mnie zawiodl,pan z monitoringu naleznosci byl dosłownie bezczelny,pozyczke splacilam i profil usunelam,nigdy więcej vivusa,jest wiele innych,korzystniejszych ofert,z lepszą obsluga,ktorzy nie wygrazaja jak ten pan z monitoringu

  Czy ta opinia była pomocna? 4 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 10. 4 / 5.00

  Vivus jest OK. Oczywiście trzeba wiedzieć co się robi. Nic prostszego wziąć 2000 tylko że trzeba oddać 2350. Jak by nie było to taki portfel jest przydatny, oczywiście najczęściej korzystam z poziomu aplikacji w telefonie. Dzięki temu ta forma pożyczania jest taka prosta

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 11. 5 / 5.00

  Firma mega prawie 3 koła w niecałe 20 minut. Jadę na wakacje :)

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 12. 1 / 5.00

  Niestety z taką renomą na rynku nie pozwoliłabym sobie na takie błędy. Mianowicie: adres e-mail nieprawidłowy brak go w bazie, jednak przy peselu użytkownik widnieje w bazie. Nigdy stamtąd pożyczki nie brałam. Telefonicznie ciężko się dodzwonić , mailowo nie mogą rozwiązać problemu. Dodam ,że korzystam z jednego adresu e-mail.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 13. 5 / 5.00

  Vivus powinien być na 1 miejscu dużo i szybko jak jesteś wiarygodnym pożyczkobiorcą i na czas spłacasz

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 14. 5 / 5.00

  To jest najlpeszy czas na wziecie u nich pożyczki. Do każdej pożyczi daja bon na wakacje. Sprawdziłem- i faktycznie to działa!!! 500 zł na ulicy nie leży- a maja dobre oferty wakacyjne! Ja swoje wakacje zaczynam juz za 2 dni- i to właśnie dzięki vivusowi.

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 15. 5 / 5.00

  jestem naprawdę zadowolona, korzystałam przez jakiś czas 2 lata temu i teraz po takim czasie kilka dni temu i powiem, że poziom wciąż ten sam. Bez problemów, szybko kasa na koncie i w ogóle zero problemów. Jeśli chodzi o odsetki ludzie w banku nawet za małą kwotę tyle formalności i w większości trzeba isc i prowizje też się płaci, nic nie ma za darmo, ale tu chociaż trwa to błyskawicznie...

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 16. 5 / 5.00

  Zdecydowałem się na pożyczke u nich bo maja chyba najlepsze opinie wsrod klientów plus nie ma problemu z przyznaniem pozyczki- maja chyba najwyższą przyznawalnośść

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 17. 5 / 5.00

  Firma bardzo rzetelna i uczciwa.Zawsze mam większy limit.Vivus pl to dobra opcja liczę na dalszą współpracę

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 5 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 18. 5 / 5.00

  Jestem pozytywnie zaskoczony małą ilością informacji niezbędnych do wklikania przy wypełnianiu wniosku do wzięcia kredutu.
  Kredyt wziąłem online pod linkiem:
  http://m2m.turnmeon.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=1409&idDistributor=67815
  szybko, sprawnie, bezproblemowo.
  do 3000 zł oprocentowanie 0% z terminem zwrotu 30 dni.
  Swietna sprawa!

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 19. 5 / 5.00

  zdecydowanie tak firma rzetelna. już 3 lata jestem klientem i zawsze dostaje pożyczkę i to nawet i z niezłą zniżka

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

  • dokładnie, ja też :)

   Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną

 20. 5 / 5.00

  Vivusa reklmowac nie trzeba- firma zdecydowanie wyrobila sobie juz opinie jednej z najlepszych firm pozyczkowych i to w pelni zasluzenie.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną

Kwota:

Czas na spłatę: dni

   

Ferratum Money - pożyczka na raty

Zapisz się do naszego newslettera

Darmowe chwilówki

 • Ale gotówka Ale Gotówka
  4.32 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • MoneyMan MoneyMan
  4.39 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 61 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Net Credit Net Credit
  4.35 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Lendon LendOn
  4.01 / 5.00
  Pierwsze 2500 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Kuki.pl Kuki.pl
  4.07 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 8000 zł
 • Pożyczka Plus Pożyczka Plus
  3.98 / 5.00
  Koszt pierwszej pożyczki - 10zł
  2000 zł na 45 dni Maks. kwota: 5000 zł
 • Extra portfel Extraportfel
  4.28 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Visset Visset
  3.28 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Ferratum Bank opinie Ferratum Bank
  4.06 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Polożyczka opinie POLOżyczka
  4.01 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Chwilówkomat - opinie Chwilówkomat
  3.05 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Vivus Sp. z o.o. VIVUS
  4.00 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7500 zł
 • SMART Pożyczka Smart Pożyczka
  4.09 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Filarum Filarum
  4.23 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • MiLoan - opinie MiLoan
  2.53 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Tani Kredyt Tani Kredyt
  4.14 / 5.00
  Pierwsze 3100 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 6000 zł
 • Wandoo Wandoo
  4.20 / 5.00
  Pierwsze 2500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Szybka Gotówka - Chwilówka Szybka Gotówka
  3.99 / 5.00
  Pierwsze 6000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 6001 zł
 • Wonga WONGA
  3.94 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł za 10zł!
  1500 zł na 60 dni Maks. kwota: 10000 zł
 • Kredyt OK KredytOK
  3.36 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 15000 zł
 • VIA SMS Via SMS
  3.96 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Credit Credit
  2.56 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Łatwy Kredyt Łatwy Kredyt
  4.00 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3000 zł