Optima od 1999 roku specjalizuje się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Misją firmy jest zaspokajanie potrzeb klientów, oczekujących prostych i szybkich rozwiązań finansowych. Dla Optimy najwyższą wartością jest jej wiarygodność.

Obecnie pojawia się coraz więcej firm, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek poza bankowych. Warto korzystać z usług sprawdzonych marek, które zdążyły już zaistnieć w branży. Jedną z instytucji poza bankowych z wieloletnim doświadczeniem jest Optima. Ten pożyczkodawca udziela pożyczek na raty w kwocie od 500 do 20 000 zł na okres od 6 do 24 miesięcy. Oferta jest dopasowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Warto przyjrzeć jej się bliżej.

Wypełnij wniosek

Optima – firma przyjazna klientom

Jak już zostało wspomniane, Optima jest instytucją pozabankową, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem. Jakość usług tego pożyczkodawcy potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów.
Niewątpliwie w sektorze pozabankowym przybywa firm pożyczkowych. Jednak nie każda oferta jest tak atrakcyjna jak propozycja firmy Optima. Nie wszyscy pożyczkodawcy proponują tak wysokie kwoty zobowiązań. Nie zawsze można też liczyć na możliwość spłaty w systemie ratalnym. Dlatego każda firma, która proponuje wysokie kwoty z korzystnym okresem kredytowania warta jest uwagi.

Atrakcyjna pożyczka aż do 20000 zł w Optima

Klienci firm pożyczkowych cenią sobie dostęp do wysokich kwot. Szczególnie w przypadku pożyczek ratalnych ma to znaczenie. Finansowanie większych potrzeb wymaga przecież środków. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Optima. Maksymalna dostępna kwota to 20 000 zł. Sumy tego rzędu na pewno pozwolą na opłacenie wymarzonego wyjazdu albo sfinansowanie remontu, który od dawna planowaliśmy. Jeśli posiadamy mniejsze wydatki, ale chcemy spłacać je w systemie ratalnym, powinniśmy bliżej przyjrzeć się ofercie firmy Optima. Minimalna dostępna kwota to 500 zł, co pomoże nam poradzić sobie z niespodziewanym wydatkiem, który nie jest duży, jednak wymaga dofinansowania.
Innym aspektem, na który często zwracają uwagę pożyczkobiorcy jest okres kredytowania. W przypadku pożyczek na raty w Optima, wynosi on od 6 do 24 miesięcy. To bardzo korzystne warunki. Można elastycznie dopasować termin do spłaty interesującego nas zobowiązania. Jeśli decyzję poprzedza dokładna kalkulacja i planowanie, nie powinno to być problematyczne.

Weź 20000 zł w Optima!

Optima – minimum formalności

Bardzo ważną cechą, która interesuje klientów firm pożyczkowych, jest możliwość wzięcia pożyczki w łatwy sposób. Ograniczone do minimum formalności niewątpliwie sprzyjają internautom. W dobie pośpiechu mogą szybko złożyć wniosek z pominięciem wielu elementów, które są wymagane przez banki przy ubieganiu się o kredyt. Wtedy zazwyczaj konieczne jest załatwianie wszystkiego osobiście, co wiąże się z kolejnymi wizytami w placówce banku. Kto ma na to czas? Z pewnością ograniczona liczba osób ubiegających się o dofinansowanie.
Sektor pozabankowy wyróżnia się tym, że pomaga zaoszczędzić czas i przejść przez wszystkie formalności bardzo szybko. Wniosek online można wypełnić w ciągu kilku minut. Firmy takie jak Optima nie wymagają od klientów zbyt wielu dokumentów. W gruncie rzeczy potrzebne są podstawowe dane. Większość z nich klienci znają na pamięć, a pozostałe łatwo jest sprawdzić. Wnioskowanie osobiście w placówce ogranicza się przeważnie do jednej wizyty, co również jest dużą korzyścią. Warto o tym pamiętać wnioskując o pożyczkę.

Wypełnij formularz

Wymagania w Optimie

Każdy, kto chce ubiegać się o pożyczkę w ramach oferty Optima, musi posiadać polskie obywatelstwo. To bardzo ważny aspekt dla pożyczkodawców, ponieważ egzekwowanie zaległych należności od obcokrajowców byłoby dla nich problematyczne. Dlatego takie wymogi w ofertach firm pożyczkowych nikogo nie powinny dziwić.
Optima oczekuje od pożyczkobiorców również posiadania dowodu osobistego Można zatem wnioskować, że oferta pożyczkowa adresowana jest do osób, które ukończyły 18 lat. Ten dokument przyda nam się również dlatego, że składając wniosek online klienci będą zobligowani podać podstawowe dane na swój temat. Chodzi tu o personalia, adres, nr kontaktowy, czyli to, co będzie potrzebne m.in. w celu zweryfikowania naszej tożsamości. Osoba zainteresowana wzięciem pożyczki ratalnej w Optima musi mieć udokumentowany stały dochód. Instytucja pozabankowa nie precyzuje innych wymagań względem potencjalnych klientów. Deklaruje, że sprawdza ich obecność w rejestrach dłużników, jednak figurowanie w tych bazach nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki.

Proces ubiegania się o pożyczkę w Optima

Niewątpliwie zaletą oferty jest możliwość otrzymania pożyczki różnymi metodami. W ramach wspomnianej propozycji można pożyczać na cztery sposoby. Pierwszy z nich dotyczy standardowego ubiegania się o pożyczkę drogą internetową. Wtedy weryfikacja danych potencjalnego pożyczkobiorcy odbywa się za pośrednictwem aplikacji Instantor, która sprawdza autentyczność informacji,, jak również ocenia zdolność kredytową. Inna opcja to telefoniczne złożenie wniosku w rozmowie z konsultantem.
Jeśli wnioskujący preferuje bezpośredni kontakt z reprezentantem firmy, może zamówić jego wizytę w swoim domu. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z konsultantem, aby ustalić szczegóły spotkania z osobą, która profesjonalnie pomoże przejść przez konieczne formalności. Jeżeli klient aplikujący o pożyczkę chce osobiście złożyć wniosek, może udać się do placówki. To idealna opcja dla osób, które preferują bezpośredni kontakt z usługodawcą i chcą przekonać się, jak funkcjonuje firma pożyczkowa. Taka opcja to ukłon w stronę osób, które wolą załatwiać formalności w sposób tradycyjny. Szczególnie osoby starsze są przywiązane do takiej formy, ponieważ często nie posiadają umiejętności wystarczających do wnioskowania o pożyczkę online.

Weź pożyczkę

Optima – Podsumowanie

Zalety

 • Wysoka przyznawalność pożyczek
 • Nie trzeba posiadać konta bankowego
 • Sprawdzona firma
 • Posiada placówki naziemne
 • Reklama w TV
 • Prosty wniosek bez rejestracji i skanowania dokumentów
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki
 • Pożyczkę można spłacić w całości lub w części w dowolnym momencie.
 • Brak ukrytych opłat
 • Pieniądze wypłacane przez kuriera

Wady

 • Kliencie sprawdzani są w BIK oraz rejestrach dłużników.

wejdz na optima.pl

Optima - pożyczka z dostawą do domu

Informacje o Optima

Nazwa firmy

Optima sp. z o.o.

Adres ul. Grunwaldzka 82
80-244 Gdańsk
Telefon 801 800 400
Adres e-mail optima@optima.pl
Godziny pracy Poniedziałek-Piątek: 08:00-21:00
Weekend: 08:00-16:00
Wniosek Wypełnij wniosek