Optima Nasza ocena 7.5 /10

Optima - opinie

3.25 z 5 Na podstawie 35 opinii
(35 opinie o Optima)

Maksymalna kwota pożyczki: 20000 zł

Optima od 1999 roku specjalizuje się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Misją firmy jest zaspokajanie potrzeb klientów, oczekujących prostych i szybkich rozwiązań finansowych. Dla Optimy najwyższą wartością jest jej wiarygodność.

Porównaj

Obecnie pojawia się coraz więcej firm, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek poza bankowych. Warto korzystać z usług sprawdzonych marek, które zdążyły już zaistnieć w branży. Jedną z instytucji poza bankowych z wieloletnim doświadczeniem jest Optima. Ten pożyczkodawca udziela pożyczek na raty w kwocie od 500 do 20 000 zł na okres od 6 do 24 miesięcy. Oferta jest dopasowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Warto przyjrzeć jej się bliżej.

Wypełnij wniosek

Optima – firma przyjazna klientom

Jak już zostało wspomniane, Optima jest instytucją pozabankową, która może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem. Jakość usług tego pożyczkodawcy potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów.
Niewątpliwie w sektorze pozabankowym przybywa firm pożyczkowych. Jednak nie każda oferta jest tak atrakcyjna jak propozycja firmy Optima. Nie wszyscy pożyczkodawcy proponują tak wysokie kwoty zobowiązań. Nie zawsze można też liczyć na możliwość spłaty w systemie ratalnym. Dlatego każda firma, która proponuje wysokie kwoty z korzystnym okresem kredytowania warta jest uwagi.

Atrakcyjna pożyczka aż do 20000 zł w Optima

Klienci firm pożyczkowych cenią sobie dostęp do wysokich kwot. Szczególnie w przypadku pożyczek ratalnych ma to znaczenie. Finansowanie większych potrzeb wymaga przecież środków. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Optima. Maksymalna dostępna kwota to 20 000 zł. Sumy tego rzędu na pewno pozwolą na opłacenie wymarzonego wyjazdu albo sfinansowanie remontu, który od dawna planowaliśmy. Jeśli posiadamy mniejsze wydatki, ale chcemy spłacać je w systemie ratalnym, powinniśmy bliżej przyjrzeć się ofercie firmy Optima. Minimalna dostępna kwota to 500 zł, co pomoże nam poradzić sobie z niespodziewanym wydatkiem, który nie jest duży, jednak wymaga dofinansowania.
Innym aspektem, na który często zwracają uwagę pożyczkobiorcy jest okres kredytowania. W przypadku pożyczek na raty w Optima, wynosi on od 6 do 24 miesięcy. To bardzo korzystne warunki. Można elastycznie dopasować termin do spłaty interesującego nas zobowiązania. Jeśli decyzję poprzedza dokładna kalkulacja i planowanie, nie powinno to być problematyczne.

Weź 20000 zł w Optima!

Optima – minimum formalności

Bardzo ważną cechą, która interesuje klientów firm pożyczkowych, jest możliwość wzięcia pożyczki w łatwy sposób. Ograniczone do minimum formalności niewątpliwie sprzyjają internautom. W dobie pośpiechu mogą szybko złożyć wniosek z pominięciem wielu elementów, które są wymagane przez banki przy ubieganiu się o kredyt. Wtedy zazwyczaj konieczne jest załatwianie wszystkiego osobiście, co wiąże się z kolejnymi wizytami w placówce banku. Kto ma na to czas? Z pewnością ograniczona liczba osób ubiegających się o dofinansowanie.
Sektor pozabankowy wyróżnia się tym, że pomaga zaoszczędzić czas i przejść przez wszystkie formalności bardzo szybko. Wniosek online można wypełnić w ciągu kilku minut. Firmy takie jak Optima nie wymagają od klientów zbyt wielu dokumentów. W gruncie rzeczy potrzebne są podstawowe dane. Większość z nich klienci znają na pamięć, a pozostałe łatwo jest sprawdzić. Wnioskowanie osobiście w placówce ogranicza się przeważnie do jednej wizyty, co również jest dużą korzyścią. Warto o tym pamiętać wnioskując o pożyczkę.

Wypełnij formularz

Wymagania w Optimie

Każdy, kto chce ubiegać się o pożyczkę w ramach oferty Optima, musi posiadać polskie obywatelstwo. To bardzo ważny aspekt dla pożyczkodawców, ponieważ egzekwowanie zaległych należności od obcokrajowców byłoby dla nich problematyczne. Dlatego takie wymogi w ofertach firm pożyczkowych nikogo nie powinny dziwić.
Optima oczekuje od pożyczkobiorców również posiadania dowodu osobistego Można zatem wnioskować, że oferta pożyczkowa adresowana jest do osób, które ukończyły 18 lat. Ten dokument przyda nam się również dlatego, że składając wniosek online klienci będą zobligowani podać podstawowe dane na swój temat. Chodzi tu o personalia, adres, nr kontaktowy, czyli to, co będzie potrzebne m.in. w celu zweryfikowania naszej tożsamości. Osoba zainteresowana wzięciem pożyczki ratalnej w Optima musi mieć udokumentowany stały dochód. Instytucja pozabankowa nie precyzuje innych wymagań względem potencjalnych klientów. Deklaruje, że sprawdza ich obecność w rejestrach dłużników, jednak figurowanie w tych bazach nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki.

Proces ubiegania się o pożyczkę w Optima

Niewątpliwie zaletą oferty jest możliwość otrzymania pożyczki różnymi metodami. W ramach wspomnianej propozycji można pożyczać na cztery sposoby. Pierwszy z nich dotyczy standardowego ubiegania się o pożyczkę drogą internetową. Wtedy weryfikacja danych potencjalnego pożyczkobiorcy odbywa się za pośrednictwem aplikacji Instantor, która sprawdza autentyczność informacji,, jak również ocenia zdolność kredytową. Inna opcja to telefoniczne złożenie wniosku w rozmowie z konsultantem.
Jeśli wnioskujący preferuje bezpośredni kontakt z reprezentantem firmy, może zamówić jego wizytę w swoim domu. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie z konsultantem, aby ustalić szczegóły spotkania z osobą, która profesjonalnie pomoże przejść przez konieczne formalności. Jeżeli klient aplikujący o pożyczkę chce osobiście złożyć wniosek, może udać się do placówki. To idealna opcja dla osób, które preferują bezpośredni kontakt z usługodawcą i chcą przekonać się, jak funkcjonuje firma pożyczkowa. Taka opcja to ukłon w stronę osób, które wolą załatwiać formalności w sposób tradycyjny. Szczególnie osoby starsze są przywiązane do takiej formy, ponieważ często nie posiadają umiejętności wystarczających do wnioskowania o pożyczkę online.

Weź pożyczkę

Optima – Podsumowanie

Zalety

 • Wysoka przyznawalność pożyczek
 • Nie trzeba posiadać konta bankowego
 • Sprawdzona firma
 • Posiada placówki naziemne
 • Reklama w TV
 • Prosty wniosek bez rejestracji i skanowania dokumentów
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki
 • Pożyczkę można spłacić w całości lub w części w dowolnym momencie.
 • Brak ukrytych opłat
 • Pieniądze wypłacane przez kuriera

Wady

 • Kliencie sprawdzani są w BIK oraz rejestrach dłużników.

Optima sp. z o.o.

Grunwaldzka 82
Gdańsk 80-244
Telefon: 664100664
Email: optima@optima.pl

wejdz na optima.pl

Optima - pożyczka z dostawą do domu

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki

20000 zł

Maksymalna kwota kolejnej pożyczki

20000 zł

Okres spłaty

od 6 do 24 miesięcy

Godziny pracy w dni powszednie

od 8:00 do 21:00

Godziny pracy w weekendy

od 8:00 do 16:00

Banki, w któych firma posiada rachunek

Przelewy ekspresowe

Możliwość wydłużenia spłaty

Nie

Bazy, z których korzysta firma

BIG Infomonitor, ERIF, KRD, BIK

Wiek pożyczkobiorcy

od 18 – bez górnej granicy wieku

Łączny koszt

od 107,44%

Darmowa pierwsza pożyczka

brak

Dodaj opinię o Optima

W trosce o wysoką jakość komentarzy włączona jest moderacja dodanych opinii. Twój komentarz pojawi się po akceptacji przez moderatora.


 1. 1 / 5.00

  firma wprowadza klientów w błąd w sprawie zadłużenia -po spłacie pożyczki przyszło następnie wezwanie od komornika-okazało się po wielu telefonach że pani z Optimy podała nie kwotę całkowitą tylko część-z jej winy sprawa poszła do sądu a opłaty sądowe i komornicze oczywiście musi spłacić klient-NIE POLECAM-WRĘCZ ODRADZAM

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 2. 1 / 5.00

  niestety lipa

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 0 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 3. 5 / 5.00

  Oferta petarda! Niech każdy sobie przejrzy i porówna to dojdzie do takich samych wniosków.

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 3 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 4. 1 / 5.00

  Z dużej chmury , mały deszcz. Zwinęli swój lokal w Warszawie tak więc i biznesy się skończyły. Trzeba być debilem aby korzystać ze srajwusa czy hapi przez neta . Wolę pogadać face to face, ponegocjować i wiedzieć kto podpisuje umowę.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 6 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 5. 1 / 5.00

  Z dużej chmury , mały deszcz. Zwinęli swój lokal w Warszawie tak więc i biznesy się skończyły. Trzeba być debilem aby korzystać ze srajwusa czy hapi przez neta . Wolę pogadać face to face, ponegocjować i wiedzieć kto podpisuje umowę.

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 2 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 6. 1 / 5.00

  I po Optimie. Zwinęli swój lokal w Warszawie tak więc i biznesy się skończyły. Trzeba być debilem aby korzystać ze srajwusa czy hapi. Wolę pogadać face to face, ponegocjować i wiedzieć kto podpisuje umowę.

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 7. 1 / 5.00

  Nie polecam, najgorsza firma, z takim podejsciem to nie widze tej firmy na rynku pozabankowym. Zwadza Klientow, wyszukuja coraz to nowsze powody nie otrzymania maili od firmy w celu zaakceptowania umowy. Nie kontaktuja sie z Klientami, narazaja na koszty, klient sam musi domagac sie informacji, nie oddzwaniaja pomimo zapewnien.

  Czy ta opinia była pomocna? 6 z 8 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 8. 3 / 5.00

  Oferta jakich wiele. Ani szczególnie dobra ani specjalnie zła.

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 9. 2 / 5.00

  Bardzo kiepska obsługa. Nieprzyjemna i ordynarna!

  Czy ta opinia była pomocna? 6 z 6 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 10. 4 / 5.00

  Oferta ma bardzo wiele zalet zaczynajac od cennika a konczac na milej obsluge. Polecam

  Czy ta opinia była pomocna? 0 z 4 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 11. 1 / 5.00

  Zdecydowanie odradzam! Jest mnóstwo znacznie bardziej przejrzystych i uczciwych ofert na rynku pożyczek.

  Czy ta opinia była pomocna? 10 z 12 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 12. 1 / 5.00

  Nie wierzcie tej jak jej tam Optimie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wyłudzają od ludzi pieniądze!!! Udzielają pożyczek osobom podszywającym się pod inne osoby na fałszywe dokumenty!!! Potem przysyłają upomnienia do zapłaty Bogu ducha winnym osobom i jeszcze podkreślają, że nie mogą przedstawić umowy zawarcia pożyczki, bo jej nie mają!!! OSZUSCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wystrzegajcie się jej ludzie!!!!!

  Czy ta opinia była pomocna? 11 z 11 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 13. 1 / 5.00

  Zagmatwana ta oferta, a procent w skali roku kosmiczny. To jacyś cwaniacy.

  Czy ta opinia była pomocna? 8 z 8 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 14. 1 / 5.00

  Nie polecam! Szczegóły umowy są niejasne, oferta wycelowana w kobiety, jako łatwiejszy łup.

  Czy ta opinia była pomocna? 8 z 8 ludzi uważa tą opinię za pomocną
  • Kobiety nie są "łatwiejszym łupem"!! po prostu lepiej spłacają pożyczki niż faceci

   Czy ta opinia była pomocna? 0 z 1 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 15. 1 / 5.00

  Oferta dla desperatów. Trudno doczytać się w niej tego co najważniejsze. NIE POLECAM!

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 5 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 16. 4 / 5.00

  Nie wiem skąd autor artykułu wziął informację, ale praktycznie wszystko jest bzdurą, polecam zapoznac sie szczegółowo z ofertą i wymaganiami wobec klienta, a nie pisac bzdety

  Czy ta opinia była pomocna? 7 z 9 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 17. 1 / 5.00

  jeden z gorszych parabanków potrafą dzwonić do ciebie rano w dniu spłaty pożyczki z pretensjami czy mam zamiar dziś wplacic pozyczkę żałosne ale prawdziwe 2 razy się przekonałem wpłacilem dzień przed ale po południu a oni jak wyżej 9 rano dzwona szok i wkurzające to

  Czy ta opinia była pomocna? 9 z 11 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 18. 5 / 5.00

  Dobrze, że podrasowali oferte bo ta stara była raczej kiepska

  Czy ta opinia była pomocna? 2 z 5 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 19. 5 / 5.00

  Z oferty calkiem spoko zmienili na ofertę mega spoko. Firma się uczy i rozumie, że konkurencja nie śpi. Walka o klienta jest zacięta i trzeba ofertę ulepszać- przede wszytskim cenowo- bo czasy kiedy ludzie bali się pożyczek pozabankowych się skończyły. Ludzie wiedzą, że firmy są uczciwe a to całe straszenie odsetkami jest bezsensowne bo dopiero jak się nie oddaje pieniędzy na czas to procenty rosną. Fajnie, że i Optima działa.

  Czy ta opinia była pomocna? 5 z 10 ludzi uważa tą opinię za pomocną
 20. 5 / 5.00

  U nas mają 10/10 to i jak daje im 5 na 5 gwiazdek. Dobra firma, raty są ok, działają szybko i sprawnie- jest git!

  Czy ta opinia była pomocna? 1 z 8 ludzi uważa tą opinię za pomocną

Firma Optima zawiesiła swoją działalność i nie udziela już pożyczek.

Zobacz polecane oferty Przejdź do opisu i opinii Optima »

Kwota:

Czas na spłatę: dni

   

Zapisz się do naszego newslettera

Darmowe chwilówki

 • Lendon LendOn
  3.89 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Extra portfel Extraportfel
  4.17 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 45 dni gratis!
  Maks. kwota: 6000 zł
 • Net Credit Net Credit
  4.43 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Ale gotówka Ale Gotówka
  4.38 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Kuki.pl Kuki.pl
  3.77 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • MiLoan - opinie MiLoan
  3.56 / 5.00
  Pierwsze 2500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Visset Visset
  3.41 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • zylion logo Zylion
  4.31 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3500 zł
 • Halo Pożyczka opinie Halo Pożyczka
  3.67 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • Finbo - pierwsza promocyjna pożyczka do 3000 zł na 30 dni Finbo
  4.22 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 10000 zł
 • MoneyMan Money Man na raty
  4.50 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 61 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • VIA SMS Via SMS
  4.00 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • MoneyMan MoneyMan
  4.55 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 60 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Modna pożyczka Modna Pożyczka
  4.65 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 2001 zł
 • Szybka Gotówka - Chwilówka Szybka Gotówka
  3.90 / 5.00
  Pierwsze 6000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Filarum Filarum
  4.26 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł
 • SMART Pożyczka Smart Pożyczka
  4.13 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Lime Kredyt Lime Kredyt
  3.02 / 5.00
  Pierwsze 3250 zł gratis!
  Maks. kwota: 4000 zł
 • Polożyczka Logo POLOżyczka
  3.87 / 5.00
  Pierwsze 1000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 8000 zł
 • Kredyt OK KredytOK
  3.20 / 5.00
  Pierwsze 3000 zł na 40 dni gratis!
  Maks. kwota: 15000 zł
 • Tani Kredyt Tani Kredyt
  4.12 / 5.00
  Pierwsze 3100 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 7000 zł
 • Łatwy Kredyt Łatwy Kredyt
  3.92 / 5.00
  Pierwsze 1500 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 3000 zł
 • Pożyczka Plus Pożyczka Plus
  3.95 / 5.00
  Koszt pierwszej pożyczki - 0 zł
  2000 zł na 30 dni Maks. kwota: 8000 zł
 • Credilo - opinie Credilo
  2.36 / 5.00
  1200 na 30 dni gratis!
  1200 zł Maks. kwota: 3500 zł
 • Chwilówkomat - opinie Chwilówkomat
  3.35 / 5.00
  Pierwsze 2000 zł na 30 dni gratis!
  Maks. kwota: 5000 zł