Przelew z konta – najbezpieczniejsza forma weryfikacji

Gdyby firmy pożyczkowe prowadziły stacjonarne placówki czy też miały możliwość zweryfikowania historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej, nie musiałyby pobierać żadnych opłat. Jednak większość pożyczkodawców działa online. Stąd też potrzebny był inny sposób na skontrolowanie tożsamości klienta, aby przypadkiem nie obarczyć kogoś koniecznością spłaty zobowiązania, podczas gdy dana osoba padła ofiarą kradzieży dokumentu tożsamości czy danych osobowych.

Opłata weryfikacyjna jest jednorazowa

Opłata weryfikacyjna ma postać przelewu realizowanego z konta bankowego osoby, która składa wniosek o pożyczkę. Niezbędne jest, aby wnioskujący figurował jako właściciel rachunku. Zgodność danych wpisanych we wniosku o chwilówkę online z informacjami widocznymi przy przelewie to jeden z najważniejszych warunków wydania przez firmę niebankową pozytywnej decyzji. Opłata ma charakter jednorazowy, co oznacza, że ponosi się ją tylko przy aplikowaniu po raz pierwszy o pożyczkę w danej firmie. Nie podlega natomiast zwrotowi, również w sytuacji nieprzyznania pieniędzy.

1 zł lub 1 gr – wysokość opłaty weryfikacyjnej

Opłata weryfikacyjna zwykle wynosi 1 gr lub 1 zł. Pierwszy wariant stosuje m.in. Filarum, Ekspres Kasa, Smartpożyczka, Ofin.pl, Vivus, Kredito24, Pandamoney czy SohoCredit. Opłata jednozłotowa wymagana jest przez Kasomat, Syner czy NetCredit. Wyjątkiem jest Wonga, która uzyskanie pożyczki uzależnia od dokonania przelewu na 10 gr.

Konto w banku pożyczkodawcy przyspiesza proces pożyczki

Istotne jest również to, w jakim banku mamy konto. Jeśli w tym samym, co pożyczkodawca, wówczas wykonując przelew, możemy liczyć na szybszą weryfikację wniosku, a przez to krócej czekamy, aż pieniądze pojawią się na koncie. Dzięki temu od wydania pozytywnej decyzji kredytowej do zaksięgowania przelewu może minąć zaledwie 10-15 minut.

Warto pamiętać, że firmy pożyczkowe działające zgodnie z prawem zwykle nie pobierają opłaty weryfikacyjnej wyższej niż 1 zł. Dlatego, gdy w ręce wpadnie nam oferta, w której wymóg otrzymania pożyczki online uzależniony jest od poniesienia wysokiej opłaty wstępnej, w naszej głowie powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Z dużą dozą prawdopodobieństwa za usługą kryje się nieuczciwy przedsiębiorca, który żeruje na łatwowierności i potrzebie szybkiego pozyskania dodatkowych pieniędzy.