1. Karty kredytowe w mBank S.A.
 2. Podstawowa karta kredytowa mBank – opłaty
 3. Karta kredytowa Mastercard Me od mBank
 4. Karta kredytowa Visa Premium
 5. Karta kredytowa World Mastercard, World Mastercard Intensive i World Mastercard Elite w mBank
 6. Zadłużenie na karcie kredytowej w mBanku
 7. Korzyści karty kredytowej w mBanku
 8. Jak założyć kartę kredytową w mBank?

Oferta kart jest przygotowana dla każdego rodzaju klienta – w mBanku można starać się, w zależności od naszej zamożności, o limit kredytowy od 500 do 500 000 złotych, By mieć tu kartę kredytową za darmo należy dokonywać odpowiedniej ilości transakcji bezgotówkowych rocznie.

 • World Mastercard (RRSO 10,72%),
 • Mastercard Me (RRSO 10,72%),
 • World Mastercard Intensive (RRSO 10,50%),
 • World Elite Mastercard (RRSO 10,72%),
 • Visa Premium (RRSO 10,72%).

Sprawdź ofertę

Karty kredytowe mBank – podstawowe informacje 

Wariant kartyPodstawowaWorld MastercardMastercard MeWorld Mastercard IntensiveVisa PremiumWorld Elite Mastercard
Oprocentowanie10%10%10%10%10%9,5%
Limit kredytowy1500 – 20 000 zł3000 – 100 000 zł500 – 20 000 zł3000 – 200 000 zł3 000 – 200 000 zł20 000 – 500 000 zł
Okres bezodsetkowy54 dni54 dni54 dni54 dni54 dni54 dni
Spłata minimalna5%; nie mniej niż 30 PLN5%; nie mniej niż 30 PLN5%; nie mniej niż 30 PLN5%; nie mniej niż 30 PLN5%; nie mniej niż 30 PLN5%; nie mniej niż 30 PLN
Opłata za przekroczenie limitu1% kwoty1% kwoty1% kwoty1% kwoty1% kwoty1% kwoty

Podstawowa karta kredytowa mBank – opłaty

Podstawowa karta kredytowa w mBanku jest dostępna w dwóch wariantach – Mastercard Standard i Visa Classic. Różnica w faktycznych kosztach użytkowania obu kart polega jedynie na odmiennych opłatach za przewalutowanie. Możliwość wybrania organizacji płatniczej (Mastercard lub Visa) to interesująca możliwość, którą banki rzadko dają swoim klientom.

Jak nazwa wskazuje – to karty podstawowe i opłaty za ich użytkowanie są niewielkie. Z drugiej strony limit kredytowy też jest dość skromny, bo wynosi maksymalnie 20 000 złotych.

Skorzystaj z oferty

Opłaty za podstawową kartę kredytową w MbankuMastercard StandardVisa Classic
Wydanie karty głównej30 zł30 zł
Miesięczna opłata za kartę3,5 zł (zwracana po wykonaniu transakcji na kwotę 1200 zł), lub opłata roczna 70 zł, której również można uniknąć po wykonaniu odpowiedniej liczby transakcji0 zł (70 zł rocznie, jeśli wykonane zostanie za mało transakcji bezgotówkowych)
Miesięczna opłata za kartę dodatkowąbez opłatbez opłat
Warunki darmowej karty kredytowej12 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznie
Bankomaty5%, min. 10zł5%, min. 10zł
Koszt przewalutowania2% dla waluty EUR,
3% dla walut innych niż EUR i PLN
5,90%

Karta kredytowa Mastercard Me od mBank

Mastercard Me to wyjątkowa karta kredytowa. Można samodzielnie wybrać jej szatę graficzną. Może to być dowolne zdjęcie, które nie jest chronione prawem autorskim (np. zrobione samodzielnie), kartę przezroczystą(!), albo wybrać jeden ze wzorów udostępnionych w galerii mBank.

To karta skierowana do osób młodych. Opłaty za korzystanie z niej są najniższe w całej ofercie mBanku, a do darmowej opcji wystarczą transakcje bezgotówkowe na kwotę 10 tys. złotych rocznie.

Zamów kartę

Opłaty za Mastercard Me w Mbanku

Wydanie karty głównej10 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł (50 zł rocznie, jeśli wykonane zostanie za mało transakcji bezgotówkowych)
Miesięczna opłata za kartę dodatkowąbez opłat
Warunki darmowej karty kredytowej10 000 zł transakcji bezgotówkowych rocznie
Bankomaty5%, min. 10zł
Koszt przewalutowania2% dla waluty EUR,
3% dla walut innych niż EUR i PLN

Karta kredytowa Visa Premium

W ofercie mBanku to karta od Visy z najwyższym możliwym limitem, który wynosi do 200 tys. złotych. Pomimo wysokiego limitu kredytowego, ta karta nie jest szczególnie droga. Opłata za wydanie to zaledwie 30 zł, a do całkowitej darmowości wystarczą transakcje bezgotówkowe na kwotę 18 tys. złotych miesięcznie.

Do karty Visa Premium otrzymamy bezpłatnie usługę Concierge. To specjalny serwis informacyjno-organizacyjny, w którego zakres wchodzą serwis awaryjny, usługi informacyjne i pakiet organizacyjno-rezerwacyjny. Można dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo czasu na wyszukiwaniu np. hydraulika, czy rezerwacji miejsca w restauracji.

Opłaty za kartę Visa Premium w mBank

Wydanie karty głównej30 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł (300 zł rocznie, jeśli wykonane zostanie za mało transakcji bezgotówkowych)
Miesięczna opłata za kartę dodatkową0 zł
Warunki darmowej karty kredytowej18 000 zł lub 240 transakcji rocznie
Bankomaty5%, min. 10zł
Koszt przewalutowania5,90%

mBank: World Mastercard, World Mastercard Intensive World Mastercard Elite

Mbank oferuje trzy karty z serii World Mastercard, dostosowane do klientów o różnym stopniu zamożności. W ich ramach dostępne są, oprócz wysokiego limitu (100 – 500 tys złotych) i 54-dniowego okresu bezodsetkowego atrakcyjne promocje.

Karta World Mastercard to propozycja zbierania punktów Priceless Specials. Za każde 5 wydanych złotych otrzymasz jeden punkt. Punkty można wymieniać bezpośrednio na zakupy, gotówkę, albo nagrody z katalogu Mastercard. Już za pierwszą transakcję kartą otrzymasz 800 punktów.

World Intensive to karta dla osób, które często podróżują – można dzięki niej płacić w obcej walucie bez żadnych dodatkowych opłat. Ta karta kredytowa również uczestniczy w programie Priceless Specials. Do 15.01.2020 r. jej wydanie jest całkowicie darmowe.

World Elite Mastercard jest skierowana do najbardziej wymagających klientów. Dzięki niej czas między przelotami będziesz mógł spędzić w jednym z 1200 saloników VIP. Otrzymasz też szeroki zakres ubezpieczeń podróżnych i assistance, usługę World Elite Concierge, a środki zapłacisz za darmo z każdego bankomatu na całym świecie. Środki z wypłaty z bankomatu od razu będą jednak podlegały oprocentowaniu.

Skorzystaj z oferty

Opłaty za kartę Mastercard w MbankWorldWorld IntensiveWorld Elite
Wydanie karty głównej30 zł50 zł (0zł do 15.01.2020 r.)900 zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł (350 zł rocznie, jeśli wykonane zostanie za mało transakcji bezgotówkowych)0 zł (400 zł rocznie, jeśli wykonane zostanie za mało transakcji bezgotówkowych)0 zł (900 zł rocznie, jeśli wykonane zostanie za mało transakcji bezgotówkowych)
Miesięczna opłata za kartę dodatkową0 zł0 zł0 zł
Warunki darmowej karty kredytowej18 000 zł lub 240 transakcji bezgotówkowych rocznietransakcje bezgotówkowe na kwotę 30 000 zł rocznietransakcje bezgotówkowe na kwotę 90 000 zł
Bankomaty5%, min. 10zł5%, min. 10zł0 zł
Koszt przewalutowania2% dla waluty EUR,
3% dla walut innych niż EUR i PLN
0%2% dla waluty EUR,
3% dla walut innych niż EUR i PLN

Zadłużenie na karcie kredytowej w mBanku

Korzystanie z limitu kredytowego na kartach od mBanku jest bardzo proste. Można spłacać zobowiązanie bezodsetkowo w ciągu 54 dni, albo rozłożyć spłatę na wygodne raty.

 • Spłata minimalna wynosi 5 proc. zadłużenia na karcie miesięcznie. Odsetki za pozostałą kwotę zostaną doliczone do kolejnego wyciągu.
 • Okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. Jeśli od daty zaciągnięcia kredytu spłacisz pieniądze w takim czasie, to nic za to nie zapłacisz.
 • Zadłużenie można rozłożyć na raty dzięki usłudze “Spłata na raty”.

Kartę kredytową w mBank można spłacać zarówno przez rachunek powiązany z kartą, jak i przelew z innego banku. Istnieje też możliwość ustanowienia automatycznego, comiesięcznego polecenia spłaty karty w minimalnej, bądź dowolnie większej kwocie. Oprócz tych metod, zawsze można spłacić kartę bezpośrednio w placówce banku albo przez telefon.

Skorzystaj z oferty

Zalety karty kredytowej w mBanku

Przy umiejętnym korzystaniu z karty kredytowej w tym banku możesz nie zapłacić za korzystanie z niej zupełnie nic. W dodatku mBank udostępnia szereg doskonałych usług dla wszystkich użytkowników swoich kart kredytowych. Zobacz, jakie promocje i usługi dodatkowe może zaproponować mBank.

Korzyści kart mBanku

 • Spłata na raty. Usługa rozłożenia spłaty zadłużenia na karcie kredytowej na od 3 do 60 rat z oprocentowaniem 10 proc. w skali roku (9,5 proc. na karcie World Elite). Łączna kwota rozłożona na raty nie może przekroczyć 80 proc. limitu karty.
 • mOkazje. Użytkownicy kart kredytowych mBanku dostają dostęp do mOkazji, czyli wyjątkowych ofert i promocji przygotowanych przez partnerów banku. Jeśli skorzystasz z mOkazji, to po 60 dniach otrzymasz zwrot części pieniędzy za zakupy.
 • mTransfer. To usługa płatności online, która jest powszechnie używana sklepach internetowych. Dzięki dwustopniowej weryfikacji jednorazowym hasłem SMS płatności przez mTransfer są całkowicie bezpieczne. Dodatkowo wszelkie zakupy opłacone tą metodą można ubezpieczyć. To gwarancja zakupów w internecie zgodnych z opisem.
 • Przelew z karty kredytowej. Taki przelew można wykonać tak samo jak zwykły przelew bankowy – na dowolne konto, również płacąc za rachunki czy podatki do urzędu skarbowego. Środkami z karty można też zasilić swoje konto bankowe.
 • Płatności telefonem. Wystarczy posiadać na telefonie aplikację Google Pay i dodać do niej kartę kredytową, by wygodnie płacić za pośrednictwem telefonu środkami z karty kredytowej. Przez Google Pay można też wypłacać za darmo pieniądze z bankomatów w kwotach powyżej 100 zł.
 • Bezpieczeństwo. mBank prowadzi 24 godzinny monitoring wszelkich transakcji dokonywanych kartami kredytowymi. Jeśli system uzna działalność na karcie za nietypową, to bank skontaktuje się z tobą w celu wyjaśnienia nieścisłości. mBank honoruje też usługę chargeback. Jeśli zostałeś w jakiś sposób oszukany przez sprzedawcę, to VISA lub MasterCard po rozpatrzeniu reklamacji zwrócą ci pieniądze z takiej transakcji.
 • Ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń do karty kredytowej. Do karty można dokupić ubezpieczenie, które wymaga minimum formalności. Nie trzeba wypełniać oświadczenia o stanie zdrowia i ankiety medycznej. Dzięki temu twoja rodzina będzie zabezpieczona na wypadek, gdybyś nie mógł spłacić zadłużenia na karcie z losowych przyczyn.

Jak założyć kartę kredytową w mBank?

Kartę kredytową można zamówić w mBanku na trzy sposoby:

 • Przez złożenie wniosku online,
 • w placówce banku,
 • albo przez infolinię.

Wystarczy podać kwotę limitu kredytowego, który cię interesuje, dane z dowodu osobistego i miesięczne wydatki oraz dochody. Dodatkowo konieczne będa dokumenty potwierdzające osiągane dochody, takie jak umowa o pracę.

Stali klienci mBanku mogą złożyć wniosek przez samą bankowość internetową, unikając tym samym większosći formalności związanych z wydaniem karty. Umowę można podpisać w oddziale banku, albo, jeśli posiadasz już rachunek w mBanku, przez bankowość elektroniczną.

Zamów kartę