Co to jest porównywarka Bancovo?

Bancovo jest porównywarką ofert kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych. Działa od początku 2018 roku. To marka należąca do NewCommerce Services, spółki, której głównym inwestorem jest Alior Bank S.A.

Na stronie porównywarki można wypełnić wniosek, który trafi do współpracujących ze spółką firm. Bancovo umożliwia też sprawdzenie swojego statusu BIK za darmo, nawet przez te osoby, które jeszcze nie chcą brać żadnych zobowiązań finansowych. Ponadto platforma stawia sobie cele edukacyjne, dlatego na stronie można znaleźć artykuły dotyczące bezpiecznego zarządzania finansami oraz porady prawne (i nie tylko) dotyczące pożyczania.

Porównywarka Bancovo konsekwentnie buduje swoją pozycję w branży finansowej, stale poszerzając listę współpracujących z firmą banków i pożyczkodawców.

Opinie o porównywarce Bancovo

Opinie użytkowników na temat Bancovo są pozytywne. Klienci chwalą sobie możliwość sprawnego porównania kilku ofert. Niektórzy są mniej zadowoleni, ponieważ Bancovo współpracuje tylko z kilkoma wybranymi firmami pożyczkowymi, w związku z tym wniosek pożyczkowy trafia do mniejszej liczby miejsc niż przy niektórych innych porównywarkach. Minusem tej porównywarki jest fakt, że nie znajdziemy w niej produktów takich jak kredyty hipoteczne. Nie porównamy tam więc ofert jednego z najczęściej poszukiwanych kredytów.

Samo Bancovo publikuje rozbudowane opisy produktów finansowych oferowanych przez firmy, z którymi współpracuje. Na stronie można więc znaleźć opis konkretnych pożyczek i kredytów wraz z minimalnymi i maksymalnymi kwotami oraz czasem kredytowania. Dla dociekliwych stworzono także szeroki opis historii i charakterystyki każdej z firm. Opinie na temat produktów finansowych są umieszczone w formie spisu zalet i wad.

Bancovo – informacje o firmie

Bancovo należy do spółki NewCommerce Services. Spółka działa jako pośrednik kredytowy kilku banków oraz kilku firm pożyczkowych. Bancovo oferuje więc kredyty celowe (ale nie hipoteczne), pożyczki bez zaświadczeń, w tym pożyczki chwilówki i pożyczki ratalne. Oferty wybierane są indywidualnie na podstawie potrzeb klienta, który składa wniosek pożyczkowy przez platformę Bancovo.

Firma posiada prawo wykonywania czynności dotyczących wzięcia zobowiązania. Czynności o których mowa to przyjmowanie wniosków, przedstawienie ofert, zbieranie i przetwarzanie danych osobowych, odbieranie oświadczeń weryfikacja tożsamości, odbieranie zgód.

Bancovo należy do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, otrzymało Certyfikat Audytu Etycznego KPF (który ma na celu promowanie wysokich standardów etycznych wśród przedsiębiorstw finansowych) oraz zostało uznane za najbardziej innowacyjny Nowy Cyfrowy Biznes 2018 roku w konkursie The Heart Corporate Innovation Awards 2018. Bancovo otrzymało to wyróżnienie podczas uroczystej gali w styczniu 2019 roku. Tuż po starcie porównywarki przedstawiciele firmy szacowali, że Bancovo ma potencjał do stania się najważniejszą platformą e-commerce branży finansowej w Polsce. Według wstępnych szacunków i wypowiedzi Moniki Charamsy, prezesa spółki NewCommerce Services, Bancovo w 2020 r. ma sprzedać łącznie do 3 mld zł kredytów1.

Bancovo – dane kontatkowe

Nazwa firmy NewCommerce Services sp. z o. o.
Adres ul. Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa
Godziny pracy pn. – pt. w godz. 8:00 – 20:00
Telefon +48 22 100 43 44

Jak wziąć kredyt lub pożyczkę w Bancovo?

Na stronie głównej Bancovo znajdziemy kalkulator pożyczkowy, którego działanie kojarzy większość osób, które kiedykolwiek brały pożyczkę przez internet. Za pomocą specjalnych suwaków można wybrać preferowaną kwotę i czas spłaty pożyczki/kredytu, a system sam obliczy przykładowe RRSO i wysokość raty.

Bancovo pozwala na złożenie wniosku pożyczkowego, który zostanie skierowany do wszystkich współpracujących z porównywarką firm i banków. Jak zapewnia na stronie głównej firma, odpowiedź na wniosek można uzyskać zaledwie w ciągu kilku minut. W razie dodatkowych pytań można skorzystać z wygodnego czatu w prawym dolnym rogu ekranu, kontaktując się w ten sposób z konsultantem Bancovo.

Za strony głównej Bancovo można przejść do czterech sekcji: Jak to działa?, O nas, Nasi partnerzy oraz Status BIK. Ta ostatnia jest najciekawsza, ponieważ pozwala z poziomu platformy sprawdzić swój status BIK, który jest ważnym elementem branym przez uwagę podczas przyznawania kredytu przez banki oraz czasem przez firmy pożyczkowe, które nie oferują np. pożyczek bez BIK.

Bancovo w social mediach

Porównywarka kredytów i pożyczek Bancovo jest aktywnie promowana w różnych kanałach social media. Najwięcej wzmianek o niej można znaleźć na Facebooku i na Twitterze, gdzie platforma posiada własne konto. Krótkie wpisy na temat przeprowadzanych aktualnie działań, w tym działań charytatywnych, reklamowych i brania udziału w konkursach publikowane są tam co ok. dwa – trzy dni.

Bancovo nie posiada własnego konta na Instagramie, ale często bywa oznaczane w hashtagach. Oznaczenia Bancovo można znaleźć w postach artysty rock polo Sławomira, który podjął współpracę reklamową ze spółką. Dlatego zdjęcia piosenkarza można znaleźć na stronie głównej Bancovo oraz w wielu postach na stronie Bancovo na Facebooku. Fanpage spółki jest regularnie prowadzony od momentu wejścia Bancovo na rynek finansowy. Specjaliści social media tej firmy publikują nowe posty codziennie lub co dwa dni, czasem wrzucając na stronę co ciekawsze oferty współpracujących z nimi partnerów finansowych.

Porównywarki kredytów i pożyczek – czy warto z nich korzystać?

Polacy coraz chętniej korzystają z kredytów bankowych i produktów pozabankowych. Coraz rzadziej i mniej pożyczamy od rodziny – obecnie kwoty pożyczek w rodzinie wynoszą ok. 250 – 450 zł2. Znacznie więcej pożyczamy w firmach i bankach. Polska jest jednym z liderów na światowej mapie fintechów – posiada rynek finansowych technologii wart ponad 860 milionów dolarów. Największą popularnością cieszą się pożyczki online.

Z tego powodu powstała potrzeba szybkiego wyszukiwania jak najbardziej korzystnych i dopasowanych ofert. Porównywarki pożyczek i kredytów to produkt, który z pewnością pomaga klientom odnaleźć się w gąszczu atrakcyjnych ofert.


  1. https://www.spidersweb.pl/2018/03/bancovo-opinie.html, Michał Tabaka, Spider’s Web, data publikacji: 06.03.2018r.
  2. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/ile-polacy-pozyczaja-pieniedzy-rodzinie-i-znajomym-badanie/vz6qer5, ISBNews, Business Insider Polska, data publikacji 13.02.2019r.