Na czym polega płatność BLIK?

Możliwość płatności BLIK powstała wraz z nawiązaniem przez Wongę współpracy z Polskim Standardem Płatności. Jest to bowiem operator systemu BLIK, działający od 2015 roku. Zaistniał na mocy porozumienia sześciu instytucji bankowych, którymi są: PKO BP, Bank Millenium, Alior Bank, ING Bank Śląski, mBank i BZ WBK, a od marca 2016 roku również Getin Noble.

Aby spłacić zadłużenie przy pomocy wygenerowanego kodu BLIK, należy zadzwonić do konsultanta Wonga. Następnie uruchamiamy aplikację mobilną banku, w którym mamy rachunek bankowy, aby wygenerować jednorazowy kod BLIK. Sześciocyfrowy kod przekazujemy pracownikowi firmy pożyczkowej, który wprowadza go do systemu. Są to w pełni bezpieczne transakcje. Świadczy o tym konieczność każdorazowego potwierdzenia płatności w telefonie komórkowym.

Zalety wykorzystania płatności BLIK

Nowy obszar zastosowania płatności BLIK ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na wygodne regulowanie zobowiązań finansowych. Dzięki temu proces pożyczania staje się jeszcze prostszy, a dzisiaj praktycznie każdy korzysta z telefonów komórkowych. Płatności BLIK również cieszą się coraz większą popularnością, z biegiem czasu będzie korzystać z nich jeszcze szersze grono osób. Do tego pożyczkobiorcy cenią efektywne i komfortowe rozwiązania, dlatego na pewno z uwagą przyjrzą się nowej propozycji Wongi.

Wonga – pożyczki dla każdego

Wonga jest międzynarodową firmą pożyczkową, wywodzącą się z Wielkiej Brytanii. Powstała w 2007 roku, w Polsce z kolei rozpoczęła swoje działania w roku 2013. Obecnie swoje usługi świadczy na trzech kontynentach. Udziela pożyczek internetowych, a dokładniej pożyczek chwilówek oraz pożyczek ratalnych. Minimalna kwota w przypadku pożyczek krótkoterminowych to 50 zł, maksymalna zaś 1500 zł. Pożyczki na raty z kolei można zaciągnąć na większe sumy, starając się nawet o 3000 zł. Okres pożyczkowania w zależności od rodzaju zobowiązania wynosi od 1 do 60 dni bądź do 12 miesięcy. Firma bardzo dba o opinię swoich klientów i wprowadza nowe rozwiązania komunikacyjne.

”Nowoczesne rozwiązania wykorzystujące technologie przyciągają nowych klientów. Pożyczkobiorcy cenią sobie oszczędność czasu i wygodę, dlatego wybiorą firmę pożyczkową, która zagwarantuje im komfortowe branie i spłacanie pożyczek. Wonga doskonale wpisała się w te potrzeby, ponieważ dzięki kodom BLIK zobowiązanie można uregulować w ciągu kilkunastu sekund” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl.